Родени през месец април 2021 - Тема 7

  • 10 875
  • 369
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 333
На 9 месеца, закова 75см и 9кг. Аз съм висока 1.68см, баща му е 1.85см. Но пък дядовците са ни много високи, единия е бил над 2м. Та ще видим какъв момък, ще порасне малката гъбка.

# 61
  • Мнения: 41
Минавам само да кажа, че ние вече спим и сме изключително доволни от консултантката - заспива си сам малкия вечер и се буди само за хранене и това се случи за една седмица:)
За да не прозвучи, като реклама - който се интересува, да ми пише на лични Simple Smile
Нашият момък педиатърката не го мери адекватно - може 2 месеца подред да е 70, и на третия ми казва 75см и е много учудена Simple Smile
Относно храната, някоя мама да ползва държавна кухня в София - доволни ли сте?
Мисля от другия месец да го запиша, тогава ще е на 11 месеца.

# 62
  • Мнения: 481
аз успях да запиша звяра на държавна, общинска или каквато е точната дефиниция на кухнята. район младост. подадох документи веднага щом стана на 9 месеца (17.12). от 01.02 взимам храна. доста е различна от готовите бурканчета, но не бих казала, че е лоша. звярът нещо не е особено впечатлена, но от повечето неща хапна, макар и понякога с разни добавки. месните ястия си имат вкус на месо. няма сол и захар. и не са гладко пасирани нещата. десертите са ок. ще видим другата седмица как ще е. на 18.02 ще стане ясно дали ще се доредим за 'постоянно', но най-вероятно ще успеем, имайки предвид че бяхме доста напред в списъка на чакащите.

менюто за под 1г е различно от другото.  без белтък и прясно мляко ( поне така ми се стори че обясниха).

при интерес утре мога да сложа снимки на менюто за първата и втората седмица и да дам подробности.

# 63
  • Мнения: 93
Минавам само да кажа, че ние вече спим и сме изключително доволни от консултантката - заспива си сам малкия вечер и се буди само за хранене и това се случи за една седмица:)
За да не прозвучи, като реклама - който се интересува, да ми пише на лични Simple Smile
Нашият момък педиатърката не го мери адекватно - може 2 месеца подред да е 70, и на третия ми казва 75см и е много учудена Simple Smile
Относно храната, някоя мама да ползва държавна кухня в София - доволни ли сте?
Мисля от другия месец да го запиша, тогава ще е на 11 месеца.

Ахах и нашата педиатърка по същия начин. Само че девойка Simple Smile от горе долу месец е на държавна кухня в Пловдив , предлагат храна за 10-12 месеца, като единствената разлика е, че не застройват с прясно, а кисело мляко. Иначе слагат и брашно и яйца и сол и т.н. Аз десерти не взимам, те само нишесте със захар или кисел, основното горе долу става, супата е твърда рядка и я минавам през цедка, за да остане само гъстото. Няколко пъти не съм й давала изобщо, защот е твърде солено дори и за мен. Толкова се старах да яде полезно и без сол, но в крайна сметка бебоците растат и живот и здраве в някоя ясла ще ядат същите неща…

# 64
  • Мнения: 481
странно ми е това за кухнята в пловдив, но пък то и за различните райони в софия четох че има разлика. вярно, че само 4 дни съм взимала, но пробвах всичко и категорично нямаше сол и захар. във вторник ми се стори доста редичка храната, но следващите дни си беше ок. а киселите си бяха истински плод с малко (наистина малко) нишесте за сгъстяване.

# 65
  • Мнения: 93
странно ми е това за кухнята в пловдив, но пък то и за различните райони в софия четох че има разлика. вярно, че само 4 дни съм взимала, но пробвах всичко и категорично нямаше сол и захар. във вторник ми се стори доста редичка храната, но следващите дни си беше ок. а киселите си бяха истински плод с малко (наистина малко) нишесте за сгъстяване.

Ами специално тази до нас…щом има човешки вкус, значи има и сол Simple Smile както казах просто всеки ден проверявам какво яде, факт в 90% от случаите е добре откъм сол. Но десертите са просто абсурдни по моите разбирания Simple Smile по- добре намачкан банан и авокадо или кисело мляко, даже инстантните каши ми се струват по- добре

# 66
  • Мнения: 60
От известно време проучвам частните кухни, за мога два - три дни от седмицата да хапва нещо различно. Но не мога да се спра на никоя все още.
По темата за книжките, всеки ден четем както преди обяд, така и следобяд. Вадя няколко книжки с твърди корици и дръжки (Златното пате имат много хубави поредици), докато малката ги разглежда, разгръща или се опитва да хапе, аз й чета приказки/истории /стихотворения /римушки. Така тя е около мен, слуша и едновременно има нещо, което да прави с ръцете, без да тегли книгите от ръцете ми. Понякога сама си хваща някоя книжка и си я разнася. (с твърдите корици стоят на нисък рафт)
Една идея от нас - направихме две игри за фината моторика и проследяване на обект:
- на гергир нанизах меки мъхести пръчици (взех ги от джъмбо). Целта е да ги вади. Веднъж дневно й давам да ги изважда, понякога я държа за лявата ръка, за да ги вади само с дясната и обратното. Много й хареса. Може да се направи и с кутия с дупки, на която са се сложат балони и да се вадят балони те.
- другата игра е от типа на дървената кутия на Монтесори. На картонена кутия направихме дупка отгоре и като вратичка . И целта е да се пъхне топче в дупката и да се види как излиза през вратичката.
В момента си правим и бизи борд.
Поръчах и музикален пъзел за вгнездяване.

# 67
  • Мнения: 481
пускам снимки на менюто от миналата и тази седмица на детската кухня в район младост.
тази седмица има две странни за мен яденета  и сигурно ще ги пропуснем -- зеле в сряда и боб в четвъртък.



# 68
  • София
  • Мнения: 333
Мами, бърз въпрос, има ли някоя мама чието бебе да е падало по лице, в резултат на което да е със сцепена устна и посинели венци. Вчера сутритна нашия се изнизал и паднал от спалнята (аз съм виновна, след като му дам АМ в 6ч.го слагам между мен и татко му на спалнята и съм заспала много долбоко). Събуди ни се жесток рев в 7ч., кръв по устата и спалния чувал, на земята по корем, щях да получа инфаркт. Звъннах на педито, каза ако искам да го закарам в Пирогов, Исул или Токуда да го видят на рентген. После събудих две приятелки майки, те казаха да изчакам час два и да видя дали ще спадне подута устна. Е устната спадна, вътрешното подуване на юздичката между предните две зъбчета също спадна, вече е нормално положението, но сините венци ме притесняват.

# 69
  • Мнения: 1 457
Сиа,много неприятно.
Моето падна онзи ден по лице и си разкървави точно юздичката между бъдещите две зъбчета.Падна с биберона и за това се получи така.Няма му нищо,леко беше червено,но не е посинявало. Според мен е нормално,защото е натъртено, но ако си паника като мен и не можеш място да си намериш от притеснение(също като мен),изчакай още ден и го заведете на лекар.

И аз да питам,по-скоро нещо за успокоение да ми кажете.Болни сме с таткото,той два дни имаше ниска т° , но от два дни е напълно добре.От днес сутринта и аз съм в кюпа.Пазя дистанция от бебето,въпреки,че ден преди да имам симптоми бяхме заедно нон стоп.Преди това татко му беше в друга стая,но сега сменихме ролите.Интересува ме кога да отдъхна,че малкия няма да се зарази,колкото и малко вероятно да е това?Колко дни след започването на симптомите е възможна зараза и при него?
На него давам Осцилококцинум  и вит Д.

# 70
  • Мнения: X
При приятели и 100% изолиране от болния не помогна и малкия го изкара.

Сия Андри още не е падал, но племенниците ми са го правили от спалния, от стълбите и дори веднъж от уокъра директно на замята. Много е неприятно, но минава. Не са я водили по лекари. Сцепи си устата, тече кръв, майка ѝ е зъболекар и просто я намаза с крем против болка на венците. Където изтръпва. Мина ѝ сравнително бързо.

# 71
  • Мнения: 60
Малката падна по лице преди две седмици, започна да тече много кръв. Оказа се, че беше сцепила част от венеца и беше много синьо. За няколко дни подуването и синината изчезнаха, а от сцепения венец е показа зъбче, което чакахме.

# 72
  • Мнения: 93
Ето и пловдивската кухня. Тази супа от зеле ме озадачи днес, като я пробвам ще реша дали да давам изобщо. Даже не знам зелето кога се въвежда..
Като цяло не ми е най-здравословното ядене, но поне има разнообразие, което вкъщи не мога да предложа

# 73
  • Мнения: 2 131
Здравейте, момичета!
Моето детенце е набор 2020 и ви пиша, защото подарявам комплект за прощъпулник за момченце Ивайло. Комплектът включва банер и пътечка. Ако имате интерес, пишете ми на лично.

# 74
  • София
  • Мнения: 333
Момичета, Вие докога мислите да редувате ден с месо/ ден със жълтък? Мисля да запиша малкия на детска кухня, от 24ти този месец (тогава ще стане на 10 месеца) . Фирмата която съм избрала (Хер бебе), има по две ястия за деня- едно месно и едно постно. Не знам как да процедирам. Вие как сте със жълтъка?

Общи условия

Активация на акаунт