Родени през месец април 2021 - Тема 7

  • 10 765
  • 369
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 333
Мъжки мами, забелязвате ли момченцата да си подръпват памперса отпред надолу? От седмица насам, Иван не ми дава да забелвам пишлето, неприятно му е, също като сменим памперса започва да се хваща отпред и да го дърпа надолу. Петък сме при личната лекарка и ще искам направление за уролог. Но ми е интересно, дали някоя се е сблъсквала с това поведение от страна на мъниците.

# 346
  • Мнения: 480
как сте всички? никой нищо не казва... как вървят нещата?
звярът е неудържима. постоянно търчи. а последните седмици всеки ден ни изненадва с нови думички. от време на време връзва по няколко.
бяхме за известно време в мадрид. тамошните площадки и паркове много й харесаха. в самолета и в двете посоки се държа прекрасно...
расте много бързо.

# 347
  • София
  • Мнения: 333
Добре сме, Иванчо расте със скоростта на светлина, днес регистрирахме първото падане по глава на площадката. Слюпи челото и нослето, малко поплака, но премина.
Да ви питам майките, които сте на детска кухня, независимо частна или държавна- ядат ли я Вашите дечица, нашия принц от седмица насам отказва всичко от кухнята (Хер бебе и Вълшебник), съответно я спрях. Започнах да готвя всеки ден разнообразно за него и си яде с огромен апетит. Днеска 5ти ден има и сополи, от вчета подкашля по малко, правим инхалации с физиологичен разствор и му давам сироп за кашлицата. Няма темп.
Вашите дечица как са със сезонните вируси?

# 348
  • Мнения: 480
звярът яде супата и основното, десертите отказва повечето пъти. за обед и давам основното, а супата за закуска на другия ден с кускус и сирене (ако е безмесна). от септември храната идва от други кухни майки и категорично е различна ( по-едри парчета, повече сол и захар). не й допада толкова, но я яде.. десерите понякога удпявам да я излъжа да ги хапне, но често изхвърлям. две седмици беше на испански бурканчета и нашата храна в мадрид и като се върнахме от два дни на кухня й се скапа стомахчето ( жестоки газове и рядко ако няколко пъти).
леко е настинала и може би са се натрупали нещата, но едва ли е съвпадение че няколко часа след храна от кухнята всеки път започва да я свива коремчето. днес следобед опита десерта и започна да вади от устата миниатюрни парченца 'банан' и да вика 'боклук, боклук'. след втората лъжичка категорично отказа повече, дори и след като го смесих с любимото й какаово мюсли.

в мадрид миналата седмица изведнъж текнаха сополи (бистри, после бели и лепкави), после малко кашлица ( единични прокашляния или повече при силни миризми и прах). температура съм почти сигурна, че не е качвала, но за всеки случай й дадохме парацетамол ( панадол и някакъв испански еквивалент) няколко пъти.  2-3 дни се налагаше по-често да чистим нослето след кихавици или потичане, после поняколко пъти дневно само.
в същото време проклетите кучешки зъби се канят да пробиват. от месец я мъчат и ги чакаме да се покажат.
сега има малко сополи ( главно ако ревне за нещо), но говори леко на нос и е дрезгаво гласчето.

# 349
  • Мнения: X
Аз давам държавна кухня. В общи линии я яде, но но някой път се лигави и отказва супата. Хер бебе я яде 1-2 пъти в края на август, когато държавната почиваше. Няколко дена отказа и двете яденета и спрях да я купувам. Аз не съм по готвенето, но от манджите на свекърва ми няма нищо отказано Grinning Никога.

Вече съм с новата бебешка придобивка вкъщи от 2 седмици. Роди се на 29.09. Направо ни се разказва играта. Не ще да спи , само мрънка и реве за нещо. За капак на всичко все повече и повече каката предпочита баща си. Като го види да сменя памперса на бебето и започва да се хвърля по земята и да го дърпа, реве. Идват двамата отвън и той отива към другата стая и се започва влачене по него и рев. И на всичкото отгоре от известно време му вика мамо на него. А мен и бебето ни удря Sad
Много ми е гадно, а хем гледам да ѝ обръщам внимание и на нея, ама с плачещо бебе съм по цял ден на ръце. Редуваме се с таткото, ама явно няма полза.

# 350
  • Мнения: X
Alegra, честита нова придобивка 😊, само радост да ви носи на всички! Колко им е разликата? На мойте е 1г и 4м. Докато беше малка бебка баткото не ѝ обръщаше внимание. Обаче сега.. Голяма надпревара за внимание. Рев за всичко, тръшкане, състезават се кой да прави повече бели. На малката ѝ никнат зъби и то в никакъв ред. Кучешки няма, тези след тях се показаха. Има горни 4, долни 3 и отгоре и отдолу тези които са след кучешките. Сополиви бяхме и ние. Бактото започна градина и донесе соплите.. Иначе ядат кухня, понякога готвя. Малката всичко яде, без десертите, а баткото е станал сууупер капризен, даже му взимам и пюрета на Хип или Гербер.
Та така.. Време не ми стига за нищо.. Изцяло с тях се занимавам, няма кой да помага, освен таткото, но като го няма съм сама с тях и направо ми изпиват силите.

# 351
  • Мнения: X
Alegra, честита нова придобивка 😊, само радост да ви носи на всички! Колко им е разликата? На мойте е 1г и 4м. Докато беше малка бебка баткото не ѝ обръщаше внимание. Обаче сега.. Голяма надпревара за внимание. Рев за всичко, тръшкане, състезават се кой да прави повече бели. На малката ѝ никнат зъби и то в никакъв ред. Кучешки няма, тези след тях се показаха. Има горни 4, долни 3 и отгоре и отдолу тези които са след кучешките. Сополиви бяхме и ние. Бактото започна градина и донесе соплите.. Иначе ядат кухня, понякога готвя. Малката всичко яде, без десертите, а баткото е станал сууупер капризен, даже му взимам и пюрета на Хип или Гербер.
Та така.. Време не ми стига за нищо.. Изцяло с тях се занимавам, няма кой да помага, освен таткото, но като го няма съм сама с тях и направо ми изпиват силите.
1г и 5 м им е разликата. Същата работа като при теб Grinning само че са 2 момичета. Голям зор ще е явно.

# 352
  • Мнения: X
Момиченцата сякаш са по-послушни и самостоятелни от момченцата. И по-предпазливи. Баткото на 1 година и половина ходеше с ужулени колене и цицини, а малката дава ръчичка и върви бавно и спокойно 😁 Обаче мислехме че тя няма да му пипа играчките, защото са момчешки. Но и за това се дърпат. Тя му взима количките, кукли не признава. И настава война. Дано вашите момиченца се заиграват и да се разбират 😊

# 353
  • Мнения: 480
това с послушанието си е до късмет...
звярът е постоянно с ожулени колене, ако е с къси панталони. с клинчета като ходи е една идея по-добре. постоянно търчи и има инциденти. вече няколко пъти си разбива и устата Sad... иначе ходи и тича изключително стабилно, но просто не внимава много много... имам чувството, че само аз подвиквам по площадките, но това помага да й обърна внимание за нещо и предотвратява частично инциденти... за ръка ходи, но рядко. в повечето случаи отказва... уж е самостоятелна, но напоследък става все по-'срамежлива'. някой като я заговори и веднага се крие при мен или при татко си.  дори от деца, с които доскоро си 'играеше', се притеснява сега.

алегра, честита бебка.. надявам се скоро да се кротне каката и да ви е по-лесно.

# 354
  • Мнения: 5 018
Хаха, моето обратното - предпазлива и страхлива, много се пази. От шубе и късно проходи, но ходеше сама само вкъщи, навън искаше за ръка Simple Smile едва от два месеца се пуска и навън… качва и криза по стълби сама, но много внимателно мести тежестта от единия крак на другия. Много е смешно отстрани.

Приятно е, че вече играта им става по-интересна и сложна и ми е забавно да се включвам. Снощи едно огромно дупло с животни редихме, тя обожава животни и половината от речниковия запас е кое животно какво е и какъв звук прави. И тя сглобява там нещо, пуска животните по пързалката, кара ги да се прегръщат и да си дават целувка едно на друго. Прогресивно заприличват на деца… има “бебе”, тя е “мама” на бебето, храни, бута количка, памперс сменя. Аз хем се радвам, хем осъзнавам, че тоя невинен бебешки период няма да се върне вече и ми става носталгично.

Вълнувам се и за Коледа, миналата година не беше осъзната, но сега мисля, че все нещо й остава в главицата Simple Smile

За думичките - трупа речник, доста неща като бройка казва вече, събира думички, но много неразбираемо бога ми. Някои неща разбирам какво са след като дни ми ги е повтаряла…

Алегра - честито бебе! Сигурна съм, че е много трудно, но ще мине този период и после ще ти е лесно и двете ще са щастливи да си имат сестра. Много исках две момиченца аз, даже с малка разлика ги исках, но последващи бременности са ми силно противопоказани, така че няма да ме огрее.

# 355
  • Мнения: 544
Алегра, честито бебче! Heart Eyes
Къде роди в крайна сметка, какви са ти впечатленията?
Ние чакаме второто януари… Като ви чета - не ми се мисли хахахаха

# 356
  • Мнения: X
Алегра, честито бебче! Heart Eyes
Къде роди в крайна сметка, какви са ти впечатленията?
Ние чакаме второто януари… Като ви чета - не ми се мисли хахахаха
Ехааа, пожелавам ти лека бременност и прекрасно раждане! Къде мислиш да раждаш? Аз родих в Шейново и съм много доволна от всичко. Само че отидох с напъни и бебето излезе като пристигнахме там. Не препоръчвам, май, ако планираш естествено раждане. Всички момичета там бяха секцио. Спешно секцио и една -две естествено с много зор.

# 357
  • Мнения: 544
Аз съм с първо секцио и нямам голям избор, като не искам второ планово секцио. Така че засега Свети Лазар и си стискам палци… Confused
Иначе и Шейново обмислях с д-р Китанова, но ме е шубе да седя вкъщи твърде много време, защото моето раждане все пак ще е по-рисково.

# 358
  • Мнения: X
Оо ясно, в Шейново едва ли. Имаше едно момиче, оперирано от миома пред 10 години!!! Отишла да ражда в последния момент и лекарката на смяна дала зор за секцио. После този който я оперирал казал че изобщо не е имало нужда от секцио. Бебчето било с издължена глава и тя се чудела защо. А то защото главата вече тръгнала да излиза. И те вместо да я оставят нормално да си роди зор секцио, заради някаква си операция преди толкова години.

# 359
  • Мнения: 5 018
За детската кухня - от Фуристо бях доволна, нещата им бяха приятни и вкусни. Знам, че са вкусни, защото аз ги ядах с удоволствие, дребното не ги заобича. Не яде и държавна детска кухня, нито Хер Бебе и другите, които опитахме. Иска домашна храна, за мое съжаление, защото нямам възможност да готвя нещо ново ежедневно. Като компромис - когато сготвя нещо подходящо, насипвам го още вряло в бурканчета, обръщам, за да се запечата бурканчето, и като изстине го слагам във фризера. Едно ядене ядем два дни, тоест готвя през ден. Ако съм по-заета, за нас поръчваме храна, а за нея вадя от фризера бурканче.

Щеше ми се всеки ден да хапва нещо прясно приготвено, но нямам време за целта. Успокоявам се, че така поне контролирам до някаква степен качеството на съставките (щото още по-малко имам време да си оглеждам сама месо и зеленчуци Grinning ), но това е положението.

Син Заек, в Мадрид съм била много пъти, ама все без дете. Предстои ни пътуване до там, мога ли на ЛС да ти пратя къде ще ни е хотела (като резервирам) и да споделиш къде наоколо има приятни площадки, някакви атракции за деца, подходящи за възрастта? Не съм ходила в зоологическата, но сигурно е хубава, тя е луда по животните.

Общи условия

Активация на акаунт