Истанбул [тема 56]

  • 46 342
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 851
Поздрав с една известна (за по-младите едва ли 😂) френска песен на Адамо "Пада сняг"😉 , но на турски
https://fb.watch/aL-trCCgqX/

А ето и оригинала за сравнение.
https://youtu.be/xqum6sS8TpU

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 21:20 от pepel_ot_rozi

# 16
  • София
  • Мнения: 3 009
И още снежен Истанбул:



# 17
  • Димитровград
  • Мнения: 799
Поздрави от Истанбул! След вчерашния кошмар днес се нормализира живота.


# 18
  • Мнения: 3 371
Още малко красота.

# 19
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 412
О,Папа бой!
Ади Hos geldin,canim.
Т:heart::heart❤️💜❤️💜😘
Поздрави и прегръдки на Стамбула❤️
Хубави дни ти желая,
Дежурните аптеки да опишеш стриктно 😊😆😊😉

Чефулинке,НарамвайтИ раниците с А. и бегом към Лондон. Наш'те вече са там.
Ергенчови.
Тъй Чи,кой ги видял на Босфора,видял.
😆

# 20
  • Elena, Bulgaria
  • Мнения: 51
Включвам се и аз в темата ,защото ни предстои екскурзия до Истамбул април месец .
Преди 2 години пак бяхме се записали за същата екскурзия  ,но заради пандемията не се осъществи.
Дано тази година успеем.
Разгледахме къде ще ходим и какво трябва да посетим по програма.
Аз не съм ходила в Истамбул ,а само сме минавали от там ,когато пътуваме за Анталия на почивка .
Ще Ви следя с голям интерес .
Не е задължително, но е добре да знаете как се пише - ИстаМбул или ИнстаНбул. Все пак евентуално ще ходите там. Иначе дано се осъществи екскурзията Ви, ИстаНбул е толкова красив през /и не само/ пролетта. Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Не е задължително, но е добре да знаете как се пише - ИстаМбул или ИнстаНбул. Все пак евентуално ще ходите там. Иначе дано се осъществи екскурзията Ви, ИстаНбул е толкова красив през /и не само/ пролетта. Simple Smile
[/quote]


Преди сме му викали СтаМбул( има го писано в Алеко и Любен Каравелов) , та малко ретро може Simple Smile
Гърци и турци са ме питали какво е зимна гума , никой няма и нищо чудно да се пързалят толкова по летни гуми Sad

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 860
Включвам се и аз в темата ,защото ни предстои екскурзия до Истамбул април месец .
Преди 2 години пак бяхме се записали за същата екскурзия  ,но заради пандемията не се осъществи.
Дано тази година успеем.
Разгледахме къде ще ходим и какво трябва да посетим по програма.
Аз не съм ходила в Истамбул ,а само сме минавали от там ,когато пътуваме за Анталия на почивка .
Ще Ви следя с голям интерес .
Не е задължително, но е добре да знаете как се пише - ИстаМбул или ИнстаНбул. Все пак евентуално ще ходите там. Иначе дано се осъществи екскурзията Ви, ИстаНбул е толкова красив през /и не само/ пролетта. Simple Smile
Извинявам се за грешката 🙃

# 23
  • Димитровград
  • Мнения: 799
Прясна информация за цените, които вчера платих:
Одрин-Истанбул -23,25 лири,
втория мост - 8,25 лири,
тунела AVRUPA - 53 лири.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 492
Ако вече си се прибрал би ли споделил на връщане как беше на нашата граница. Стриктни ли са относно зеления сертификат и ПСР теста ? Вие къде го правихте, в Турция или като се върнахте ?

# 25
  • Димитровград
  • Мнения: 799
Бях с пср от рамус и ваксина, пътуващата с мен със сертификат за преболедувал и турски пср. Погледна ги жената от рзи и мисля че гледаше само имената, защото единия сертификат беше от телефона и попита за имената, че не можеше да разшири екрана.

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 19:00 от papaone

# 26
  • Варна
  • Мнения: 492
Бях със пср от рамус и ваксина, пътуващата с мен със сертификат за преболедувал и турски пср. Погледна ги жената от рзи и мисля че гледаше само имената, защото единия сертификат беше от телефона и попита за имената, че не можеше да разшири екрана.
Благодаря ! Добре е, че може да се минава със сертификат за преболедувал, защото в началото бяха казали, че той ще важи само за България , а не за пътуване в чужбина. Всъщност то си е прибиране в България, ама знае ли човек как ще го тълкува РЗИ .

# 27
  • София
  • Мнения: 3 009
Бях със пср от рамус и ваксина, пътуващата с мен със сертификат за преболедувал и турски пср. Погледна ги жената от рзи и мисля че гледаше само имената, защото единия сертификат беше от телефона и попита за имената, че не можеше да разшири екрана.
Благодаря ! Добре е, че може да се минава със сертификат за преболедувал, защото в началото бяха казали, че той ще важи само за България , а не за пътуване в чужбина. Всъщност то си е прибиране в България, ама знае ли човек как ще го тълкува РЗИ .
Сертификатът за преболедувал важи за чужбина само след направен ПСР тес по време на болудеването.

# 28
  • Мнения: 5 922
Да, точно така е. Това, което важи тук, но не и другаде, е сертификатът за антитела. Но с такъв не можеш да влезеш.
Ох, дано отпушат от февруари, че не си е работа с тези ПСР-и.
Papaone, ти провери в системата на HGS колко ти е взело, или видя на момента? Питам, понеже ММ искаше да провери в тяхната система за някаква кола дали имала нарушения там, но каза, че вече не можело да се види. И (уж) вече за нетурски граждани не можело да се плати таксата в 7-дневен срок, както досега, а трябвало веднага, в противен случай - глоба. Чудя се дали правилно е разбрал...

# 29
  • Мнения: 2 585
Отдавана няма опция да се плати до 7 дни. Веднага се начислява не само стойността, но и глоба.

Общи условия

Активация на акаунт