Родени през месец април 2021 - Тема 7

  • 10 913
  • 369
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 210
Аз приключих с редуването и съобразяването. Понякога за закуска давам филия с яйце и сирене, фалшива пържена филия или палачинки и после за обяд нещо месно. Общо взето е, както дойде.

# 76
  • Мнения: 490
в 'държавната' също има повечето дни едно с месо и едно без +десерт. в някои от тези без месо (или във всички) има жълтък (например вчерашната супа с фиде и сирене беше с жълтък). аз за момента едва ли ще й давам допълнително жълтък/яйце. по-скоро уикендите, ако не ме мързи, ще й приготвям от време на време нещо с яйце ( сандвич със сирене и яйце, палачинки, мъфини).

# 77
  • Мнения: 41
и аз спрях да се съобразявам - сутринта му правих бананови палачинки, на обяд яде телешко.
Като цяло, на обяд го предлагам около 2 пъти седмично, в печивата както дойде - понякога слагам едно яйце, понякога половин, но той така или иначе не изяжда абсолютно всичко (5 мъфина на веднъж).
Менюто му за обяд включва: риба/ телешко/ жълтък/ пуешко/пилешко/заешко и жълтък /или просто зеленчуци за почивка.
Вечер не предлагам месо, печиво може Simple Smile

# 78
  • Мнения: X
От както сме на ЗВБ (7+) яйца като омлет, варено, бъркано или на очи давам рядко. Вкарвам ги в  закуската или СЗ като палачинки, филийки, баница и пр. Аз не искам да го записвам на кухня. Приятно ми е да му готвя. След годинка ще си правя заготовки и само на пара за няколко минути. Гледам закуската да е “тесто” с плод, обяда да е с протеин, СЗ да е барче/бисквитки с плод, а вечерят е половин каша лека нощ и АМ. Така си е от горе долу 7-8м и смятам да държа така до 13-14м. След това ще почна с нещо лекичко за вечеря. Санта аз се чувствам най-добре на простичка лека саладка половин порция:)

# 79
  • Мнения: 427
Бебето е на кухня от началото на месеца, има неща които не давам- десетите например. Вече вкарах и вечеря, тъй като просто не се издържа, ние вечеряме, а той гледа и мрънка за храна, та започнах по 70-100 грама да му давам и после 120мл мляко преди лягане. Не редувам месо- жълтък, но аз и преди не редувах. Държа на изцяло постни дни, цялото семейство имаме такива поне два пъти в седмицата. Общо взето съм го вкарала в нашия филм доколкото е възможно.

# 80
  • Мнения: X
Аз днес вкарах мед. Може би е рано според някои, но съм на мнение, че повечето алергени е по-добре преди 1г. Ягоди дадох рано. Понеже днес е Св. Валентина  и брат ми има имен ден сме им нагости и нали е традиция да се прави питка с лъжица мед. Уж не следя много за алергии, но ще внимавам 2-3 дни:)

# 81
  • Мнения: 490
иси.. май големият проблем с меда не е само че е алерген, а че има опасност от ботулизъм и заради това не се препоръчва 'суров' мед да се дава на бебета. аз захраних с мед преди няколко седмици, но с готова каша с мед ( за 6+ според испанските схеми).

# 82
  • Мнения: X
Да, и аз това знам, заради ботулизъм. Току- що прочетох една статия по въпроса и съм ужасена. Не знаех, че ботоксът е всъщност ботулин Grinning
Та обясняват, че си е направо био оръжие за масово поразяване. В хранителният му вид направо можело да изтреби маса народ и ако се засечало в храна властите трябвало да унищожат всичко.

https://www.puls.bg/bebe-krmene-c-37/botulizm-kogato-malko-med-m … -na-bebeto-n-7449

Обаче едно нещо продължава да ме вълнува. Не че имам какъвто и да е зор да давам мед на бебето, как по дяволите нито едно бебе едно време не е пострадало от ботулизъм? Като слушам свекърва ми, баба ми, и куп други хора са топяли биберона на бебетата в мед.

# 83
  • Мнения: X
Странна работа е това захранване. Ако захранваш бързо имаш проблеми, но от друга страна хората дават бързо много неща и нямат проблеми? Да мине просто и да замине, че ми писна от него. Ще си призная честно за боутализъм не бях и чувала, благодаря, че ми казахте. Ами, то не е бил суров. Не знам, дано няма проблем.

Аз сигурно съм си такава, защото брат ми ми е топял биберона в какво ли не. В мед, в сладолед, във вино,  в соса на талежкото, къде ли не…

# 84
  • Мнения: 79
Темата беше доста активна, изведнъж заглъхна..
Мами, почвате ли да стягате пътвия рожден ден? Аз взех да се вълнувам. Решихме, че ще съберем най-близлите роднини вкъщи и ще почерпим с торта и сладко/солено, без тежки софри. Ще направя сама украсата, избрах улица Сезам и задължително снимки в студио със смаш кейк. Роднините ме подпитват за подаръци, мисля да вземем хубава триколка, разглеждам ги само, но Doona ме грабна.
Вие на каква вълна сте? Мовто момче пълзи бързо, изправя се навсякъде, изяжда си храната. Работим в насока премахване на асоцияцията кърмене за заспиване.

# 85
  • Мнения: 490
аз от известно време се оглеждам за торта, но не мога да намеря хем красива и вкусна за нас, хем да става и за звяра. красива и вкусна съм си харесала, но не става за бебето, а все пак ми се струва редно да може да хапне и тя. в крайна сметка сигурно ще приготвя аз и ще е скромно украсена. ние най-вероятно ще празнуваме в много тесен кръг (звярът, таткото, едната баба и аз), така че леко се обезмислят отделни торти (тоест повече от една). с украсата не знам какво ще правим. фотосесия сигурно ще има, но не знам точно кога и каква. хич не съм наясно с тези неща.

# 86
  • Мнения: X
Споменаха ми за тези торти - https://rawlly.bg/?fbclid=IwAR2rEc4oYDLBXaXeSw-kWQktM-gbIoSeZtGN … C-81xwwSQsI11ULFM

Бебешката торта била без мляко, глутен, ядки. Блатът бил от фурми и тортата изглеждала супер. Но не е бебешка по външен вид. Аз мисля да направя такава, която става за бебата пък отгоре ще сложа фигури животни. Аз съм се запалила на тема Джурасик парк и искам всичко да е в динозаври Grinning
При нас се показа много бегло първото зъбче, но си стои така от седмица, не се показва цялото зъбче. Беба има хрема и кашлица, но май се пооправя вече.

# 87
  • Мнения: 8
Темата беше доста активна, изведнъж заглъхна..
Мами, почвате ли да стягате пътвия рожден ден? Аз взех да се вълнувам. Решихме, че ще съберем най-близлите роднини вкъщи и ще почерпим с торта и сладко/солено, без тежки софри. Ще направя сама украсата, избрах улица Сезам и задължително снимки в студио със смаш кейк. Роднините ме подпитват за подаръци, мисля да вземем хубава триколка, разглеждам ги само, но Doona ме грабна.
Вие на каква вълна сте? Мовто момче пълзи бързо, изправя се навсякъде, изяжда си храната. Работим в насока премахване на асоцияцията кърмене за заспиване.

RoseDawn, може ли малко повече информация как се опитвате да премахнете кърменето като начин на заспиване? Аз се видях в чудо... Не става спането и това е Sad не само вечер, но и през нощта....

# 88
  • Мнения: 490
аз ще импровизирам с тортата. глутенът е въведен отдавна, така че ще ползвам и брашно. спряла съм се на морковени блатове, които сигурно ще облагородя с малко ябълки и банани или фурми за допълнителна сладост. кремът ще е от заквасена сметана + малко млечна сметана и извара или крема сирене. обикновено в този крем слагам захар, но този път ще сложа съвсем малко захар или кленов сироп. а може и да смеся с малко плодово пюре. имам време за експерименти. другата седмица имам рожден ден и ще направя кексчета/мъфини от тестото за блатовете и ще ги украся с подобен крем. дано се получи. украсата на тортата мисля да я направя 'класическа' с розички но леко оцветени и евентуално надпис. всякакви други украси са с прекалено много захар или какао.


едит: rawlly изглеждат добър резервен вариант. по-рано ванила кичън май правеха бебешка торта, но сега не намирам такава при тях. някои от 'модерните' тенденции в храната ми идват малко прекалено 'здравословни' обаче. съобразявам се какво давам на бебето, но все някога ще трябва да започне да яде по-разнообразни неща и дори вкъщи храната да е био-еко-веган-безглутенова и тн (тя не е де), няма да е такава навсякъде. заради това и я записах на кухня. да свикне и с друга храна, различни вкусове, консистенция, продукти.

Последна редакция: вт, 15 фев 2022, 21:15 от sin_zaek

# 89
  • София
  • Мнения: 648
Изкара дребния розеола и двата горни зъба едновременно. Температура 4 дни над 38 докато избият пъпки ,кисело на макс. И всичко се прецака ужасно - бях махнала поне дневната асоциация за кърмене/сън ,просто спрях да го слагам преди сън (той сам се отби за дневно кърмене) , върна го,че и започна да се буди на 30-40-та минута и само рев за гърда. Нощем уж само в 1 и 5/6 сукваше,сега като започне в 23 и от 1 до 6 ми се губят колко пъти. Вече денем дори не мога да дремна с него. А зъбите са в пауза. 4 броя озъби на 2 пъти по 2.
Толкова съм изнервена и изтощена,че само чакам да почнем с консултанта по сън.
Като се осъзная и надявам се поспивам малко поне,ще помечтая подробно за рожден ден 😂 Засега с тати си продумахме само кой искаме да присъства. Искам да е у дома и да има снимки с всички, които го обичат☺
За тортата се надявам да я измислим с една моя приятелка, която прави кулинарни вълшебства така, че бебоците да я хапват. Моят е голям сладокусник 😂

Общи условия

Активация на акаунт