Yellowjackets

  • 6 642
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 27 310
Yellowjackets 2.6
Qui

https://www.imdb.com/title/tt26935389/

След една седмица пауза изригнаха със силен епизод. 🙂

Скрит текст:
Изкефих се, че всичките осички повече от очаквано се събраха при Лоти.
Лоти категорично вече не е еленовата кралица, а самата мистериозна Сила! Богът на онова място. И това нещо, тази зла сила е дошла с тях от дивото!

Шона през цялото време е сънувала как храни бебето. Ау, брутално. Но не съм изненадан, защото това че първо изкараха плацентата може би означава, че бебето се е задушило в утробата или просто не е достигнал кислород до него.
 Големи намигвания към класиката, Бебето на Розмари с цялата тази драма.
Тежък момент, но всичко се разви повече от логично.
-
8



Скрит текст:

Последна редакция: пн, 08 май 2023, 01:58 от Diavolo

# 91
  • Мнения: 6 257
Хем си знаех,че най-вероятно така ще стане,отлагах,но тази вечер го изгледах.Еми мъчно ми стана.
Финалът наближава,да видим до какво ще доведе събирането на момичетата.

# 92
  • София
  • Мнения: 27 310
Епизод 7

Скрит текст:
Малко филърче ама пак е интересно.

Шона как полудя лелеее, хем знам, че Лоти е жива, хем си мислех, че ще я убие?! Направи я на пихтия.
Откъде толкова злоба в тази жена? Психопат пълен.

Лоти изобщо не е говорила с психотерапевт, а със самата Сила?! Или каквото е там... 😮

Най-накрая добро дело от Мисти - спаси тренера от самоубийство. Всъщност второ. Все пак е готова да помогне на приятелките си... И Мисти определено си иска Уолтър.

Леле, бляк, как само искаха да изядат Кристъл. 🤢

Ван има рак и остава малко време. 😕

Очаквано полицията е намерило тялото на убития и сега да видим как и дали изобщо ще се измъкне Шона. И ще продължи ли с убийствата?

# 93
  • Мнения: 563
Епизод 7

Скрит текст:
Малко филърче ама пак е интересно.

Шона как полудя лелеее, хем знам, че Лоти е жива, хем си мислех, че ще я убие?! Направи я на пихтия.
Откъде толкова злоба в тази жена? Психопат пълен.

Лоти изобщо не е говорила с психотерапевт, а със самата Сила?! Или каквото е там... 😮

Най-накрая добро дело от Мисти - спаси тренера от самоубийство. Всъщност второ. Все пак е готова да помогне на приятелките си... И Мисти определено си иска Уолтър.

Леле, бляк, как само искаха да изядат Кристъл. 🤢

Ван има рак и остава малко време. 😕

Очаквано полицията е намерило тялото на убития и сега да видим как и дали изобщо ще се измъкне Шона. И ще продължи ли с убийствата?

Къде може да се гледа епизодът? Търсих го в бананите, но не го намирам. Благодаря!

Последна редакция: нд, 14 май 2023, 16:11 от ItsAnabelle

# 94
# 95
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
Малко странен епизод отново. не знам вече кое е реално и кое не. 
Сцената с побоя беше мн жестока- как пък никой не реши да се намеси? нали повечето боготворят Лоти, а никой не рече ок тва е достатъчно,  wtf ?! 

От трейлъра за следващия епизод става ясно кой ще е следващата жертва.

# 96
  • Мнения: 6 257
Изгледах и аз сега.
Ами Лоти сама си и каза излей си всичката мъка или в този дух.Според мен си я уби,но духа я съживи.Малко мистика да има 🤣.
Я някой ако помни да ме светне имаше ли други оцелели освен тях и кога ги спасяваха след две години помня май имаше,нещо първи сезон съм го позабравила.

# 97
  • София
  • Мнения: 27 310
Да, 2 години са в пустошта. 1996 г. се разбиват, 1998 г. си спасяват.



Епизод 8
It Chooses

https://www.imdb.com/title/tt26935391/

Леле хора, следващия епизод ще е последния за този сезон. А толкова много въпрос има. Само да не го забозят с не знам си колко сезона... То вече става досаден, какво остава да продължат с това разтягане на локуми.

За епизода накратко:
Скрит текст:
Умря ли Лоти? Духа ли я съживи и за това ли е с нея сега и в настоящето и иска жертви???

УАУ, Акила изобщо не е държала живо мишле, WTF 😮
И защо точно Таиса и отвори очите? Може би защото 'другото и Аз' е на вълната на тази сила на онова място?

Леле как подивяха всичките и бяха готови да убиват за месо?! 🤢🤮
Отвратителни са. Не мога и не мога да ги харесам, бляк. Шона беше пътник ако Хави не се беше удавил. И сега какво, ще го изядат и него.
Да отбележим, че Таиса, тази сбърканячка даде идеята с 'дама купа' която да бъде заклана и изядена. Отврат.

В настоящето Лоти пак започна да ги обработва да се жертват. Направо не го издържам вече тези психопатки.

Джеф дали щеше да предаде жена си, особено след онзи брутален сън?

# 98
  • Мнения: 6 257
Изгледах и аз осми епизод.
Скрит текст:
Не мога да си представя какъв глад е,но супер психопатско взе да става.Травис не знам как ще яде от брат си...И според мен Лоти умря след побоя и злото я съживи и контролира.
Както намери треньора-тунели,огън,пилешки кости?Не знам кое по напред ще разкрият във финалния епизод.

# 99
  • Мнения: 6 257
Брутален финал.
Една нормална и с акъла си няма,кво е тва чудо там не знам.Едва ли ще има логичен завършек някъв.

# 100
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
е то след такава травма - това е ужасна катастрофа все пак не е излет или неделна разходка сред природата. А и  когато човек е принуден да се бори за оцеляване много често откача, няма как да има нормален ... или трябва да си с няква много здрава психика и железни нерви или няма как да се съхраниш психически.

# 101
  • Мнения: 6 257
За финала.Ясно е разбира се,че ги пречупи,просто...
Скрит текст:
Абсолютно шокиращо и осъзнато е всичко баси.Интересно с треньора какво става,ясно е че той е виновен и подпали къщата.
Не ми хареса края,не трябваше да убиват Натали,кой сега ще води лудия клан?До последно мислехме че е Лоти,а то кво се оказа.И тоя лудия на Мисти как извъртя всичко баси и Шона пак се измъкна.Травис как яде от брат си 🤢

# 102
  • Мнения: 222
Току що изгледах финала и още мигам малко.

Скрит текст:
Принципно се очакваше, че някой от главните герои ще си замине, ама го изиграха толкова добре. Самият факт, че във видението докато умираше Натали каза, че не трябва да е тук и ѝ отвърнаха, че отдавна би трябвало да е точно тук, под което се подразбираше едва ли не още първия път, в който Хави замина на нейно място, и в момента тя "поправи" нещата. Това, което не можа да направи в миналото, го стори сега. Откровено, не исках Нат да умира, но като се замислим, тя си изпълни ролята - тя беше разбития персонаж, който се бореше със себе си през всичкото това време именно защото подсъзнателно усещаше, че не е трябвало да е тук, че не е трябвало нещата да стават така и накрая успя да изгради отново себе си (мисля че сцената, в която спаси рибата бе доста показателна за това). Може Лоти в миналото да ѝ каза, че пустошта я е избрала за лидер и това е причината да не ѝ позволи да умре толкова пъти, но както навярно всички знаем "вината на оцелелия" е много сериозно нещо и много често, хора били в ситуации, при които техни познати и близки са загубили живота си, а те се оцелели, го изживяват много тежко. Което обясня и защо бе прибегнала към наркотиците. Но да, мисълта ми е, героят на Нат израсна достатъчно, намери как да иска (или дава) прошка. Мисля че тя бе в мир със себе си, да не говорим, че умря за да спаси другиго, което съдейки по флашбеците си ѝ тежеше и сега сякаш тежестта я напусна.  Беше ми странно обаче защо не видя Травис в самолета, а само Хави, Лоти и себе си си от миналото. Може би това бяха хората, с които трябваше да е в мир, за да продължи към "другата страна".
Не знам дали и вие го усетихте така, но според мен, когато човекът избрал картата с кралицата оживее, тогава той става водещ на групата, защото все едно пустошта го е избрала - спасила го е, защото е важен. Не знам дали за  напред лидерството ще се сменя или ще си остане Натали като лидер в миналото, но за мен някак звучи логично да са повече на ротационен принцип. Та, ако сега има лидер, той би бил Шона, защото тя оцеля.
И в този ред на мисли, се радвам че тя не умря, защото има още толкова неща да покаже като герой, да не говорим дъщеря ѝ колко е сбъркана и почти изглеждаше така сякаш се вписа много добре в малкото им ловджийско парти. И ми е интересно колко ще се развият нещата по между им. Реално единственият що годе "нормален" в това семейство е Джеф, който точно реши веднъж в живота си и той да направи нещо като хората, като щеше да се предаде на мястото на Шона, но просто извади късмет. Буквално Кали бе права - ако не беше той, нищо от това нямаше да се случи.
Не ми се вярва полицаят да остави нещата така, но според мен ще трябва да е бая по-сники, за да му се случат работите, имайки предвид че осъзна, че си няма работа с хора като хора.
Интересно е какво ще стане с Лиса, която чу разговора на групичката и си направи нужните изводи. Тя самата си има нейни си проблеми, с които се бори и това като черешката на тортата. Не знам дали биха я потърсили или тя да потърси тях аз обяснение?!
Мисти най-накрая си намери равностоен психопат в лицето на Уолтър. Но също така и най-накрая почна да осъзнава до какво водят действията им. С Кристъл това бе открехнато, но си мисля, че тогава чувството, че ако приятелката ѝ бе останала жива щеше да я мрази и да разкаже на всички за черната кутия и съответно те също да я мразят, нямаше вече да е полезна (което всички знаем тя колко обича) и имаше шанс напълно да я отритнат и да я оставят да живее в пустошта, беше по-силно. (Също: още чакаме да разберем какво стана с тялото ѝ) С Нат нещата бяха други. Първо тя бе далеч по-близка с нея, имайки предвид всичко през което са минали заедно, буквално от първи сезон опитваше да я спасява, че до втори и сега се превърна в нейния неволен убиец. Не знам дали това ще я накара да спре да е толкова припряна и крайна, явно времето ще покаже. Но я виждам да живее с Уолтър в трети сезон.
Таиса ми е странно как бе такава голяма публична фигура и така гледаше да си пази имиджа, че изведнъж цялата тая сюжетна линия мина назад. Може би съм пропуснала, но след като съпругата ѝ влезе в болница и мисля че каза, че си взима почивка или може би бъркам, нещата останаха дотам. Плюс намесата ѝ в подобно събитие като станалото във финала, няма как да не е част от вестниците, а тя изглеждаше супер спокойна и в контрол, сякаш това се случва всеки ден. Навярно това може да се обясни с последното, което Лоти каза, че то си взело каквото си е взело и сега нещата ще са по-добре и че те ще видят. Може би Таиса усеща, че другата Таиса вече не няма такъв контрол над нея. При тази сцена, обаче лицето на Ван ми направи голямо впечатление. Тя изглеждаше толкова странно тогава, все едно самата тя вече усещаше че нещата се подобряват и за момент дори си помислих, че все едно усеща че болестта вече не я убива, понеже решението е взето и тя не е избраната, тоест ще живее.
Иначе изобщо не съдя треньора, че подпали кабината. От негова гледна точка, тия деца са извън контрол. Едва ли е най-гениалното решение да ги подпали докато спят насред зима и това е единственото им убежище, но деградацията им е очевидна и той наистина е безгласна буква там и никой не го слуша каквото и да казва. Може да смята, че дори някой ден да ги спасят, това не са хора, които искаш да слееш с обществото навън, да не говорим че те все повече губят човешкото в себе си, и би предпочел дивото, което влезе в тях да си остане в пустошта. Откровено казано, не виждам Бен да издържи повече от 3-ти сезон. Ако студа и глада не го убият, има шанс момичетата да го направят.  
И разбира се сега нещата ще стават все по-сложни и сложни без подслон за момичетата. Освен и те да си намерят пещера, понеже не мисля че в тоя студ могат да направят какъвто и да било приличен подслон. Но пък съдейки по пилотния епизод, ще има да избият и серия животни, защото всички бяха наметнати с животински кожи в сцената.
И приключвам с впечатленията си, защото това стана много дълго, но имах нужда да го споделя някъде, понеже никой около мен не гледа сериала, а аз чинно си го чаках всяка седмица (както и вие навярно).

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 14:02 от TaraLyn

# 103
  • София
  • Мнения: 27 310
Изгледах и аз финалния епизод.
Като цяло сезон 2 ми хареса и съм доволен, но очаквах повече и според мен сезон 1 си остава по-добрия от двата. Няма голяма разлика обаче, което е добре за шоуто.
Не знам дали все още планират 5 сезона, както бе казал Ашли Лайл, но за мен са твърде много, ако ще разтеглят толкова много локуми. Има опасност да омръзнат. Надявам се на един по-динамичен сезон 3 с повече отговори. Обаче сигурно ще измине доста време докато го видим заради стачката на сценаристите.
Генерално на сезона давам: 7.5

За епизод 9
Скрит текст:
Пустошта си прибра Натали. 25 години по-късно. Има си своята логика и символика. И аз съм Ок с това. Нямаше как да няма смърт за някой от водещите герои. Натали не успя да спаси нито Хави (умишлен избор, за да спаси себе си), нито Травис в настоящето, но сега поне спаси Лиса.
Лоти беше първата кралица, но тя спря да чува пустошта/силата (така съм я кръстил, но реално нямаме обяснение за нея и може всичко да им е в главите и масово внушение) и търсеше на кого да предаде лидерството. Натали избяга от смъртта и логично беше тя да стане новата кралица. Шона и завидя много за което. Рано или късно и Шона ще стане лидер в миналото, в канадската пустош. В настоящето обаче именно тя трябва да е новата им лидерка, въпреки че според Лоти, пустошта е получила каквото и иска ще се отдръпне. Защото Шона извади дама купа, но отново друг умря, а не изтеглилия картата. 2 от 2, интересно. Да видим в сезон 3 дали този модел ще продължи.
Мисти без да иска уби втората си най-добра приятелка. Първо Кристъл в миналото и сега Нат в настоящето. С Уолтър обаче са си лика-прилика. И двамата са социопати и дори могат да се сложат в категорията на серийни убийци. Страховити са като тандем.
Джеф би трябвало да продължи борбата срещу тях в сезон 3, но Кали може и да му види сметката. Кали се е метнала на майка си. Същото садистично психопатче.
Интересно, в настоящето освен Лоти, Ван искаше най-много лова. Дали заради това 'пустошта' ще я избави от рака? Защото според мен това ни подсказаха с финала, че тя ще е в ремисия.

Изяждането на Хави беше брутално. Шона си сложи маската и го накълца, после Травис изяде сърцето му, за да го почете едва ли не, че ще ги спаси.

В момента симпатизирам истински само на треньор Скот. Но те не са глупави, наясно са кой е запалил къщата и ще го подгонят. Дали ще намерят убежището му обаче не знам. Едва ли. По-трудно ще се получи. Предполагам, че на първо време ще се върнат в самолета. Натали обаче знае, че Скор е намерил пещера/убежище, където Хави е оцелял и то не е далеч, така че ще го търсят със сигурност. Дали Нат в миналото би пожалила Бен Скот? Вече като техен лидер категорично не!

# 104
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 158
ЕЕ как можаха!!!
Точно
Скрит текст:
Нат да затрият, тя беше най-свестната от всички и моя любимка!

Общи условия

Активация на акаунт