Военни кораби и изтребители в България

  • 6 897
  • 241
  •   1
Отговори
# 45
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Да, целия свят е крив, само Русия, Иран и Хизбула са прави. Simple Smile

Аз нямам познати, които да карат руска кола, да имат руска прахосмукачка, руска пералня, руски хладилник

Значи ти си на мнение, че руснаците ако почнат да произвеждат тигани, печки, прахосмукачки и телефони ще станат световна сила...  Sweat Smile

А ако почнат да произвеждат руски мерцедеси пак ли ще станат световна сила?

# 46
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Значи ти си на мнение, че руснаците ако почнат да произвеждат тигани, печки, прахосмукачки и телефони ще станат световна сила...  Sweat Smile

А ако почнат да произвеждат руски мерцедеси пак ли ще станат световна сила?


Ако руснаците започнат да произвеждат тигани, печки и прахосмукачки ще започнат да стават нормална държава. Но засега, няма такива изгледи.
Добре, че са компаниите на презрания от руснаците Запад, че да им дадат поточни лини да правят Мерцедеси, Лади, Опели и каквото се сетиш.
Защо го постваш този клип? Какво показва той? Че руснаците не са измислили нищо и не могат да организират самостоятелно никакво свястно производство.

Ето ти го руското производство в цялата му прелест. Такава кола да си купиш. Да не вземеш да се объркаш да си купиш Волксваген или Форд?!           Stuck Out Tongue Closed Eyes

https://www.youtube.com/watch?v=J6svzFhN4ng

# 47
  • Мнения: 40
Да, целия свят е крив, само Русия, Иран и Хизбула са прави. Simple Smile

Аз нямам познати, които да карат руска кола, да имат руска прахосмукачка, руска пералня, руски хладилник

Значи ти си на мнение, че руснаците ако почнат да произвеждат тигани, печки, прахосмукачки и телефони ще станат световна сила...  Sweat Smile

А ако почнат да произвеждат руски мерцедеси пак ли ще станат световна сила?



Аз разбирам, че Русия е като Китай - произвеждат по западни технологии това, което западните компании им дадат да правят. И ако имат нещо, което наричат "тяхно", то всъщност е прекопирано/преработено западно. Това не ми изглежда като да е за хвалба, не знам защо изобщо се подхваща тази тема.

Пак повтарям (по друг начин) думите на участника от тема "Русия" - може да си разтягамe всякакви локуми, но винаги стигаме до положението "Русия е велика, но апартамента ми е в Ница, детето е в Йейл, а колата ми е "Порше".

# 48
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615


Ако руснаците започнат да произвеждат тигани, печки и прахосмукачки ще започнат да стават нормална държава. Но засега, няма такива изгледи.
Sweat Smile Ха-ха. Тиганите си ги произвеждай ти. Sweat Smile

---------------------------

Добре, че са компаниите на презрания от руснаците Запад, че да им дадат поточни лини да правят Мерцедеси, Лади, Опели и каквото се сетиш.
Защо го постваш този клип? Какво показва той?  руснаците не са измислили нищо и не могат да организират самостоятелно никакво свястно производство.
Ти па какво си измислил, че си тръгнал да даваш наклон на Русия? Нищо?
И защо злия Запад дава технологии и поточни линии на Путин, а не на теб? Отговори на този въпрос.

# 49
  • Мнения: 15 960
С две думи- коя е тази държава, която има най- добрите университети, произвежда лично най- добрите ядрени реактори, космическа техника, коли, телефони, телевизори, прахосмукачки и т.н, няма бедни и изостанали райони, здравеопазването и образованието са безплатни и достъпни за всички, всички си купуват жилища в нея и емигрират там? Ако я назовете, изисквайте същото и от Русия.

# 50
  • София
  • Мнения: 19 249
Как да нямаме пари? Няколко милиарда долара за чертежи на самолети кой даде на САЩ? А за тръбата до Сърбия се благодари на Хиларито, защото не ни даде да строим изгодния за нас Южен поток, та накрая построихме поток за турците и сърбите.
Тази опорка не се ли изтърка? Руснаците дали имат магазин, където готови самолети чакат някой да го купи?
Та как точно се купуват НОВИ самолети, ти явно си спец и ще ни светнеш

Като се дават пари за ремонт на МиГ-29 - лошо, като се дават за нови самолети - пак лошо. Ако се вземат втора ръка - веднага протести как взимаме боклуци.
И накрая редовната шегичка Русия щяла да ни превземе само с военния си оркестър и тъга по времената на БНА и наборната казарма.

# 51
  • Мнения: 15 960
Айде и тука почваме с а, бе...Като се обяви поръчка, офертите се оценяват по редица показатели. За Грипените цената беше по- ниска, за  по- кратък срок изработката, не искаха всички пари предварително и т.н. Ние избрахме по- скъпото, да платим предварително всичко, а изработката неясно кога в бъдеще, без срокове и неустойки. Сега като ни нападнат руснаците, ще ги посрещнем с рисунки на самолети.

# 52
  • София
  • Мнения: 19 249
Като започваме с а и б - никой не подписва договор на такава стойност без срокове и неустойки.
Интересно как за Грипените си наясно с цени и условия, а за Ф-16 - неясно.
И в двата случая договорите минават през Парламента.
И не на последно място - Швеция е член на ЕС, Щатите не са.

# 53
  • Мнения: 15 960
А, да, това последното- защо не купуваме от държава от ЕС,  нали трябва да се подпомагаме, а наливаме в американската икономика, и после- телешки възторг, колко са богати и напред.

# 54
  • София
  • Мнения: 19 249
А, да, това последното- защо не купуваме от държава от ЕС,  нали трябва да се подпомагаме, а наливаме в американската икономика, и после- телешки възторг, колко са богати и напред.
Аха... Това трябва да е водещото, а не параметрите на самолетите.
Всъщност, шведите и американците имат сходен жизнен стандарт.

# 55
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Ти па какво си измислил, че си тръгнал да даваш наклон на Русия? Нищо?
И защо злия Запад дава технологии и поточни линии на Путин, а не на теб? Отговори на този въпрос.


Не става въпрос, какво аз съм измислил, нали? Ставаше въпрос за това, че много хвалите Русия, която не може да произведе нищо за населението и хората си. Никой в това число и аз, няма намерение да дава наклон на Русия или каквото и да било. Русия е безинтересна и никой не се вълнува от съдбата на мужиците и русофилите.
Злият Запад не дава нищо на Русия. Продава им срещу ресурси. Това е. Те друго нямат. И това не мисля, че е някаква тайна. Въпросите и отговорите около Русия не са особено сложни.
Да питам... Случайно да не си пенсиониран старшина от БНА? Този патос ми е много познат... Чак ми замириса на зелени чорапи...!      Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 56
  • Мнения: 12 302
Много точно /според мен/ обобщение на това, което става в момента, причините, довели до него и целите, които преследва Русия.

https://www.dnes.bg/rusia/2022/01/27/konflikt-sasht-rusiia-niama … v-za-voina.518495

# 57
  • Мнения: 15 960
А, да, това последното- защо не купуваме от държава от ЕС,  нали трябва да се подпомагаме, а наливаме в американската икономика, и после- телешки възторг, колко са богати и напред.
Аха... Това трябва да е водещото, а не параметрите на самолетите.
Всъщност, шведите и американците имат сходен жизнен стандарт.
Не съм казала да е водещото. А при еднакви параметри да натежи. Но те дори не бяха и еднакви, във всичко шведите бяха напред и по-изгодно.

# 58
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Не съм казала да е водещото. А при еднакви параметри да натежи. Но те дори не бяха и еднакви, във всичко шведите бяха напред и по-изгодно.


Сигурно не можеш да различиш елерон от задкрилка... Обаче така говориш за самолети, все едно разбираш нещо, а? И ти го казвам, защото доста съм се цапал с масло по самолети. Ти последно, кога видя боен самолет отблизо? Не питам за друго... Поне дали си виждала отблизо? От АВ със сигурност нямаш никаква представа. За нищо...! АВ означава авиационно въоръжение, не е аудио-видео. Та недей да обясняваш, филмът шведски ли е или съветски...!              Wink

# 59
  • Мнения: 3 277
Значи, Русия е една слаба, бедна държава, която не може една прахосмукачка
да произведе, но  незнайно защо плаши целия свят и той се въоръжава срещу нея. Няма логика, да.

Има, защото забравяш, че тази слаба и бедна държава има атомни оръжия, останали от една друга слаба и бедна държава - СССР.
А тя фалира, защото вместо да инвестира средствата си в икономика и осигуряване на добър живот на гражданите си, ги похарчи, за да прави същите тия атомни оръжия.

Общи условия

Активация на акаунт