Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 5

  • 32 698
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 722
В руската дума има О след Б дори и само в "самоотбрана" (самооборона)

# 736
  • Мнения: 1 148
Да, знам, че има. Може и да не съм се събудила още, но повтарям, че САМБО не може да бъде съкращение само от "самоотбрана" (самооборона). "САМ" да е от "само-", а "БО" от "оборона". Ако може deaf да се включи да поясни какво е имал предвид.

# 737
  • Мнения: 9 722
Е малко странно съкращение би било,  ама защо да не може..

# 738
  • Мнения: 10 447
И аз го знам на български, че е "самоотбрана без оръжие", на което първите букви на думите са като руските, така че на български звучи по същия начин.

# 739
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 066
НОВА  ТЕМА
Заповядайте!

https://www.bg-mamma.com/?topic=1410672.new#new

# 740
  • Русе
  • Мнения: 578
Лалето попада в Холандия от/през Турция, но бумът в отглеждането му, създаването на различните сортове и разпространението му по света се дължи на Холандия. И интересът към него през 18 век в Османската империя, както и луковиците идват именно от Холандия. Нещо като "вторично внасяне" 🙂, ако може така да се каже.
Хубав беше въпросът, но точно по-горната сложна връзка, за по-висока сума!

Хайде и аз да добавя нещо от Уикипедия, руската версия:  Культивирование тюльпанов в Азии началось не позднее XI века и достигло расцвета в Османской империи XV—XVIII веков[⇨]. В середине XVI века тюльпаны появились в Западной Европе, и в течение полутора веков были самой ценной декоративной культурой[⇨]. С начала XVII века и по настоящее время мировой центр селекции, выращивания и международной торговли тюльпанами базируется в Нидерландах[⇨].
Култивирането на лалетата в Азия започва не по-късно от ХІ век и достига разцвета си в Османската империя през ХV - ХVІІІ век. В средата на ХVІ век лалетата се появили в Западна Европа и в продължение на век и половина били най-ценната декоративна култура. От началото на ХVІІ век и до наши дни център на селекцията, отглеждането и международната търговия с лалета е Нидерландия.
Просто няма как лалето да е внесено от Нидерландия в Турция в който и да е век.
За епохата пак от Википедия: "Культивирование тюльпанов зародилось на Ближнем Востоке. Многочисленные артефакты свидетельствуют, что уже в XI веке тюльпан стал видным символом культуры сельджуков[191]. В ранней османской идеологии тюльпан олицетворял мир, спокойствие, естественное обновление и одновременно мистические духовные переживания[192]."
Ще ме извините, но това мисля да не го превеждам.

# 741
  • София
  • Мнения: 3 611
Само мен ли ме дразни постоянният отговор "да, моля"?

# 742
  • Мнения: 36 767
Автоматично е, мен не ме дразни.

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Предполагам, че работи непрекъснато с непознати хора и то за много кратко време. Този отговор е от някакъв навик, според мен.

# 744
  • София
  • Мнения: 27 339
Симпатична е, чаровница. Има много сладко, детско, глезено гласче в добрия смисъл на думата.
Аз тази Уинтур или каква беше там, за първи път я чувам.

Браво за Уимбълдън. Лесен въпрос ама за човек, който следи спорта. Тя може и да не гледа тенис, но има тази широка обща култура.

В Бг мама ли споменаха че работи нещо? Разсеях се при визиткака и, чух някаква група за майки в интернет, нещо си там...

# 745
  • Мнения: 5 868
Гласът й е много приятен наистина, но и мен ме дразни това ''да, моля'' , станало е като паразитна дума

# 746
  • Мнения: 6 276
Админка на група във фейса Майките на София.Мен пък гласът и ми е мега лигав.Този Безос наскоро го споменаваха пак мисля.

# 747
  • Мнения: 25 817
Админка на група във фейса Майките на София.

Т.е. съфорумка?
Успех ѝ желая! Simple Smile

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Хмммм, как я пързулна , този Билалов

# 749
  • София
  • Мнения: 27 339
Не го знам, но най-много логика има в еднократната доза, т.е. нещо свързано с наркотици. Другите са абсурдни неща. Не точно абсурдни, ама нямат много почва...
Мисля, че успя тук, а дано.

Общи условия

Активация на акаунт