Деца от всички страни, добре сте дошли- 12!

  • 20 832
  • 329
  •   1
Отговори
# 315
  • Немция
  • Мнения: 6 861
Сноуче, много новини, много нещо! Grinning Успех с работата, с ремонта...

Далекогледство или късогледство откриха на дъщеря ти?

Ваканциите при нас са плащаващи според провинцията и лятната е само 6 седмици.
Моите тази година бяха във ваканция от края на юни до началото на август.
Кратка е, но по-добре да са ангажирани. Програмата им не е натоварена.

# 316
  • USA
  • Мнения: 1 323
Привет и от мен,

Къти това е чудесно решение и със сигурност ще бъде страхотен опит за всички ви. Бърза адаптация с Карлос и успех на децата в училище!
Възстанови ли се китката?
На мен честно казано лятото ми се стори кратко. Нашата ваканция беше точно 2 месеца и вече изкарахме първия месец училище. Средния си счупи ръката много близо до китката( катереше се по дървото в двора и се изпусна от клона.) Вече свалихме гипса,но сега е със шина за още 2 седмице докато се възстанови напълно. Неприатното беше ,че му беше доминантната ръка и го удари по независимостта повече от колкото друго. За щастие му сложиха по-къс гипс след втората седмица и това улесни положението много.Милия изобщо не се оплакваше от болки,колкото че не можеше да си мие косата сам,да си обуе чорапи и те такива ежедневни дреболии дето отдавна не правя за никой.
Децата за сега се справят чудесно в училище. Учителките им са страхотни и на тримата и съм силно впечатлена от това което виждам у децата ми. Големия е в ново училище и беше нервен първия ден,но каза,че много бързо му е минало вичко особено като е видял в класа си познати лица. Готвим се за започването и на БГ училището след 2 седмици.
Лятото правихме малки екскурзии наоколо в съседните няколко щата. В Бг не сме ходили,но като слушам преживяванията на всички познати с полетите това лято ,се радвам,че не сме от патиланците с множество канселирани полети,изгубени багажи и какви ли не истории. 
Бибит,да са ти здрави момчетата и весело празнуване! Екскурзиите винаги са чудесен опит за децата и се връщат едни пораснали.
Ландлейк аз бих запазила рутина с 3 годишно до колкото е възможно поне в общи линии,спане и хранене да се спазва в режим и до колкото е възможно по познатия начин,за да си спестите драма. На тази въздраст много неща няма да помнят. По-важно е да си запазите спокойствието,здравето и да продължавате да обогатявате речника.
Сноуче няма да ви е скучно. Браво на Софи,че се грижи за очилата си. Ще израстне проблема! В нашите училища в началото на годината всички в началните класове трябваше пак да минат тестове за дислекция и за очите. Все си мислих,че всички родители правят подобни,но явно съвсем не е така. Днес водих децата на зъболекар и дойде едно момче с баща си което беше по -високо от мен,а не беше ходило на зъболекар никога (от Индия).
Хайде и аз изписх ферман.

# 317
  • Немция
  • Мнения: 6 861
Калалили, и нашата лятна ваканция ми се стори кратка, тя и не е дълга в интерес на истината. Grinning Беше доста интензивна покрай престоя ни в България и времето хвръкна.
Сега плануваме нещо за есенната ваканция, която децата чакат с нетърпение Grinning, но още не сме го измислили окончателно.

Неприятно със счупената ръка на момчето ти, юнак без рана не ходи. Hug Добре, че най-трудното е зад гърба ви.
Лека адаптация на Лекси, хубаво е, когато има познати лица около себе си.

Големият е с някакъв лек вирус след училищната екскурзия. Вчера му се засили хремата и сега е у нас. Правихме тестове, отрицателни са. Доста от класа му са с подобни оплаквания след пътуването.

# 318
  • Мнения: 2 108
Италианската ваканция е една от най-дългите в света - повече от 3 месеца... Но повечето деца след определена възраст отиват на двуседмични езикови лагери в чужбина, така че де факто остават 2 месеца и половина релакс. 

И аз не разбирам как педиатрите не препоръчват контролни прегледи при определени специалисти. Ние правим при очен (на Софи й правихме за първи път на 4г и беше добре тогава), зъби - всяка година, на ортопед също ги водих тази година - това са важни неща и ако се открие проблем рано, повечето пъти се разрешава бързо и окончателно още в детството.

# 319
  • USA
  • Мнения: 1 323
Ей какво затишие тук,та цели 3 месеца. Минете и се разпишете. Всички явно ни е подхванало забързаното ежедневие и не стигаме до тук. Ние излязох ме в Коледна ваканция от вчера. Мина тържеството и в Бг училището и сега заслужена почивка. Както започна в началото декември ми беше едно свито и под страшно напрежение,че не бях до никъде с подаръците,но бързо нагласих нещата и реших много да не му мисля. Най голям проблем се оказаха моите момчета,че нямат никакви желания или измислят нещо колкото да не е без нищо. Реших,че няма нужда да се напъваме толкова. Така или иначе получават от каквото имат нужда винаги.
Голяма забава пада с елф-а ни дето "прави" какви ли не щуротии и го намират къде ли не. Една сутрин го намериха в банята сменил ролката т. Хартия с ролка тиксо. Никой не искаше цял ден да влиза в тая баня 😂 Не ми се занимаваше с тая игра ама явно е много популярно в училище и си разказват дивотии. От време на време им пише бележки,а те веднъж му бяха оставили домашна курабийка мини размер.
Момчетата ми пораснаха с една година както и аз докато ме нямаше.
Къти, как вървят нещата с вашия гост?
Бибит, Ася,Мелина,Илейн,Перла да не ви изреждам по именно ,че ще пропусна имена ,всички минете да се разпишете.

# 320
  • Немция
  • Мнения: 6 861
Калалили, радвам се, че побутваш темата, наистина хвана прах. Grinning
Специално за Ася знам, че я няма и в немската тема от доста време, не е влизала във форума, надявам се, че е добре.

Традицията с елфа не ми е позната, звучи забавно.
А когато децата порастват, над определена възраст става по-трудно с подаръците.
При големия Бибитко, който е вече на 13, интересите доста се измениха в посока електронни медии, което не ми допада особено, но има и своите плюсове.. Опитва се да програмира в свободното си време, посещава курс по роботика към училището, тоест се отварят нови хоризонти. Влияе много и на интересите на малкия си брат.
Често става така, че каквото харесва големият, това и малкият.

За Къти и аз се сетих - как ли я карат с гостуващия ученик.
В училището на момчетата (където са събрани ученици от 5 до 13 клас) има 2 момичета-американки за 1 година в немско училище. И тъй като в класа на големия Бибитко тази и другата година изучават американски английски, имаше инициативата да им гостуват двете американки, бяха им подготвили многобройни въпроси, момичетата им разказвали, отговаряли, споделяли впечатления, за моя син е било много интересно, разказваше ми с въодушевление.

Почти 3 седмици от декември беше доста студено, усети се зимата, имахме и малко сняг един ден.
Миналата събота бяхме се събрали при приятели в квартала ни на минус 5 на огън на двора, на греяно вино, пекохме хляб на пръчка, наденици, стана задушевна сбирка край огъня.
Бяхме се облякли като за Северния полюс Grinning и това(както и топлината на огъня) спомогна да изкараме почти 4 часа на студа навън.

Последна редакция: ср, 21 дек 2022, 09:53 от Бибит

# 321
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ето ме и мен да се разпиша Simple Smile от днес съм в отпуск до 4ти Януари. И тук беше студено последните две седмици, но сега е добре. Аз пък бях със херпес зостер, ужасно беше, но вече само петната ми напомнят за него.
Детето е във ваканция и усилено се готвим за празниците Simple Smile

# 322
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ние в петък се преместихме! Миналата година февруари решихме че ни писна да сме под наем и да хвърляме пари на вятъра всеки месец и искаме къща с двор! Речено-сторено! Февруари тази година беше първата копка, и ето ни вече 5 дни в нашата къща 🥰 обаче стресът, пътуването, липсата на време и нерви за децата ме скапаха! А тук все още всичко е вили на могили, не мога да намеря нищо, имаме още доста работа докато си направим всичко уютно и както аз си го представям.
Отделно едва вчера успях да поръчам подаръците за децата, дано дойдат навреме!

# 323
  • USA
  • Мнения: 1 323
Теома, честито ви жилище! Много здраве и щастие в новия дом ви желая! Ще се наредите лека полека.
Илейн,приятна почивка! Хермес зостер знам,че е много болезнен. Радвам се,че си вече добре!
Бибит,винаги е хубаво да чуеш от първа ръка каквото те интересува,макар че с размерите на Щатите всичко много варира. 
Дано всичко е наред с Ася! И аз нямам нейни контакти.
При нас със снега дойде и арктичния студ. Усеща се като -35. Ние тази година заведохме децата по магазините и нищо не си избраха( момчетата) казах им да питат в училище какво другите деца искат. Оказа се,че нашите деца или имат същите или подобни.  После им казах,че ми харесва идеята да получиш нещо което искаш,нещо от което имаш нужда,нещо за носене и нещо за четене. На тях също им хареса и мисля,че няма да има разочаровани. 
Елфа е голяма щуротия,но пада голяма забава,а най-сладкото е,че вярват. Аз от тях се уча. Те ми казват какво прави,какво можел и не може да го пипат за да не му изчезне вълшебството. Обаче вчера се беше барикадирал с трупчетатата на играта дженга и се е замервал с малки маршмелоус със снежните човеци и те без да искат го пипнали като събирали маршмелоус. Сега са го поръсили с канела за да си върне магическите сили,че тая нощ не се е преместил.  😂
За нова година ще се събираме с българската ни общност в едно нашето от нас помещение. Чудя се дали ще издържи малката до полунощ.  Не сме се събирали с хора за н.г от както посрещнаха 2020та.
Весела Коледа на всички ви и бъдете здрави вие и близките ви! Аз искам само да сме здрави и живи,другото не ме тревожи.

# 324
  • Мнения: 2 108
Здравейте и от мен.

Кала, при вас е винаги много весело! Аз знам за елфа, но тази година не го направих - искам да се преместим в новия ни дом, за да ми е всичко мое и да ми е комфортно. Страшно много се забавихме с този ремонт, но излизат все нови и нови неща...

Честит нов дом на Тео! И ние все сме живели под наем и сега си правим дома по наш проект - нямаме търпение да си отидем там!

И тук хвана студ, а мен и децата също и грипа. Две седмици не мога да се оправя напълно, чак днес вече се чувствам здрава.

Ние имаме гости за празниците - свекърите и сестрата на ММ с детето и мъжа си. Аз ще готвя нашите традиционни постни манджи - те ще си готвят риба. Явно съм им много странна, ама и те на мен така Laughing Ние за първи път ще празнуваме заедно, ако можех бих го избегнала, но хотелът, който резервирахме за семейна почивка нямаше свободни места на Коледа и ще се чекираме чак на 26ти.

Завършваме годината много добре за моята ученичка - първият й доклад е само с отлични - академично и за поведение (при нас се оценява и поведението като отделен предмет). Учителката като отидох на срещата ми каза "Първо да кажа - комплименти за детето!". Така че съм горда и щастлива майка. Пише си сама домашните, справя се с всичко. Голямата ходи на джудо, малката - на балет, отиват сутрин с удоволствие на училище, имат приятели, абе, с две думи - щастливи са, а оттам и ние.

Весело посрещане на празниците на всички!!!

# 325
  • Немция
  • Мнения: 6 861
Тео, честит дом и след година вече съвсем да се почувствате като у дома си в него!

Илейн, херпес зостерът е гадна история! Добре, че е минал и заминал, може и да повтори, доколкото знам.

Сноуче, браво на детето! Все така леко и приятно да му върви училището!

Калалили, двете американски ученички бяха от различни краища на Щатите, от различни семейства като тип, но е имало доста неща, които ги е обединявало, разказвайки за Щатите.
Разбира се, темата за оръжията и нападенията в училищата е била засегната, но и други по-позитивни тематики.
Споменали са и за големите американски училища, гимназията на децата ми им се струва сигурно мини с не повече от 600-700 ученика. Grinning
Но пък за мен този мини размер носи повече плюсове.

Големият Бибитко предпразнично се разболя още в първия ден от ваканцията(петъкът), има и температура, грип (тестът за корона е отрицателен). Дано не ни изреди всички.
Щяхме да ходим след Коледа до едната им леля и сега с вируса май няма да го бъде.

Уютни и спокойни празници ви пожелавам! Christmas Tree

Последна редакция: сб, 24 дек 2022, 12:12 от Бибит

# 326
  • USA
  • Мнения: 1 323
Оздравявайте Бибит! Ние за деня на благодарността когато бяхме ваканция преди месец,всички се изпонатръшкахме с инфлуенза А. Много тежък беше и доста дълго се възстановявахме.
Снуче,браво на София за отличния успех! И аз се радвам на моите ученици за сега пу-пу. Голяма радост е за родителите ,когато учителите споделят как си мечтаят всички деца да са като тях.
Ние спазихме напълно традицията с вечерята на бъдни вечер за първи път. Свекърва ми се понаучи след толкова години,че трябва да се готвят неща които знаем,че ще ядем,а не само да наредим манджи щото е традиция било някога когато тя била дете. Има такова разнообразие,а и защо да си разваляме настроението с намръщени се деца. 
За едно се радвам най-много, че разбраха,че Коледа не е в подаръците. Големия ми син беше писал в писмото си,до дядо Коледа,че иска приятеля му да не се мести в друг щат. Да на 11 е и да още вярва. Тук обаче е друга планета. В бг това няма как да се случи. Електроника и каквото друго им е нужно си им го купуваме когато имат нужда и не чакаме Коледа. Пак големия се е запалил по пианото. Купихме му хубава голяма йоника мисля се казваше,че решихме да не бързаме с пиано и се труди детето много. Малкия се запали по борбата и ходи по състезания вече,а момата е ясно,че ще е художничка или поне ще и е хоби.

# 327
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
За много години, момичета! Да сте здрави, щастливи, усмихнати, позитивно настроени и да имате повече късмет през новата 2023 година.
 
Прекарахме празниците спокойно, малко болни - но не се оказа нито грип, нито ковид....ама не пречи да го влачим цял месец. ММ го повтаря в момента. Умора, гърло, хрема. Децата го изкараха бързо, леко - аз 3 седмици, ММ още...смотана работа, ама и това ще мине. За подаръците - ние го караме с малки, дребни неща и с книги. Децата много четат, а и през годината подмятат две, три неща които биха искали и така си правя списък.
С Карлос се разделихме. Момчето има начин на живот и възпитание, което въобще не съответства на това, в което възпитаваме нашите деца, и решихме че така не може да продължаваме. Той си намери друго приемно семейство, така че нямаше драма.
Взехме си куче и от 1,5 месеца е с нас. Голямо приключение, но е много сладка - когато не прави бели, разбира се.
При нас ваканцията свършва утре и вторник децата почват у-ще, ние работа. Луи заминава на ски ваканция с у-щето след 10 дни, та се приготвяме с багажа.
Чакам с нетърпение пролетта, при нас не е студено, но вали. Искам слънце. Мелина, как е при вас? Друго си е в топла държава:stuck_out_tongue_winking_eye:
Сноуче браво на София и дано скоро се преместите.
Бибит, болестите да остават в старата година!
Калалили - какъв е този Елф! Браво на децата за пианото, спорта и рисуването!
Това е от мен, пак ще се разпиша, но ме мързи в повечено случаи Joy

# 328
  • USA
  • Мнения: 1 323
За много години! Бъдете здрави и много щастливи!
Къти,честито ви кученце! Дано по-бързо да влезе в ритъм, за Карлос се радвам,че не сте го държали след като не е съвместим с вашите правила. Понякога представите ни се разминават с реалността. Ние също сме на училище на 3ти.
Бибит,оздравяхте ли?
Ние за нова година не бяхме се събирали с хора от 3г,но тази успяхме да се организираме с бг общността тук. Наехме зала за партита с кетеринг и имахме една много зареждаща новогодишна нощ. Бяхме подготвили няколко игри за децата ,че не очаквах да играят хора цяла нощ и се получи чудесно. За тях имаше детско" шампанско" газиран ябълков сок, сурвакаха и към 2 се прибрахме.
При нас времето се позатопли и 5 градуса се усещат като пролет на фона на -22😄
Ето от къде идва Елфа The Elf on the Shelf - Wikipedia https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Elf_on_the_Shelf 
После е доразвит с историите и различни вариации.  Пак да кажа,нашия изобщо не изглежда така и когато дойде в къщи,нямах идея за тази история. Нямах намерение да се занимавам,но децата просто си го търсиха.

# 329
  • Немция
  • Мнения: 6 861
Честита Нова година, майчета!
Здрава година с много късмет ви пожелавам!!!

Къти, радвам се, че се разписа!
Честит нов семеен член, кученцето! Да ви носи много радост, въпреки трудностите!

Някакси не се учудвам, че не сте се напаснали с чуждестранния ученик. Чувала съм за трудна адаптация на ученици към приемното им семейство, често се случва да го сменят. Аз също съм била към програма Au-Pair, на 19. Моето семейство не го смених, макар че не всичко бе цветя и рози, но около мен доста момичета по тази програма смениха поне по 1 семейство.
Като минала по този път, трудно бих се навила да приема младеж в моето семейство и въпреки тази моя нагласа, за мен този опит някога беше много полезен и израснах като личност през този период.

Относно ските към училището -колко често се провежда? Спомням си от твой разказ как още малки, в 1 клас ги водиха на ски май на 1000 км от вас?
В училището на моите момчета ски се плануват в 10 клас.
Между другото те имат още 1 седмица ваканция.

Калалили, нашият грип се оказа корона. Grin
Бях тествала големият, тестът бе отрицателен и не го поставихме под съмнение, докато мъжът ми случайно не реши да се тества, като беше вече на оправяне. И той, и аз бяхме положителни, момчетата отрицателни, дори и когато бяха с температура.
Избутахме вируса, но всички планове за празниците ни се провалиха. От 23ти до Нова година се изредихме всички.
Rolling Eyes
Но сме добре вече и ще наваксваме пропуснатото, доколкото може.

Супер, че сте си изкарали чудесно на новогодишното парти!

Общи условия

Активация на акаунт