Избор на вино # 2

  • 29 669
  • 399
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 973
Онзи ден, при регулярен пазар от Лидл, видях любопитно бяло вино от Италия:
Organic Grillo Sicilia DOC dry 2021

Много приятна изненада - свежо и леко вино, идално за топли дни. Аромата е зелено-цитрусов с намек за индрише, а вкусово стои тънко, с водеща цитрусова свежест и приятни мъхесто-минерални акорди. Чудесно вино за 5лв. При тази цена, пък и био, няма нищо за губене Hands Plus1

# 166
  • Мнения: 6 691
Не изглежда зле. https://www.lidl.de/p/bio-grillo-sicilia-doc-trocken-weisswein-2021/p100350833 Аз нещо се закотвих на немските и сега съм нещо мързелива за промени ... но може това да го опитам. Любопитно ми е.

# 167
  • Мюнхен
  • Мнения: 812
Аз нещо се закотвих на немските и сега съм нещо мързелива за промени ...
Bella, пробвай тогава белия Spätburgunder на Mayschoss-Altenahr. Намерих го в магазини HIT за под 10 евро и много ми допадна, даже го подарявах и на една приятелка. Във Вивино също много го хвалят:
https://www.vivino.com/DE/en/mayschoss-altenahr-blanc-de-noir-sp … trocken/w/2365263

Остави му няколко минутки да се "отпусне" в чашата и тогава вече ще уловиш ягодовите нотки, преди това бие повече на зелени ябълки. Лично за мен - много интересно развитие в носа.

# 168
  • Мнения: 6 691
Слабо ми е на мен Simple Smile A и аз не съм от специалистите и не се впускам да ловя нотки и ягодови и какви ли не вкусове. Или ми е приятно и ми харесва виното или не ... ама ягодовите нотки ви отсавям на специалистите Simple Smile
Иначе имаше едни пакети с вино с промоции за подпомагане на производителите в Ahrthal .

# 169
  • Мюнхен
  • Мнения: 812
Лекичко е, да. Ама и аз съм в такова настроение напоследък, карам го на по-леки вина, че в жегите си ме хваща от малко. Днес при нас е 34 °C, утре го дават още по-топло, та скоро няма да пия сериозни вина. Sweat Smile

Още нещо, което пих наскоро, от селекцията в REWE, беше някъде около 7 евро.

# 170
  • Мнения: 6 691
Simple Smile мерси .

# 171
  • София
  • Мнения: 1 973
Привет отново, включвам с любоптино откритие пак от Лидл:
Castillo Ennego  Chardonnay barrel fermentation 2021


Свеж, модерен прочит по темата бариково шардоне от Навара, Испания и определно ми хареса. Не пише колко е отлежало, но за мен е някакво минимално време, може би между 1 и 3 месеца. Не е от твърде маслените и плътни представители на дъбовите шардонета, по-скоро загатва този стил с нюанси във вкуса на банан и ванилия, намек за масло. Има си обем и мекота, но хубавото е, че носи младежкия дух на модерните недъбови шардонета също. В аромата се усещат лимон, зелена хрупкава ябълка, мъх и пъпеш. Цвета му е наситен, жълто-зелен. Вкустово стои обло, сочно с доволно дълъг финал.
Цена - 7лв, като го има на рафтовете с постоянни предложения. Мисля, че е хубаво шардоне, балансирано между стила на дъбовите и бездъбовите, като вярвам че ще се хареса от повечето хора.

# 172
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Мисля, че е хубаво шардоне, балансирано между стила на дъбовите и бездъбовите, като вярвам че ще се хареса от повечето хора.

Хех, Дийтрон като го прочетох се сетих веднага за един въпрос за много пари в немския Стани богат. 😃 Беше "Какво е abc movement?" и отговорът е Anything But Chardonnay. 😃 Един цитат за съвсем кратко обяснение:

ABC is a term, used to describe a movement that is different from the popularity of the Chardonnay wines in order to increase the interest of the consumer for other white wines. Some wineries use this as a trick in the marketing strategy only to increase the sales of other white wines.

Иначе аз напоследък не се включвам, понеже сме по по-тежките вина вкъщи и не подхождат за сезона, а отделно от това често пийваме й бира, защото някакси виното ни е по-празнична напитка.

# 173
  • Мнения: 6 691
Аз също не се включвам , защото съм снабдена с количество от готиния сект и си го подпийвам студен вместо разхладително вайншорле ... т.е. нямам нищо ново , освен по някоя бирьонка , но рядко. И като умирах в събота по обяд от страхотни горещини се освестих с няколко яки гълтока огнена вода , , 42  обстлер ,която по случайност открих в камерата... Та така. константно с няколко малки турболенции.

# 174
  • София
  • Мнения: 11 987
Дийтрон, възхищавам се на описанията ти.
Но, моля, обясни на един лаик като мен дали това шардоне има сладък привкус. Естествената сладост на шардоне то е това, което не ми харесва и затова не купувам.

# 175
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Чудесни описания. Следя ви, макар и да не пиша.
Вносно вино за 6, 7 лв лично аз не бих си взела.

# 176
  • София
  • Мнения: 1 973
chrissy Cupid Flowers Rose Wine Glass

змия - това вино се води сухо и за мен е такова. Не усещам залитание към стила на полу-сухи ли полу-сладки бели вина. Възприятията са субективни, но все пак си мисля, че е напълно възможно да ти дойде по-сладко, сложено да кажем до някой тревист и минерален совиньон блан. Може би е по-добре да го пропускаш този сорт, макар че недъбовите модерни шардонета са много свежи и живи, без сладост. С две думи - да, може би и това шардоне няма да ти хареса.

# 177
  • София
  • Мнения: 11 987
Deetron, обичам такива отзиви, винаги чета внимателно твоите постове, въпреки че не усещам обла форма и т.н.
След Ковида съвсем се загубиха вкусовите рецептори.

# 178
  • Мнения: 352
Препоръчвам “Villa Grivitsa”! Разкошни са всичките им вина! Задължително пробвайте!

# 179
  • Мнения: 511
E..точно намерих темата и тя малко позамряла Grinning
Последното българско вино, което пробвах беше това и беше доста добро. Цена около 30. Беше в абонаментна кутия и платих 25 с малко отстъпка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт