90 Day Fiancé / 90 дни до сватбата Тема XIІI

  • 24 075
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36 483
90 Day Fiancé е американско риалити, което проследява живота на двойки, кандидатствали за визата К1 - това е виза, която се дава само на чужденци, които имат годеници американски граждани. Двойките имат 90 дни да решат дали да се оженят, преди визата да изтече. Предаването дебютира през 2014г. и в момента тече осми сезон. Има няколко разклонения, сред които 90 Day Fiancé: Happily Ever After, което проследява перипетиите на двойките от предишни сезони,  90 Day Fiancé: Before the 90 Days, проследява двойки, които все още не са подали и не са решили дали да подадат документи за виза,  90 Day Fiancé: What Now? - отново за двойки от предишни сезони, 90 Day Fiancé: The Other Way - в това предаване американецът от двойката се премества в държавата на годеника си, а не обратното,  90 Day Fiancé: Pillow Talk - двойки от предишни сезони гледат настоящия сезон и реагират на видяното (обикновено гледат в леглата си, откъдето идва заглавието) и Семейството на Шантел, което е посветено на Педро, Шантел и нейното семейство (участници в четвъртия сезон на предаването). Нови разклонения на "90 дни" се излъчват на стрийминг платформата Дискавъри плюс.

Линк към предишната тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1384593

Въпросът за новата анкета е: Коя двойка от 5-ти сезон на "Преди 90-те дни" ви изглежда най-интересна?
Имате право на два отговора.

Победители в предишната анкета, с въпрос: Коя е любимата ви двойка от трети сезон на "Наобратно"? са:

Кени и Армандо с 14 гласа! Nature Rainbow Heartbeat

На второ място с 9 гласа са Ариела и Биниам Flowers Sunflower Heart Exl

И на трето място - с 4 гласа, са Джени и Сумит Two Hearts


Програмна схема на българския канал TLC (актуална е към момента на публикуване на настоящата тема):


ПРЕДИ 90-ТЕ ДНИ (Преди срещата/Преди 90-те дни, сезон пет, 2022) - събота 21.00 ч., повт: събота 24.00 ч, неделя 3.50 ч., неделя 24.00 ч.

СЕМЕЙСТВОТО НА ШАНТЕЛ  (втори сезон, 2021) - сряда 22.00 ч., повт: четвъртък 11.00 ч., неделя 23.00 ч.

ДАРСИ И СТЕЙСИ (втори сезон, 2021) - сряда 23.00 ч., повт: четвъртък 3.50 ч.

90 ДНИ ДО СВАТБАТА (шести сезон, 2018) - неделя 9.00 ч.

НАОБРАТНО (По другия начин, трети сезон, 2021) - събота и неделя 15.00-21.00 ч.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Информация за двойките от пети сезон на "Преди 90-те дни" ("Преди срещата"):



Усман е на 32г., от Сокото, Нигерия, а новата му любима се казва Ким. Тя е на 50 г., от Сан Диего, Калифорния.
Преди година разведената Ким се свързва с Усман в социалните медии – тя е негова фенка. След месеци общуване отношенията им прерастват в нещо повече. Усман също е разведен, има лош опит (с Лиса) и се колебае дали да даде шанс на друга американка. Той кани Ким в Танзания, за да се опознаят наживо, докато той снима музикален клип в страната. Ким рискува всичко в името на любовта; тя се надява Усман да осъзнае, че тя и Лиса нямат нищо общо като характер и поведение, и да започне интимна връзка с нея.



Кейлъб (28г., от Чандлър, Аризона) и Алина (27г. , Санкт Петербург, Русия) се запознават онлайн и стават приятели още като тийнейджъри, но прекъсват отношения за 13 години. Случайно профилите им съвпадат в приложение за срещи и те решават да подновят познанството си. Сега те се канят да се срещнат за първи път и да разберат дали емоционалната им връзка може да преодолее физическите различия. Алина е малък човек и има здравословни проблеми, свързани с това – не може да ходи и да стои за дълго време и използва инвалидна количка. Кейлъб, който е свободен дух, не е сигурен дали ще може да се приспособи към нейния начин на живот. Двамата ще се срещнат в Турция, а Алина ще бъде придружена от приятеля си Илайджа, който е подозрителен към Кейлъб.



Джино (51г. от Кантон, Мичиган) и Джазмин (34г., от Панама сити, Панама).
Джино е автомобилен инженер и отива в Панама, за да се срещне с любовта на живота си – учителката по литература Джазмин. След развода с бившата си (която е от Бразилия), Джино губи вяра в това, че някога ще може да създаде семейство. Той се запознава с Джазмин на сайт за международни запознанства и се влюбва в личността, ума и красотата й. Джино се надява не само да й предложи брак по време на пътуването си до Панама, но и тя да забременее – така че възможно най-скоро той да се сдобие с истинско семейство. Но има риск нейната ревност да се окаже сериозна пречка за задълбочаването на отношенията им.



Мемфис (34г. от Мускегон, Мичиган) и Хамза (26г., от Кайроуан, Тунис): Мемфис е разведена и сама отглежда двете си деца. Запознава се с Хамза в социален сайт, преди 8 месеца (т.е. толкова, преди да се запише за участие в предаването). Тъй като детството й е било трудно и има лош опит с предишните си партьори, сега тя търси човек на когото може да се разчита. Хамза й предлага брак, след като се опознават онлайн и тя казва „Да“, но семейството и приятелите й са много скептични. Освен това, между двамата съществува сериозна езикова бариера. Мемфис заминава за Тунис с намерението не просто да се запознае с любимия си, а да се омъжи по време на престоя й там, но дали той е такъв, за какъвто се представя?



Майк (34г., Thiells, Ню Йорк) и Химена (24г., Перейра, Колумбия), те също ще имат нужда от помощта на преводач, за да разговарят. Майк няма късмет в любовта през целия си живот. Той среща Химена на приложение за срещи с чужденци. Тя е самотна майка на две деца, не говори никак английски (единственият чужд език, който говори, е съвсем малко испански), но това не й пречи да се влюби в Майк. Той пътува до Колумбия с намерението да й предложи брак и да доведе Химена и двамата й сина в САЩ. Дали обаче няма да се окаже, че тя само го използва?



В този сезон за първи път ще видим участник от Китай – Джони (34г., Джинан, Китай), който е влюбен в Ела (29г., Айдахо фолс, Айдахо). Ела сама признава, че е обсебена от азиатските култури – тя се запознава с Джони на сайт, който е предназначен специално за срещи с мъже от Азия. Когато започват да общуват с видео чатове, те осъзнават, че са сродни души. Пандемията им пречи да пътуват, за да се срещнат лично, но след година и половина опити, Джони най-после се приготвя да посети Ела в родния й град. Ела се притеснява от това, че той може да не я хареса, когато я види наживо, заради теглото й. Все пак, двамата ще се опитат да докажат максимата, че любовта побеждава всичко.



Бен (52г., от Фрейзър, Мичиган) и Махагон (24 г., от Сан Бартоло, Перу).
Бен е бивш консервативен пастор, но решава да се откъсне от религията и брака си. Известно време той е бездомен, впоследствие намира работа като модел – именно така спечелва вниманието на Махагон – тя го вижда в списание за фитнес. Тя започва да му пише лични съобщения в неговия профил (може би в Инстаграм) и между двамата се заражда привързаност. Въпреки, че са с 28 години разлика, те се разбират чудесно, имат подобни религиозни възгледи и мислят за сериозна връзка. Роднините и приятелите на Бен са изключително скептични, освен заради възрастовата разлика и заради това, че той никога не я е виждал на видео чат, но Бен вярва, че Бог ги е събрал и случващото се е предопределено.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 777
Хоп и аз тук. Много благодаря за темата, много ми е приятно да чета и пиша тук. Трудно ми е да избера от новите двойки, защото мина само един епизод, но изглеждат големи кукувци.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 569
А Джон и Ела представиха ли ни ги през първи епизод, ако са, съм ги пропуснала. А те ми звучат като по-интересна двойка.

Добре, че анкетата е с дълъг срок за гласуване, ще се възползвам след още два-три епизода.

# 3
  • Мнения: 36 483
Не са, мисля, че се появиха във втори епизод. Ела се представи като самурайка - размахва един фалшив меч Joy

# 4
  • Мнения: 1 454
Благодаря за новата тема pppqqq, чудесно е оформена, да се запълни с много интересни моменти! Новият сезон започва със странни хора , може да е за добро, интересно гледане и обсъждане.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Благодаря за новата тема! Peace

Засега текущият сезон ми се струва интересен.

В анкетата гласувах за Ела и Джони + Мемфис и Хамза.

# 6
  • Мнения: 10 991
И аз мерси. Ще гласувам в анкетата като мине и вторият епизод, че не съм видял всички двойки.

# 7
  • Мнения: 3 915
Много е рано да кажа, но гласувам за Мемфис и Хазна. Доста от двойките ми се виждат пълно хахо 😃

# 8
  • София
  • Мнения: 11 569
Аз не гледам напред, но съм във фб групи, в които коментират и мислех Мемфис и Хазна за по-нормални, но като прочетох какво са давали този епизод, се погнусих леко. Не знам как могат да споделят толкова неща с публиката. Мен даже ми е неудобно да го напиша.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Вече две потребителки го наричате Хазна. Joy Загрявам, че е неволна грешка, но ми стана комично.

... но като прочетох какво са давали този епизод, се погнусих леко. Не знам как могат да споделят толкова неща с публиката. Мен даже ми е неудобно да го напиша.
Какво са давали?

# 10
  • София
  • Мнения: 11 569
Аутокорект, но е смешно. 😁

А за Мемфис, не съм го гледала, само прочетох разказ. Казала му, че ѝ се ходи до тоалетна по голяма нужда, по по-директен начин, отишла, той стоял отвън и си говорели, съответно са се чули и няколко от онези, които пък Стефани затваряше в буркан...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Аха, ясно, ужас... Grinning То, чувала съм, че има двойки, в които партньорите си вършат работата един пред друг. Ама наистина – показано по телевизията – идва малко в повече. Mr. Green

# 12
  • Мнения: 36 483
Той даже я насърчаваше пред вратата, все едно тя не може да се справи сама...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 777
Добре, че не са поканили снимачния екип вътре да документират процеса.

# 14
  • Мнения: 3 915
Схаххаха аз не съм с аутокорект, така съм си го написала 😂😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт