ДЕСЕТИ клас 2022/2023

  • 61 831
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 110
Преваляват оценки и при младежа тази седмица. Тече оформяне. По някои разказвателни ще е с 5, но предвид многото часове тази година и това, че миналата не ги изучаваха, ми се струва нормално.
По немски е голям миш маш. Тази година имаха сигурно поне с 3-4 различни преподаватели. Днес оценки нанася едната им учителка от миналата година по езика, с която май през тази учебна не са имали часове досега. Stuck Out Tongue . От друга страна поне ги познава и им знае възможностите горе-долу.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
И при нас успехът е 5,46. Събуди ме тази сутрин с войс месидж по WhatsApp съкрушена, че няма да взима стипендия. При нас е 20 лв, но въпреки всичко звучеше тъжно и невярващо защо така й се случва...

Aila, аз този срок едвам й намерих учител по химия. Всички са заети да подготвят деца за кандидатстване за медицина, а на нас ни трябваше за основите, реално да започнат от А, Б. ..
Яко я беше закъсала, първо 3-ка, после 2-ка, сама ме помоли за помощ. С 3 частни урока изкара 3 шестици и закова 5 за срока. Доволна съм, че навреме се усети и най-вече, че сама поиска помощ! За мен това е важно, да си знае възможностите и когато има нужда да си казва, не да се спотайва.

# 32
  • у дома
  • Мнения: 7 141
И на моето му беше трудно по химия(при локдауна в края на 7 кл липсваше ДО по химия),въпреки трите 6ци през срока и 6цата за края му-брат му е студент,но са ДО,та той се вкл на помощ и чак се шокирах колко много знае и помни големия,а не учи нищо,свързани с химия

# 33
  • София
  • Мнения: 2 851
svetlaem, как е студента в Пловдив? Или заради ДО не е успял да усети атмосферата на града.

# 34
  • у дома
  • Мнения: 7 141
svetlaem, как е студента в Пловдив? Или заради ДО не е успял да усети атмосферата на града.
Ние нали св разболяхме от ковид точно когато започваха ,а  на него и след две седмици ей така,безсимптомно пак му беше положителен пср-а,та беше цял месец карантина.. Отиде за една седмица,та тъкмо направи входящи тестове по езика и ги затвориха...Много ме е яд,защото той и града си харесва и това,което учи,падна се в много хубаво общежитие,само с още едно момче в стая,с което си допаднаха и те...Сега и изпитите да им онлайн даже и говорят евентуално чак март да ги връщат.

Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 19:42 от svetlaem

# 35
  • София
  • Мнения: 9 110
Всичко толкова се изроди... Нито от ученическите си години може да разбереш нещо, нито от студентските. Дано скоро дойдат по-добри времена.

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
Големият само в първи курс бяха присъствено, сега е четвърти,явно така ще завърши.Вече и не иска редовно,че ще му е трудно и да работи.  Дано се нормализират нещата. Най- вече заради специалностите ,които не могат без практически занятия.
Наборката ме завлачи днес в Градската библиотека, взе си един Пърси Джаксън.( И аз си взех детска книга за четене-))  Тя понеже върви с около седем години закъснение в четенето от останалите връстници. Но пак е нещо. 
Забраних й да пипа учебници през ваканцията. Да спи и да спортува.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 457
И нашите  ваканционни планове са...да нямаме  планове Simple Smile Вчера беше у гаджето, днес той  е вкъщи на гости.ГЛедат филми, играят си с кучето....СПа до обед.Луди бяха последните учебни  дни  и натоварени.Имат нужда от почивка.Мислех да идем за няколко дни  на почивка в някое спа, ама заради прясната адаптация на  домашния любимец ще се въздържим.А и тоя шантав вирус ескалира, та съм склонна да се въздържа точно в този момент

# 38
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
sssani,куче ли имате? Знам,че си любител на котките.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 610
Не съм Сани, но имат един малък, сладък, разкош-бебе кокер.
Аз също искам дребното да си почине през ваканцията и да почете нещо извън училищно. Дала съм му задача да си избере филм или постановка да отидем да гледаме, че не сме ходили от години, а втория срок ще е втора смяна и ще е трудно.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 457
sssani,куче ли имате? Знам,че си любител на котките.
Да.Най-накрая се предадох и  от 10 дни  имаме така  мечтаното ( поне от останалите членове на семейството) домашен любимец.В интерес на истината аз взех решението като го видях.Не можах да устоя на чара.Наистина е прекрасен.Не бяхме казали на щерката и  беше шок за нея.Много емоции, много сълзи от щастие...Аз от кучета не разбирам и се шашкам, ама му свикнах май.ТОй  е такъв добродушко чаровен, че никакви проблеми не ни  е създавал.Чак не мога да повярвам.Абе- както се шегувахме че случихме на дете, но то не случи на родители, сега същата реплика може с чиста съвест да я адресираме към кучето Simple Smile ГОляма радост ни е.И най-странното е че аз съм номер едно  в неговите очи.Ако аз съм там, дргу не признава.Яено усеща че мен  трябва да обработва и пръска чар на макс.Не е трудно да му устоиш Simple Smile И за да е пълно щастието ми, се опитва да се държи и малко като коте- гушкане, глезене...Чак е странно това му поведение.
Ето го прекрасника.
Скрит текст:
Марсел

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
Ох,голям кеф.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 531
О, Сани, честито.
 И ние сме в клуба с бебе кокер, но вече стана на 5 месеца. Нашата е госпожица и е същата работа- признава само мен и сме като залепени като съм вкъщи. Но пък Соня не ѝ се радва толкова, даже хич, но тя винаги си е била такава към всички животни. Малкият пък я спуква от игри и мачкане.
Ето я и нея:

# 43
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
Разтапяща е, renni79!

# 44
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Стига с тия бебета кокери, че малко ми трябва, ей! На ръба съм и едвам удържам положение, това ми е една от любимите породи.

Общи условия

Активация на акаунт