Военни кораби и изтребители в България

  • 6 892
  • 241
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 562
Надявай се, ако не пряко, косвено плащаме.

# 16
  • СИ
  • Мнения: 4 406
На Учебен полигон „Ново село“ започна съвместната българо-американска подготовка, която ще продължи до 30 юни 2022 г. В нея ще участват сили и средства от Министерството на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия, съобщиха от военното министерство.

Във връзка с провеждането на подготовката през тази седмица се извършва предислоциране на военнослужещи с необходимата екипировка, щатно въоръжение и бойни припаси от Въоръжените сили на САЩ, както и на бойни машини на пехотата M2A3 „Брадли“, танкове М1А2 „Абрамс“, вертолети, транспортна, спомагателна и ремонтна техника.
Кой плаща за това, надявам се не ние.

Успокой се... Ние плащаме само за ремонти на счупени съветски МиГ-ове. И от време на време за боядисване на 50 годишни танкове и ЗиЛ-ове, които са набор Путин. Никакво друго плащане. Пари нямаме... Освен ако не е, за да ги набутаме в газови тръби до Сърбия, които нямат изплащане.

# 17
  • Мнения: 15 960
Как да нямаме пари? Няколко милиарда долара за чертежи на самолети кой даде на САЩ? А за тръбата до Сърбия се благодари на Хиларито, защото не ни даде да строим изгодния за нас Южен поток, та накрая построихме поток за турците и сърбите.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 177
Не ми харесва дрънкането на оръжие. За мен е повод за притеснение, определено.

Силен при това.
Без да подценявам НАТО и САЩ и да надценявам Русия, но сме на 10 мин. разстояние от руските ракети и без да им мигне окото, ще ни смачкат като хлебарки.
Нещата отиват към 3-та Световна, ако не надделее здравия разум. Да си воюва дементния Байдън с Русия, но ако обичат на тяхна територия този път, защото винаги Европа го отнася.

# 19
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Не ми харесва дрънкането на оръжие. За мен е повод за притеснение, определено.

Силен при това.
Без да подценявам НАТО и САЩ и да надценявам Русия, но сме на 10 мин. разстояние от руските ракети и без да им мигне окото, ще ни смачкат като хлебарки.
Нещата отиват към 3-та Световна, ако не надделее здравия разум. Да си воюва дементния Байдън с Русия, но ако обичат на тяхна територия този път, защото винаги Европа го отнася.

Е да, обаче тия отвъд океана много обичат да разпалват войни на чужда територии, и винаги гледат да е по-далече от тях. Поне така показва историята.


Американците ако имат проблем с Руската федерация - да си го решават сами. Да не ни намесват нас.

# 20
  • Мнения: 18 562
Съгласна, не са далече през Аляска. Какво все насам гледат.

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Как да нямаме пари? Няколко милиарда долара за чертежи на самолети кой даде на САЩ? А за тръбата до Сърбия се благодари на Хиларито, защото не ни даде да строим изгодния за нас Южен поток, та накрая построихме поток за турците и сърбите.

Ами да...! Индулгенцията на Борисов струва скъпо! Американците да не са луди да вземат пари, които Борисов им тика в ръцете? Все едно руснаците връщат пари за безсмислени ремонти на МиГ-овете, а?
Има ли някъде официална информация, колко точно е изгоден Южен поток? Според мен, той е още по-зле откъм рентабилност, спрямо Турския/Балканския или както се води там поток. И онова пъпчиво кюфте Теменуга, имаше наглостта да говори по телевизиите, че кметовете на общини не искали разклонения за битови абонати, та затова нямало отклонения и тръбата обслужвала на практика само Сърбия...!
Иначе пари има. Ако е за да плащаме губещи руски проекти, пари винаги се намират.

# 22
  • Мнения: 6 884
Без да подценявам НАТО и САЩ и да надценявам Русия, но сме на 10 мин. разстояние от руските ракети и без да им мигне окото, ще ни смачкат като хлебарки.
Е испанския кораб, който идва и базата в Румъния, която не му харесва на Путин са точно за противодействие срещу ракети.

# 23
  • Мнения: 12 302
Без да подценявам НАТО и САЩ и да надценявам Русия, но сме на 10 мин. разстояние от руските ракети и без да им мигне окото, ще ни смачкат като хлебарки.
Е испанския кораб, който идва и базата в Румъния, която не му харесва на Путин са точно за противодействие срещу ракети.

Ако се опре до ракети, взаимното унищожение е повече от вероятно. Но ако сдържането ще е само силово, а не с договори, хич няма какво да се сърдим на руснаците нито за Искандери в Калининград /а те май все пак даже не са ядрени/, нито за ученията им по границите им и пр.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 16:58 от Vapor

# 24
  • Мнения: 6 884
Аз не им се сърдя. Нека си правят учения и да си разполагат ракети, ама след това да не се чудят защо съседите им взимат ответни мерки.

# 25
  • Мнения: 12 302
Аз не им се сърдя. Нека си правят учения и да си разполагат ракети, ама след това да не се чудят защо съседите им взимат ответни мерки.

Там е работата, че е взаимно. Малко като яйцето и кокошката. Т.е. абсолютно същото си казва и Русия за НАТО. Дано е дошъл моментът за договорки, а не продължат и двете страни да вземат ответни мерки.

# 26
  • Мнения: 6 884
Разликата е, че едните разполагат нападателни оръжия, а другите отбранителни. Русия протестира, че съседите и влизат във военен съюз, ама същите тези съседи са нападани от Русия в миналото. Украйна е последния пример, но преди това са всички останали.

# 27
  • Мнения: 3 277
Май за първи път България не е в съюз с някой срещу целия свят.
Като член на НАТО никой няма да посмее да я закача с конвенционални сили, а ако се стигне до атомни оръжия, никой няма да я пощади защото е стояла кротко в ъгъла.
Не знам с какъв акъл руснаците се пънат да контролират света, с икономика по-малка от тази на Тексас, вместо да се опитат да оправят живота на гражданите си.

# 28
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Май за първи път България не е в съюз с някой срещу целия свят.
Като член на НАТО никой няма да посмее да я закача с конвенционални сили, а ако се стигне до атомни оръжия, никой няма да я пощади защото е стояла кротко в ъгъла.
Не знам с какъв акъл руснаците се пънат да контролират света, с икономика по-малка от тази на Тексас, вместо да се опитат да оправят живота на гражданите си.

За руските управляващи, живота на руснаците е последната им грижа. Нашите са горе-долу същите. Просто калъпа е един и същ.

# 29
  • Мнения: 2 068
Към този момент смятам, че е много шум за нищо.
Не мисля, че ще има война, камо ли Трета световна война. Дано съм права.

Общи условия

Активация на акаунт