Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 79 816
  • 783
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 897
Зависи от сорта. Тия дни правих пресни на нинджата и си станаха топ като пържени, 1:1. Друг път така не съм ги целила. Simple Smile

# 436
  • Мнения: 25 589
Пържени или по- скоро овкусени и печени?

Омазнени и посолени, стават като пържени на вкус, но не толкова мазни.

# 437
  • Мнения: 1 192
От месец не сте писали, но вие си знаете сигурно всичко , а аз тепърва навлизам в спецификата на ползването на еърфраер. Благодаря за споделеното, ще се връщам да чета и се уча от вашия опит.

# 438
  • Мнения: 507
От няколко месеца имам еър фрайър филипс хл и съм супер доволна. Определено мога да кажа чекаквото и да сготвя е супер вкусно и успешно.
Това което съм готвила до сега и то по няколко пъти:
Кюфтета:
24 мин на 180 градуса
На 8 мин обръщаме

Пилешки бутчета;
Програма пиле или 180 градуса за 30 мин. Като на всеки 10 мин обръщаме

Аспержи: ( почистват се и цели се слагат във фрайера)
На 180 гр 12 мин

Биренки/ наденички:
180 гр -12 мин ( на 6 мин обръщам)
Или на 190 гр -10 мин ( на 5 мин обръщам)

Наденица с кашкавал:
На 180 гр 12 мин, на 6 мин обръщаме

Картофи:
Нарязани, 30 мин в студена вода с лед
Подсушени, с 1 с.л. олио поляти
Една доза = да покрие дъното на фрайъра
На 180 гр. 18 мин , на 6 разбъркване


Риба сьомга:
20 мин на 180 градуса- на 10 мин обръщаме

Пилешки шишчета: редят се парченце чушка, пилешко, лук. Може да се поръчат с подправка запилешко и да се поеят с 1 суп  л .   олио..
На 180 градуса 26 мин. , на 10 мин обръщаме

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 18:34 от БИМБА

# 439
  • София
  • Мнения: 15 457
Сьомгата я разбрах, но за спаргелите, и кнакерите  не ми излезе нищо с търсачката. Показва ми спаринги и квакери.А  на това  Käsekreiner  ми показва наденица. Ако може на незнаещите да обясниш кое какво е.

Да не е празен пост, картофки с лук в еъфраера.Просто прекалих с обелените за мусаката картофи и ми останаха.

Последна редакция: нд, 02 юли 2023, 16:36 от Тайна

# 440
  • Мнения: 507
Ох много съжалявам ако съм объркала някой моете записки. Ще оправя поста по горе...

# 441
  • Мнения: 14 068
Не е ли много 24 мин. за кюфтета? Дори в моя менте уред (стар лайт) ги пека за 10-12 мин. Във филипса даже не ги обръщах.

# 442
  • Мнения: 507
Всеки уред е различен и всяко семейство има различен вкус . Това е моя опит, който не е някакво общо правило и не задължавам никой да го следва, и за мен кюфтенцата стават точно по моя се вкус - леко запечени а отвътре сочни..

# 443
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Явно обичате по-препечено, за мен тия времена и градуси са много. Не виждам как ще стане различно в различен уред след като са сходни по големина, а температурата си е основния показател ¯\_(ツ)_/¯
Аз напоследък слагам само полуфабрикати във фраера и не са интересни за темата. Само яйца правих наскоро, но забравих как излизаха рохки и имаше няколко неуспешни опита. В интернет има много различни вариянти, следвайки тях сложих на 180С и се пукнаха на два пъти Rolling Eyes После сложих на 135С и белтъка не се сготви, върнах ги да се доготвят и се превариха. Така и не успях да докарам перфектния течен жълтък. Ще преровя отново темата, някъде писах как ги направих идеални, ще си търся поста и ще си го букмаркна 😁 ММ обича да ги вари по традиционния начин и като не пипах дълго време и изпуснах чалъма на еърфраера Weary

# 444
  • Мнения: 5 944
И аз малко се учудих от цитираните времена за готвене, но пък и съм много щастлива, че в чуденката си между Филипс и Silvercrest /от Лидл/, заложих на втория. 2150 вата е и готви изключително бързо - за сравнение - кюфтета правих писледно - 10 мин/180гр. и са перфектни, едната партида дори и не ги обърнах и пак са супер.
Принцеси с кашкавал -4 мин, пълнени чушки със сирене -около 15мин общо, тях ги обърнах за запичане.
Много съм доволна, в сравнение със стария ми е нива нагоре. И самото незалепващо покритие е някак по-различно и по-лесно за поддръжка от това, което ползвах досега. Поръчах го от немския Лидл до превозвач - 89 евро е фрайъра + още 30лв за доставка до тук. Пупу, дано не го урочасам от толкова хвалене Laughing

# 445
  • Мнения: 2 205
Рали, знаеш ли как се процедира с гаранцията при това положение?

# 446
  • Мнения: 5 944
Гаранцията важи само в Германия и ако нещо се случи, би трябвало уредът да се придвижи обратно до там, което събрано с евентуалните разходи по доставката до тук отново, за мен лично обезсмисля цялото това упражнение и аз съм с настройката, че практически гаранция нямам.
Но пък съм с голям опит от използване на различни неща на Silvercrest, вкл. две мои приятелки няколко години вече ползват точно този фрайър, отново поръчан по този начин, така, че донякъде това ме успокоява.

# 447
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 013
Днес правих свински ребърца на 180С за половин час с обръщане посредата и намазване със сос. Станаха леко загорели тук-там и леко жилави, не е моето. Втората доза първо сварих леко и след това сложих във фраера за 15мин, станаха по-добре, а се получи и супичка 👍Много се омазва еърфраера обаче, заради сосчето, вероятно няма да правя пак.

# 448
  • Мнения: 3 897
Аз ги слагам във фолио и след известно време го махам, запичат се и стават супер.

# 449
  • Мнения: 7 856
Аз пека пържоли и други на 160°, така остават по-крехки. По желание след това може за кратко да се запече на по-висока температура. Пържоли - 30 минути, нещо по-дебело за по-дълго.

Общи условия

Активация на акаунт