Не иска да ходим за ръка

  • 3 576
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Здравейте на всички !
Може и да има вече такава тема , но не я открих ! Моля за извинение предварително.
Въпросът ми е как научихте дечицата си да ходят за ръчичка ? Синът ни е на 2 годинки и 2 месеца вече и иска да ходи сам навсякъде , и дума да не става ако му кажем да даде ръчичка. Има ли трик или е индивидуално за всяко детенце на каква възраст "узрява" за подобни неща ?
Благодаря предварително 😊

# 1
  • Мнения: 10 597
И моето беше така. В България проблем няма да си върви сам по улицата, ама ако трябва да пътуваш в чужбина ще ти е проблем. Там улиците и децата са по друг начин устроени.
Узряват някъде към 4-5 годишни. 3-та група в градината.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
И моето не искаше за ръка, някъде към 3г започна да се води. Сега малката и тя.
Разсмя ме това с чужбинските деца 😅 няма такова нещо.
Детето трябва/ не трябва да се държи, в зависимост от околната среда. Ако пресичате улицата, или вървите по оживен булевард- да, детето трябва да е или в количка, или за ръка.
Ако сте в парк, пешеходна зона, площад, не виждам проблем да си пощъка.

# 3
  • Мнения: 10 597
То е ясно, че в парка няма да върви за ръка. Simple Smile Ние ходихме в Мадрид на гости и ми беше голяма мъка да го удържа. Там нямаше други деца като него да си ходят сами. Всички за ръка. Като вървиш по улицата. А моето - не дава, панаири прави. Как да го пуснеш сам при положение, че отсреща просяци, инвалиди, кучета водачи, хора със странни визии ти изкачат. Колите и движението въобще не ги броя. Няма друго дете, което да не ходи за ръка. Видях се в чудо.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
В чужбина се ползват колички до късно точно с тази цел.
И аз ползвам количка. За да стигна от т. А до т. Б е в количката. Като сме в парка, площадка, пешеходна зона- тогава я пускам. И с баткото беше така. Иначе абсурд да стигнем до парка, да напазарувам, или да си свърша работата.

# 5
  • Мнения: 6 148
И моята не искаше да ходи за ръка, искаше си сама, а беше много спъната на всичко отгоре. Излекувах я с обясняване до посиняване, спиране, връщане, ако не даде ... и така. На следващото излизане всичко отначало, докато свикна, което не стана за 2 дни, естествено.

# 6
  • Мнения: 160
Абсолютно съм съгласна с написаното 😊
Има период в който искат да правят всичко сами и не понасят намеса , явно просто трябва да сме търпеливи и в един момент нещата се подреждат.
Ползването на количката не отлага ли във времето това детето да свикне с мисълта , че трябва да ходи за ръка с родител , защото е опасно да върви самичко ?  Макар че ние вече от половин година сме вече без количката , но резултат няма . 😃

# 7
  • Мнения: 6 901
Още като махнахме количката не искаше да дава ръка ама се научи няма такова не искам има коли😃
Днес прави две и даже понякога сама дава ръка или търси моята  и като НЕ  пресичаме,иначе няма проблем като няма коли си я пускам,да

# 8
  • Мнения: 160
Още като махнахме количката не искаше да дава ръка ама се научи няма такова не искам има коли😃
Днес прави две и даже понякога сама дава ръка или търси моята  и като НЕ  пресичаме,иначе няма проблем като няма коли си я пускам,да

Колко хубаво звучи! Ето че и по-малки децата могат да ходят послушно за ръчичка. Дано и при нас настъпи този момент скоро , за да си ходим спокойно навсякъде . 😊

# 9
  • Мнения: 12 752
Случвало ми се е дете да не иска за ръка и го хващам за врата или за качулката на якето. Това му е много по-неприятно обикновено, и понеже обяснявам, че това са трите варианта, се съгласява на един от трите и това е.
Защото ако не държа детето, аз ще започна да се тръшкам. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 352
Не знам дали има връзки, обаче от както ходи на ясла рядко имаме такива проблеми. Даже сама започна да си търси ръката да се хване.

# 11
  • Мнения: 1 386
Малкият ми племенник сущо не обичаше да върви за ръка за разлика от батко си. Казваше "ти ме стискаш, не искам" и лягаше на земята. Проблемът се реши като го оставяхме той да ни хваща за ръката, така знаеше, че не го стискаме и не го държим насила, и постепенно свикна и сам търсеше да се хване за ръка.

# 12
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
ето един трик :
Скрит текст:

# 13
  • Мнения: 6 148
Ох, имаше, а може и още да ги има, едни ластични белезници. Едната за китката за родителя, другата малка за детето и се разгъва като пружинка. Но по-добре е с много уговорки да постигнете ефект, отколкото такива спомагателни средства.

# 14
  • MI
  • Мнения: 11 803
Случвало ми се е дете да не иска за ръка и го хващам за врата или за качулката на якето. Това му е много по-неприятно обикновено, и понеже обяснявам, че това са трите варианта, се съгласява на един от трите и това е.
Защото ако не държа детето, аз ще започна да се тръшкам. Simple Smile
И аз така я свикнах, избра най-малкото зло. Grinning. Сега и сама търси ръка често.

Общи условия

Активация на акаунт