Истанбул [тема 56]

  • 48 406
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 465
Както казах, във всяка туристическа  група се намира по някой паразит, дето все нещо му е криво, все не му е удобно, все не чул и не разбрал, на всичко отгоре се опитва да настройва цялата група негативно, но не му се получава. Та то си е до човека, настройката и това как гледаш на нещата. Винаги тръгвам с ентусиазъм, нетърпение и очакване за нещо хубаво и се получава. Опитайте и вие- лесно е.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 051
Както казах, във всяка туристическа  група се намира по някой паразит, дето все нещо му е криво, все не му е удобно, все не чул и не разбрал, на всичко отгоре се опитва да настройва цялата група негативно, но не му се получава. Та то си е до човека, настройката и това как гледаш на нещата. Винаги тръгвам с ентусиазъм, нетърпение и очакване за нещо хубаво и се получава. Опитайте и вие- лесно е.
Точно с туристическа група да опитам - не, благодаря!
След описаното, още повече ще ги избягвам. Smile

Докато си говорим за Долмабахче, добавям и една снимка, която ми хареса, от големия снеговалеж миналата седмица.

# 62
  • Мнения: 7 877
И като за говорихме за ТА, някой ползвал ли е Misys Travel?
Имат добра оферта за Мардин, Мидят..., а за самоорганизирано пътешествие ще ми е трудно да убедя приятели, пък и ще очакват всичко от мене. 😂

Снощи до късно четох темите в бгмама за черен и бял списък с фирми, но има само 2 отзива +и - , но не много ясни.

Така че моля за инфо за тази фирма, ако някой някога е пътувал с тях.

# 63
  • София
  • Мнения: 104
Пътувахме в Истанбул в началото на ноември 2021. С туристическа агенция, с комфортен автобус, настаняване в Лалели, в хотел занемарен, но достатъчно приличен за къпане и преспиване.
Имахме посещение на Галата, Истиклял и Таксим, с много свободно време за турско кафе и магазини.
Самостоятелно ходихме до Света София и Топ Капъ, въпреки че и на двете ни беше първо ходене в Истанбул. Имаше леко загубване на Капалъ чарши, но това си е пак емоция 😀
На втория ден имахме посещение на Свети Стефан и цял ден в мол Asia  Pendik и Viaport Marina Tuzla и вечеря на яхта по Босфора, но мъглата беше толкова гъста, че нищо не се виждаше. Храната не струваше, програмата беше интересна.
Третия ден трябваше да имаме разходка с корабче по Босфора и посещение на Долмабахче, и въореки, че първо отидохме в Долмабахче, мъглата така и не се вдигна и корабчето отпадна. Екскурзоводът ни в Долмабахче беше с малко пиперлив хумор. Предполагам, чеза чоек с афинитет към музеи е по-интересно подробно разглеждане самостоятелно, на мен в група ми беше достатъчно 😀 Следобедът ни беше с посещение на EMAAR и watergarden и на другия ден си отпътувахме за България.
Живи и здрави, в средата на април пак ще пътуваме, за лалетата.

# 64
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
И на двете екскурзии , на които сме ходили в Турция- екскурзводите бяха страшно добри. Особенно, човекът, които ни води в Кападокия. Толкова увликателно и изчерпателно говореше !
Зависи на какъв екскурзовод ще попаднете !
Давам пример с Румъния, там ходихме пак с екскурзводка, която имаше принтирана информация за Румъния....

# 65
  • Мнения: 516
Здравейте, за първи път се включвам в групата относно едно питане. С приятели решихме да пътуваме до Истанбул за 3 дни ( петък събота и неделя), но ни се провали транспортът. Щяхме да пътуваме с две коли ( шест човека сме), но в последния момент единият шофьор прецени, че не може да шофира в Истанбул, та така провали ни се пътуването. Искам да попитам има ли някакви групи за споделяно пътуване, или пък някакви други варианти, предложения, май и за автобус ни е късно. Забравих да уточня,че пътуваме утре 😁

# 66
  • Мнения: 2 585
Зависи от къде пътувате. От някои градове в Южна България има автобус до Истанбул всеки ден.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 1 396
Метро имат два вечерни автобуса. Има и др. фирми. Обадете се да попитате. Съмнявам се да са пълни и да нямат места. Щом сте го планирали, би трябвало да имате готовност да тръгнете довечера.

# 68
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Не е късно за автобус, ние като пътувахме с Матпу предишния ден запазихме билетите, а ги взехме от офиса 2 часа преди тръгване. А не са само те по това направление, има и Метро.

# 69
  • Мнения: 465
За Метро има по 2-3 пътници и не съм сигурна дали пътуват. Познат митничар ми го каза вчера, защото ги ползва от Бургас до границата и се ядосваше, че няма да има автобус и трябва да пътува  колата. А пътя до М. Търново не е почистен изобщо.
Ето това намерих, но е след 2 седмици и не зная дали е потвърдена. Трябва  да се пита.
https://www.dinita-tours.com/excursionbg/1162

Последна редакция: чт, 03 фев 2022, 11:40 от Venytoto

# 70
  • Мнения: 1 652
Пълно е с автобуси за утре по трасе София-Пловдив-Хасково и с Метро включително.
Когато спират автобуса за въпросния час, всички седалки са маркирани в синьо.

# 71
  • Мнения: 1 324
Разбира се, че не е късно за автобус. Ние всеки път ползваме Матпу от Пловдив. Никога не е бил пълен автобуса, дори и по времето без пандемия. Оставят ви на голямата автогара в началото на града - Есенлер и от там има безплатен шатъл до центъра - Лалели, Капалъ и от там до Таксим.
Май месец за първи път ще пътуваме с нашия автомобил, но и ходете ето с автобус за мен си е супер.

# 72
  • Мнения: 13
Пътувала съм с Ертурс до Кападокия и силно я препоръчвам. Имат страхотна екскурзия по Пътя на коприната. Екскурзоводите им са супер.

# 73
  • Мнения: 7 877
Пътувала съм с Ертурс до Кападокия и силно я препоръчвам. Имат страхотна екскурзия по Пътя на коприната. Екскурзоводите им са супер.

Благодаря, намерих я, сега ще я разгледам.
Малко не ми се иска и с Кападокия, ходила съм, прекрасно е и пак бих отишла, но бюджетът... 😉 😜
Пък и прекалено наситена става така програмата.
Но, разбира се, това е вариант, над който мога да помисля и то сериозно.

И малко снежен Истанбул.
https://www.instagram.com/p/CZhuEnEtVzL/?utm_medium=copy_link

# 74
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
https://www.instagram.com/reel/CZAiXIVI6_Q/?utm_medium=copy_link

Общи условия

Активация на акаунт