Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 80 500
  • 783
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 13 148
Кривят си се такива печива в еърфраера, почти винаги. Много малко пространство и горещият въздух ги "удря" явно първо от едната страна, а то в такъв уред се запича бързо... Така че колкото и както се надигне пэрвоначално - това му е формата.
Този на снимката пак добре изглежда, виждали сме и къде по-криви.

# 736
  • Мнения: 9 214
АФ-190-7мин.
начос с кайма,моркови и тиквички, отгоре чедър

# 737
  • Мнения: 20 191
8 минути на 180°. Следващият път като ги извадя, ще изчакам една минута преди да ги сложа в студената вода, да се стегнат още една идея:

# 738
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Ето и моят начос- пилешко филе, боб с доматен сос, печени зеленчуци, отгоре моцарела, отдолу сос със сирене. 5 минути на 160 градуса.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 018
За да не се криви така кекса е по - добре във формички за мъфини. Изпичат се по - равномерно, защото сместа е по - малко в един мъфин отколкото в цял кекс.

# 740
  • Мнения: 13 148
И мъфини са ми се кривили така, в малкото случаи дето съм пробвала че десерти рядко правя.
И малки йоркширски пудинги във форми за мъфини също такива "отвеяни" настрани стават. Ама това да им е - изядоха се, не се е задавил някой с тях Grinning

# 741
  • Мнения: 9 214
бейк 20 мин. 170*

# 742
  • Мнения: 4 338
Страхотия❤️ Рецепта?

# 743
  • София
  • Мнения: 22 896
pinko, пак показваш нещо много вкусно! Браво!

# 744
  • Мнения: 14 144
Pinko, каква марка е уредът ти?

# 745
  • Мнения: 9 214
Ей, мерси момичета!(●'◡'●)
Косори -дуал блейз е.
450гр. брашно, 7гр. суха мая, 2`.л. захар, 1ч.л. сол. 350гр. хладка към топла Wink вода
Всичко сухо се смесва в купа, добавя се водата и се разбърква с лъжица да се хомогенизира добре. Оставате покрито с найлон в купата за втасване. Около час - час и половина. Докато се удои. После  обилно набрашнявате плота и го пресгъвате, като плик 3-4 пъти . Делите го на 4 парчета. Оформяте си форма по желание (питка, франзела..) Слагате оформените хлебчета в/у хартия за печене предварително изрязана във формата на уреда с разстояние около 1-2 пръста между тях. Правите разрези леко отгоре с остър нож и ги поръсвате леко с брашно. Завивате с чиста кърпа и ги оставяте за 2 ро втасване около 45мин.
После печете 20* -170* Bake -

😅това е рецептата на Artesian bread- която ползвам.

Последна редакция: сб, 18 ное 2023, 15:21 от pinko

# 746
  • София
  • Мнения: 15 485
450 брашно, с 350 вода не лепне ли много? За мен поне захарта е много и без сол сладни. Забравяла съм да слагам сол, веднага се променя вкуса.

# 747
  • Мнения: 9 214
Тайна,
мерси поправих🤐 да не са супени, а чаени лъжици захар!

Да лепне, затова и пиша че се разбърква с лъжица и оставя Wink !

Първия път преди около 5 г. когато открих рецептата и аз се озадачих , но си казах е какво пък ако не стане здраве да е.
П.П.
по здравословни причини, хич не можех да си местя китката и търсех мързеливи рецепти из нета. Та тази  е от тогава изпитана

# 748
  • София
  • Мнения: 15 485
Тайна,
мерси поправих🤐 да не са супени, а чаени лъжици захар!

Да лепне, затова и пиша че се разбърква с лъжица и оставя Wink !

Първия път преди около 5 г. когато открих рецептата и аз се озадачих , но си казах е какво пък ако не стане здраве да е.
П.П.
по здравословни причини, хич не можех да си местя китката и търсех мързеливи рецепти из нета. Та тази  е от тогава изпитана
Ще трябва да го пробвам. Аз за по-лесно си меся в машината, ама тук няма месене.

# 749
  • София
  • Мнения: 6 189
Хайде и аз в темата.
15 години имах Acty Fryer с перка на Тефал (от най-старите модели), но преди седмица отказа да върти и о, ужас увиснахме без пържени картофи.
Е , казах си: идеално време - черен петък и бам поръчах един Vortex Plus, защото ние сме 4 прасета, 2 от които в пубертета и храната върви като за световно.

Вчера пристигна и имах челен сблъсък с качеството на пържените картофи. Явно съм сложила повече от разрешеното, макар че двете кошници са огромни и като махнах преградната стена - 2кг. сурови нарязани картофи заеха по-малко от 1/2 от обема, но явно и това им е много защото не се сготвиха равномерно. Едни загоряха п крайчетата, а други си бяха откровено хрупкаво-сурови. Киснах ги във вода предварително, бърсах ги, бърках ги поне 4 пъти и накрая "греда".

За да си оправя настроението направих един кекс. Поне продълговата алуминиева формичка се събира и се опече идеално и отгоре, и отдолу и не се е кривил наникъде. След час нямаше следа от него. Изпекох на едното дете наденици, на другото котлет. На финала и едни питки. Всичко друго идеално, но основната задача пържените картофи много ме терзае. ММ взе да ме успокоява и ми казва: "Стига де, ще си вземем пак като стария".
Отварям да погледна и да от тефал с перката има вече модел побиращ 1,7кг. картофи на скромната цена от 900лв., а и нямам място за още един та дано се нагодим с този.

Общи условия

Активация на акаунт