Военни кораби и изтребители в България

  • 6 908
  • 241
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 375
И това ли е списъка?🙄😂

# 196
  • Мнения: 15 960
Може да дадеж пример за нападнати от Русия държави между 1972 и 2022г.
Иначе като незнаеш случая с Афганистан по-добре не коментирай. При него афганския президент иска военна помощ от СССР срещу финансираните от САЩ терористи - муджахидини.
Няма много да се напъна - Украйна?
Така ли? Кога Русия нападна Украйна, дай хронология.

# 197
  • Мнения: 12 337
Може да дадеж пример за нападнати от Русия държави между 1972 и 2022г.
Иначе като незнаеш случая с Афганистан по-добре не коментирай. При него афганския президент иска военна помощ от СССР срещу финансираните от САЩ терористи - муджахидини.
Няма много да се напъна - Украйна?
Афганистанския комунистически президент инсталиран след преврата в държава (вероятно сложен от ЦРУ Innocent) желае помощ от комунистите и това е съвършенно резонна причина да вкараш армия разбира се. Не че нападаш държавата, канят те хората..

Малко е различна схемата в Афганистан, не се вписва в класическото ЦРУ vs КГБ. В Афганистан управлява Дауд, който е в добри отношения със СССР. След комунистическия преврат, който го сваля,  превратаджиите имат кратък конфликт с контрапреврат помежду си и победилият Амин също питае топли чувства към СССР, които обаче изобщо не са споделени,  да не говорим да е "инсталиран" от руснаците. Плюс, че вече има гражданска война в страната, а и в Иран ислямската революция  - все неща, които могат да се прехвърлят в СССР.
Та СССР наистина влиза по покана на Амин, ликвидират го и слагат Кермал. По-насетне е ясно. Лоши последствия за СССР, моджахидини и пр.

# 198
  • Мнения: 335
Може да дадеж пример за нападнати от Русия държави между 1972 и 2022г.
Иначе като незнаеш случая с Афганистан по-добре не коментирай. При него афганския президент иска военна помощ от СССР срещу финансираните от САЩ терористи - муджахидини.
Няма много да се напъна - Украйна?
Афганистанския комунистически президент инсталиран след преврата в държава (вероятно сложен от ЦРУ Innocent) желае помощ от комунистите и това е съвършенно резонна причина да вкараш армия разбира се. Не че нападаш държавата, канят те хората..
И кога Русия обявява война на Украйна, че да я е нападнала? Че нещо аз и милиарди други хора не си спомняме такава новина.
Има само сепаратисти в Източна Украйна, които са етнически руснаци, които нито са подкрепяни, нито са финансирани от Русия. Ако бяха досега отдавна да са се отцепили от Украйна.
Така че има три варианта:
* Знаеш истината, но сипеш пропаганда
* Нямаш халхабер от темата, ама четеш ДаВе
* Страдаш от "Мандела ефекта"

# 199
  • Мнения: 1 495
И кога Русия обявява война на Украйна, че да я е нападнала? Че нещо аз и милиарди други хора не си спомняме такава новина.
А Крим чий е?

# 200
  • Мнения: 335
И кога Русия обявява война на Украйна, че да я е нападнала? Че нещо аз и милиарди други хора не си спомняме такава новина.
А Крим чий е?
Според гражданите на Крим е част от Русия в момента, като това е признато от няколко държави - Армения, Беларус, Боливия, Куба, Северна Корея, Никарагуа, Судан, Сирия, Венецуела и Зимбабве.
Дали това на Украйна ѝ харесва е друга тема. А и от САЩ започнаха да се чуват изявления Крим да бил признат за отвъдморска територия(т.е колония) на Русия.
А и ако се върнем назад във времето Крим си беше руски преди да бъде подарен на Украинска ССР.

# 201
  • Мнения: 3 277
Не е зле да напомним за по-младите, че първо Русия окупира Крим (след като десет години по-рано беше обещала да гарантира целостта на Украйна), чак след това проведе референдум, на който над 108% от гласувалите искаха да останат в Русия.
Интересно, защо когато гражданите на Чечня решиха да не са част от Русия, им се стовариха бомби на главите? Или тогава самоопределянето не беше човешко право?
Между другото, Крим е бил по-дълго време турски, отколкото руски, Турция също ли трябва да си търси правата, щом гледаме миналото?

# 202
  • СИ
  • Мнения: 4 403
И кога Русия обявява война на Украйна, че да я е нападнала? Че нещо аз и милиарди други хора не си спомняме такава новина.
А Крим чий е?

Както се казва: Това за Крим... Не е вярно! Освен това беше отдавна!       Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 203
  • Мнения: 132
Никой не ни пита какво ни трябва на нас. Американците искат да си имат Ф 16 тук, ние услужливо ги купуваме от тях. Хем им наливаме милиарди в икономиката, хем им осигуряваме скъпо въоръжение срещу Русия.



Все повече си мисля, че цялата история е театър, за да се нагнети напрежението да максимум и да се направят взаимни отстъпки уж на прага на Третата световна. Даже няма да се учудя, ако американците притиснат Украина да изпълни Минските съглашения.
Театър и още как. Днес гледах репортаж на БТВ(случайно, по принцип не гледам ТВ), в който стана ясно че хората в едно село в Украйна се страхуват повече от вълците, отколкото от хилядите войници в близост. Simple Smile , стана ми смешно как целият свят се е затюхкал как сме пред трета световна война, а хорицата в Украйна се страхуват за кокошките си.
А иначе цялата тази работа ми се струва като игра на котка и мишка. САЩ провокират Русия и правят всичко възможно, за да накарат Путин да нападне пръв, за да го обявят за агресор и да имат повод да започнат война. Путин пък само струпва войски и им се хили. Т.е. САЩ казват “ айде нападай вече”, а Путин отговаря “ няма пък”. И защо започна всичко това? Само защото САЩ поиска Русия да прекрати своето сътрудничество с Китай. От друга страна защо му е на Путин Украйна?!? Та това са още 43 милиона гърла, за които трябва да се грижи, да им осигури работа, пенсии. Той Путин едва се справя със собственият си народ ( доколкото знам всичко извън Москва, и още 2-3 града мизерства яко), та притрябвалиса му още 43 милиона.

# 204
  • СИ
  • Мнения: 4 403

... Той Путин едва се справя със собственият си народ ( доколкото знам всичко извън Москва, и още 2-3 града мизерства яко), та притрябвалиса му още 43 милиона...


Ма-а-лей-й-й...! Абе ти, чуваш ли се? В Русия мизерствали? Дежурните русофили ще те изядат с парцалите...! Те си късат ризите, за да обясняват, как в Русия са цъфнали и вързали! Всички са щастливи и доволни! Клипове, репортажи... Всичко е цветя и рози. И ти идваш и казваш, това което е публична тайна?! Тоест, че извън центровете на няколко по-големи градове, в Русия си е чиста проба мизерия...!?      Smile

# 205
  • Мнения: 132
Ъъъъ , ми то тва, че всички извън няколкото големи града мизерстват мисля, че всеки го знае. Но в случая с този конфликт си мисля, че не Русия е виновна, а САЩ,НАТО и въобще опитват се да провокират, но няма да успеят.

# 206
  • Мнения: 3 277
Русия трупа над 100000 армия около Украйна.
САЩ обмисля да прати 5000 воиника в източна Европа.
Извода - САЩ провокират!

# 207
  • Мнения: 335
Не е зле да напомним за по-младите, че първо Русия окупира Крим (след като десет години по-рано беше обещала да гарантира целостта на Украйна), чак след това проведе референдум, на който над 108% от гласувалите искаха да останат в Русия.
Интересно, защо когато гражданите на Чечня решиха да не са част от Русия, им се стовариха бомби на главите? Или тогава самоопределянето не беше човешко право?
Между другото, Крим е бил по-дълго време турски, отколкото руски, Турция също ли трябва да си търси правата, щом гледаме миналото?
Пак си правиш сметки без кръчмар.
В Чечня не е имало референдум, а няколко от управителите казват: От днес сме отделна държава.
А дали населението го иска, това остава на заден план.
И Крим никога не е бил турски, бил e татарски. А и части от Крим са били руски още преди идването на монголо-татарите.

Русия трупа над 100000 армия около Украйна.
САЩ обмисля да прати 5000 воиника в източна Европа.
Извода - САЩ провокират!
Русия трупа армия, ама на своя територия. Ако иска и 10млн.армия може да си трупа на границата.
Но по интересно, какво ще търсят американски войници на чужда територия? Да завземат разбира се. Все пак са си пиратска държава.

# 208
  • Мнения: 15 960
Русия трупа над 100000 армия около Украйна.
САЩ обмисля да прати 5000 воиника в източна Европа.
Извода - САЩ провокират!
Първо САЩ си правят учения край границите на Русия- всичко е точно. В отговор Русия започва учения на нейна си територия- руска агресия, Русия провокира, ще напада...

# 209
  • Мнения: 12 337
...
А иначе цялата тази работа ми се струва като игра на котка и мишка. САЩ провокират Русия и правят всичко възможно, за да накарат Путин да нападне пръв, за да го обявят за агресор и да имат повод да започнат война.
...

Даже и в това не съм сигурна. В смисъл, че и според мен си играят на котка и мишка, но аз мисля, че е по-скоро в аспекта на това кой какви отстъпки ще направи. Личното ми мнение е, че никой не търси повод за война, а се стремят да направят неизбежните отстъпки /и двете страни/, максимално запазвайки авторитет.

Общи условия

Активация на акаунт