Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 80 884
  • 783
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 295
Аз си получих моя Джак Ръсел вчера и веднага го впрегнах на работа. Кюфтенца и картофи 2000, за 20мин на режим Airfry. После правих постно зеле на програма Roast: 30мин на 1750, после още 15 на 2000. Не съм яла по-вкусно зеле Yum Малко дълго идва приготвянето, но във фурна сигурно ще е още повече.
Тази сутрин правих банички на охлюви, но не знам защо реших да ползвам режим Bake - може би защото се чудих дали да я направя с ивици кори, после внезапно реших на охлюви. По принцип уредът пече значително повече отдолу и трябваше да обърна баничките. Но може да е заради режима. Сега забърках един хляб от бъркано тесто, не знам на каква програма да го пусна като втаса Thinking
Не знам как е с Косори, но този няма само горен реотан, но има само долен. Но той се води мултикукър-грил.
Свалих няколко книги за подобен грил - за Нинджа. Ако някой иска, мога да ги изпратя. На английски са.

Ще правя много запеканки като показаната от Пинко. Остана ми малко кайма от вчера и ще направя принцеси, печени с лицето надолу. Няма да слагам грил-решетката, направо на плочата.

# 721
  • Мнения: 14 166
Яйца за 10 минути на 180°, с разклащане на петата минута. Искам ги малко по-рохки, така че следващия път ще са за 8 минути. Малко трудно се белят.


Слагаш ли ги веднага в студена вода? Не помня къде го четох, дали тук или във фейса, за по-лесно белене е водата след печене.

Снощи правих крем карамел с тиква. Повечко тиква бях сложила, та мязаше на тиквен крем, а не карамел, но се изпече добре. Пет минути на 200 гр. и после 20 мин на 140 гр. (шест купички).

# 722
  • София
  • Мнения: 15 489
Аз правя дупчица на дупето на яйцето ,преди да го пусна в студена вода.През нея влиза вода.Или ако не се бели, с малка лъжичка, бръквам под черупката и завъртам, излиза цялото яйце.
Сушеното ми пилешко.Не съм засичала колко пъти на по два часа го пусках за едно денонощие. Само температурата от време на време вдигах от 30 на 40.

# 723
  • Мнения: 2 141
За лесно белене ,още като ги извадя от фраера и преди да пусна яйцата в студена вода тук там ги чуквам да се пукне черупката. Изчакам да се охладят във водата 5-6 минути и после се белят за секунди

# 724
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 867
Честит Джак Ръсел Joy. Разсмя ме.
По принцип печивата се пекат на Ваке. И аз пекох банички днес. Само че при мен няма долен реотан и ги обръщам 5 мин преди края да се зачервят и отдолу. Иначе, са си опечени, просто са бели. Правя и цяла баница в метална тавичка и тя иска обръщане, поради същата причина. Суха е отдолу, не е сурова, но аз си я обичам зачервена.

# 725
  • Мнения: 4 358
Аз пък,правих пиле с кисело зеле.Чудех се какво да правя за хапване днес и видях зелето в магазина.Нямам идея дали детето ще яде/по-скоро не😊/Холандското кисело зеле е доста солено и го измих,преди да го сложа.Аз обичам печените неща за мен да са поизгорели.

# 726
  • Мнения: 1 349
Крилца печопържа аз днес за първи път във Филипса. Иначе ги правя в Тефал с бъркалка от най-старите и стават супер, но днес не ми се занимаваше да го вадя.

Редактирам/допълвам се - крилцата стават много по-вкусни в Тефала.

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 19:14 от мама-ени

# 727
  • Мнения: 20 224
Dara888, в студена вода ги пускам, да.
Вчера правих пилешки пържоли с корнфлейкс и микс от замразени зеленчуци за гарнитура.

# 728
  • Мнения: 4 358
Правих кекс сега Къщата ухае вкусно,обаче пак ми стана издут само от едната страна Не знам защо,намалих градусите и въпреки това се вдигна от едната страна

с какао е,не съм го изгорила тоя път😊

ред.Понеже детето даде зор с"мирише страхотно",го нарязах.Доволна съм.

Последна редакция: чт, 16 ное 2023, 20:27 от red soul

# 729
  • Мнения: 7 314
И при мъфините става така, предполагам заради вентилатора.

# 730
  • Мнения: 39 612
Пробвай да го завъртиш 1-2 пъти докато се пече.

# 731
  • Мнения: 20 224
Какво симпатично Косори.

# 732
  • Мнения: 4 358
Пробвай да го завъртиш 1-2 пъти докато се пече.
Въртях,ама от самото начало се вдигна така и така си остана.Но се изпече.Само,дето е крив и ме дразни.

Последна редакция: чт, 16 ное 2023, 20:28 от red soul

# 733
  • Асеновград
  • Мнения: 518
В корема не се вижда.Ill

# 734
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Така е, зъбите изправят всичко!

Аз пека на 160 С на Bake и пак има изкривяване, но не всеки път!

Това Косори го видях в Амазон за 169 евра. Ако нямах другия вид, бих си го взела!

Общи условия

Активация на акаунт