Военни кораби и изтребители в България

  • 6 895
  • 241
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 40
Аз не им се сърдя. Нека си правят учения и да си разполагат ракети, ама след това да не се чудят защо съседите им взимат ответни мерки.

Там е работата, че е взаимно. Малко като яйцето и кокошката. Т.е. абсолютно същото си казва и Русия за НАТО. Дано е дошъл моментът за договорки, а не продължат и двете страни да вземат ответни мерки.

Поради каква причина всички бивши членове на Варшавския договор днес са членове на НАТО? НАТО нарочно ги е привлякло, дърпайки ги със зъби и нокти към себе си?

# 31
  • Мнения: 12 302
Скрит текст:
Аз не им се сърдя. Нека си правят учения и да си разполагат ракети, ама след това да не се чудят защо съседите им взимат ответни мерки.

Там е работата, че е взаимно. Малко като яйцето и кокошката. Т.е. абсолютно същото си казва и Русия за НАТО. Дано е дошъл моментът за договорки, а не продължат и двете страни да вземат ответни мерки.
[/spoiler]

Поради каква причина всички бивши членове на Варшавския договор днес са членове на НАТО? НАТО нарочно ги е привлякло, дърпайки ги със зъби и нокти към себе си?

Не, вероятно е чиста случайност, а не е нарочно - не знам какъв друг отговор може да има на такъв въпрос. Но защо НАТО е продължила съществуването си след падането на желязната завеса, а не се е тръгнало към създаване на нови формати на европейска безопасност наистина не знам, мога само да гадая.

# 32
  • Мнения: 40
Скрит текст:
Аз не им се сърдя. Нека си правят учения и да си разполагат ракети, ама след това да не се чудят защо съседите им взимат ответни мерки.

Там е работата, че е взаимно. Малко като яйцето и кокошката. Т.е. абсолютно същото си казва и Русия за НАТО. Дано е дошъл моментът за договорки, а не продължат и двете страни да вземат ответни мерки.
[/spoiler]

Поради каква причина всички бивши членове на Варшавския договор днес са членове на НАТО? НАТО нарочно ги е привлякло, дърпайки ги със зъби и нокти към себе си?

Не, вероятно е чиста случайност, а не е нарочно - не знам какъв друг отговор може да има на такъв въпрос. Но защо НАТО е продължила съществуването си след падането на желязната завеса, а не се е тръгнало към създаване на нови формати на европейска безопасност наистина не знам, мога само да гадая.

Седем държави, бивши членки на Варшавския договор (всички членки, без СССР/Русия), всичките седем накуп в момента са членове на НАТО. Според тебе това е "чиста случайност"?

Преди 2014 около 90% от украинците са против членство на Украйна в НАТО. По една "чиста случайност" днес този процент е малко по-друг. Какво ли не прави чистата случайност.

# 33
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615

Не знам с какъв акъл руснаците се пънат да контролират света, с икономика по-малка от тази на Тексас, вместо да се опитат да оправят живота на гражданите си.

Не бери грижа, в Руската федерация животът на гражданите е оправен.

# 34
  • Мнения: 2 072

Не знам с какъв акъл руснаците се пънат да контролират света, с икономика по-малка от тази на Тексас, вместо да се опитат да оправят живота на гражданите си.

Руснаците или САЩ?

Сравнението с Тексас е явно, за да ни напомниш колко велики са САЩ и те имат акъл. Може би затова имат и правото да се налагат навсякъде.

# 35
  • Мнения: 15 960
И аз не разбрах как руснаците се пънат да контролират света.

# 36
  • Мнения: 12 302
Скрит текст:
Аз не им се сърдя. Нека си правят учения и да си разполагат ракети, ама след това да не се чудят защо съседите им взимат ответни мерки.

Там е работата, че е взаимно. Малко като яйцето и кокошката. Т.е. абсолютно същото си казва и Русия за НАТО. Дано е дошъл моментът за договорки, а не продължат и двете страни да вземат ответни мерки.
[/spoiler]

Поради каква причина всички бивши членове на Варшавския договор днес са членове на НАТО? НАТО нарочно ги е привлякло, дърпайки ги със зъби и нокти към себе си?

Не, вероятно е чиста случайност, а не е нарочно - не знам какъв друг отговор може да има на такъв въпрос. Но защо НАТО е продължила съществуването си след падането на желязната завеса, а не се е тръгнало към създаване на нови формати на европейска безопасност наистина не знам, мога само да гадая.

Седем държави, бивши членки на Варшавския договор (всички членки, без СССР/Русия), всичките седем накуп в момента са членове на НАТО. Според тебе това е "чиста случайност"?

Преди 2014 около 90% от украинците са против членство на Украйна в НАТО. По една "чиста случайност" днес този процент е малко по-друг. Какво ли не прави чистата случайност.

Според мен не намерих точната формулировка да изразя мнението си за самия въпрос. По-скоро лично за мен "чистите случайности" до голяма степен се покриват с "нарочно ги е привлякло, дърпайки ги със зъби и нокти към себе си". Иначе наистина е загадка защо НАТО би останала да съществува след края на студената война вместо да се създадат други формати, които да интегрират Русия и да не се залага път към следваща студена война.

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 00:50 от Vapor

# 37
  • Мнения: 3 277
Сравнението с Тексас е явно, за да ни напомниш колко велики са САЩ и те имат акъл. Може би затова имат и правото да се налагат навсякъде.

Сравнението с Тексас е точно това - сравнение на възможностите, и откъдето и да ги гледаш и сравняваш, цялата Русия със 1/6-та си от света, не успява да произведе колкото един нищо и никакъв Тексас. Такива великани по география и население като Италия и Южна Корея са също с посилни икономики от Русия!
Оттам вече, идва резонно въпроса - къде са тръгнали с чифте пищови на гол корем?

Не бери грижа, в Руската федерация животът на гражданите е оправен.

И аз така съм чувал, затова за цяла година в Русия се продават по-малко нови коли, отколкото за месец в САЩ.

И аз не разбрах как руснаците се пънат да контролират света.

И аз също, ама на - пращат ултиматуми и имат претенции да решават коя държава с кого да се съюзява.

Но защо НАТО е продължила съществуването си след падането на желязната завеса, а не се е тръгнало към създаване на нови формати на европейска безопасност наистина не знам, мога само да гадая.

Ами ако Русия спре да напада съседите си, може и да се случи.

# 38
  • Мнения: 2 072
Tote,

Според теб възможностите, населението и географията определят силата, контрола и правото?
И как “‘руснаците се пънат да контролират света”?   “Ултиматуми” и “претенции”  какво общо имат с контрола?

# 39
  • Мнения: 3 277
Според мен силата се определя от възможностите.
Възможностите на Русия ги виждаме - 1.6 трилиона долара годишно (САЩ са 20).
Можем да видим какво прави една нормална държава като Италия, Франция  или Канада с малко повече пари - осигурява нормален живот на гражданите си.
Какво осигурява с тия пари Русия на гражданите си - танкове, военни паради, и кални пътища.

Не знам за теб, но за мен, когато Русия поставя ултиматуми на Украйна с кого да се съюзява и с кого да не се, това много ми прилича на опит за контрол над суверенна държава.

# 40
  • Мнения: 15 960
Значи, Русия е една слаба, бедна държава, която не може една прахосмукачка
да произведе, но  незнайно защо плаши целия свят и той се въоръжава срещу нея. Няма логика, да.

# 41
  • Мнения: 9 037
Споко,Русия сама и доброволно ще върне Крим на Украйна. Не вярвате ли? Вижте руската история. В нея Русия през цялото време е вършила умопомрачителни грешки и глупости. LaughingJoy Например,малоумната продажба на Аляска. Или Хрушчов,който вероятно някоя сутрин се е събудил със зверски махмурлук и си е казал:"Ще дам Крим на Украйна!" Laughing Защо утре Путин да не стане с дупето нагоре и да реши да върне Крим (отново:yum:) на Киев?! После пропагандата ще свърши останалото. Ще величае мъдрото решение на бащицата Путин,който е направил услуга на "братският" украински народ. Laughing

# 42
  • Мнения: 1 495
Според мен силата се определя от възможностите.
Възможностите на Русия ги виждаме - 1.6 трилиона долара годишно (САЩ са 20).
Можем да видим какво прави една нормална държава като Италия, Франция  или Канада с малко повече пари - осигурява нормален живот на гражданите си.
Какво осигурява с тия пари Русия на гражданите си - танкове, военни паради, и кални пътища.
Е, упоменатите държави крепят икономиката си върху продуктивно население, съответно им трябва здраво и образовано такова. Руската икономика се крепи на изкопаеми, съответно хората спокойно могат да се изкарат от уравнението (частично).

# 43
  • Мнения: 40
Значи, Русия е една слаба, бедна държава, която не може една прахосмукачка
да произведе, но  незнайно защо плаши целия свят и той се въоръжава срещу нея. Няма логика, да.

Да, целия свят е крив, само Русия, Иран и Хизбула са прави. Simple Smile

Аз нямам познати, които да карат руска кола, да имат руска прахосмукачка, руска пералня, руски хладилник или каквото и да било друго. Познавам по спортна линия няколко руски спортисти и треньори - всички до един имат iPhone. И както разбирам от техните разговори - нямаш ли телефон "с ябълка", не караш ли яка германска кола, не носиш ли италианска дизайнерска дамска чанта и т.н. - ти си никой.

Вчера погледнах в тема "Русия" и се отказах да пиша там. Защото, както каза един участник - и там всичко е като в реалния живот. "Путин е велик, но ти си дръж парите в долари и прати детето да учи в Оксфорд." Няма смисъл от дискусия, в която горното ще се повтаря по един или друг начин, с различни думи, но същността ще бъде същата.

А Русия се счита за заплаха единствено поради ядреното оръжие, останало от СССР. Иначе не знам някой в света да я брои за икономическа сила. ЕС и САЩ произвеждат около 50% от световния БВП, А Русия - около 1,5%.  Няма смисъл изобщо да се разисква това, всичко е ясно.

# 44
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Аз нямам познати, които да карат руска кола, да имат руска прахосмукачка, руска пералня, руски хладилник или каквото и да било друго. Познавам по спортна линия няколко руски спортисти и треньори - всички до един имат iPhone. И както разбирам от техните разговори - нямаш ли телефон "с ябълка", не караш ли яка германска кола, не носиш ли италианска дизайнерска дамска чанта и т.н. - ти си никой...


Миналата година се разправях с една руска лелка. От тия, които живеят у нас, покрай морето. Тьотката наежена, наперена... Естествено и тя не кара Волга и не говори по Йотафон. Обаче се звери и се блещи. България била такава, била онакава. Българите били такива и онакива, абе черни неблагодарници. Русия самая болшая, самая лучшая... Абе въобще всичко около Русия е супер. Като я питах кого търси тук, ами не е в Русия, направо посиня. Почна да заеква от злоба горката...       Stuck Out Tongue Closed Eyes

Общи условия

Активация на акаунт