Избор на вино # 2

  • 29 823
  • 399
  •   1
Отговори
# 390
  • софия
  • Мнения: 1 203
Да побутна малко темата, ще си помисли човек, че не пиете вече вино. Simple Smile ]
А! Само сме сменили боята, не че сме спирали. Blush
Много приятно, с изразен цитрусови аромат е  Тамянката на downtown.
 

# 391
  • Мнения: 3 294
Любим сорт, благодаря за препоръката. Включвам се в темата с португалско розе:
Доста добре е, а цената му в Португалия и Европа е символична.

# 392
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
От къде купувате това португалско розе?

# 393
  • Мнения: 505
От къде купувате това португалско розе?
От едно квартално за вино, където ми го продават на около 11 лв, в Била е около 17-18 лв, а в ебаг съм го срещала за около 13 лв. Пиша приблизителни цени, че са с някакви стотинки и не не ми се рови. Виното е съвсем леко газирано и много приятно.

# 394
  • Мнения: 776
Здравейте, случайно открих темата.

Знаете ли нещо за марка Bulgariana? Намирам гъмза и каберне от тях. Около мен няма много избор на българско вино.

Какво вино бихте препоръчали за човек, който не е особено запознат с червени вина и пие повече бели, нещо, което да е лесно като преход?  Съжалявам ако въпросът ми е широк.

П.П. Ще ми е интересно да опитам португалски вина. Скоро ходих на дегустация на италиански и не бях много впечатлена. Приемам препоръки и за тях.

# 395
  • София
  • Мнения: 1 974
Lady Royal - Много ти благодаря за добрата оценка Flowers BouquetWine Glass

Радвам се, че темата е живнала с нови хубави включвания Wine Glass

Cool_Cat - доколкото разбирам, живеете в чужбина. Ако е така, наистина ще Ви е труден достъпа до българско вино. На питането Ви, бих отговорил с препоръка към червени вина от сортове Пино Ноар и Каберне Фран. Поне за мен, те са по-леки и пивки. И въпреки, че не сте дотам очарована от италианските, бих си позволил да Ви обърна внимание конкретно на вината от сорта Примитиво, от област Пуля. Повечето са меки, обли, вкусни и сочни с фокус върху плода. Американски и Австралиски вина от сорта Сира също са отличен избор, защото очаквам повечето такива масови вина, да са направени с минимално отлежаване или без отлежаване в дъб, което дава на Сирата друг, по-мек и объл характер.
Като споменах по-рано сорта Примитиво, същия го изписват някои производители, като Зинфандел. Ако попаднете на него - тествайте смело.
Мисля, че ще Ви допаднат и червените вина от Риоха, Испания. Да кажем от сортове, като Темпранийо.
От Аржентина може да тествате доста червени вина, и то дори в най-бюджетния клас, има шанс да попаднете на чудесни предложения, защото ги правят по-леки и пивки, без значение на сорта.
Друга насока, която бих Ви дал, е да не се притеснявате от ножицата в цените. Това, че може да видите огромна разлика, не значи, че по-изгодните са лош избор. Във вашия случай, дори е възможно по-скъпите вина, да бъдат по-лошия вариант.
Wine Glass

Последна редакция: сб, 13 апр 2024, 13:31 от Deetron

# 396
  • софия
  • Мнения: 1 203
Благодаря Deetron! Научих, че примитиво и зинфандел са едно и също! Hands Thumbsup

# 397
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
От къде купувате това португалско розе?
От едно квартално за вино, където ми го продават на около 11 лв, в Била е около 17-18 лв, а в ебаг съм го срещала за около 13 лв. Пиша приблизителни цени, че са с някакви стотинки и не не ми се рови. Виното е съвсем леко газирано и много приятно.
Благодаря за отговора.
Ще го пропусна. Не обичам пенливите.

# 398
  • Мнения: 776
Благодаря за изчерпателния отговор, Deetron! Определено съм набелязала австралийските сира за пробване. Зинфандел ми е познат. Пробвала съм преди време, но мисля, че беше доста сладък.

Благодаря за идеите за испански вина! Записах си идеи.

Да, аз не съм винен сноб. Нямам проблем с бюджетни вина Simple Smile

# 399
  • София
  • Мнения: 11 989
Наскоро пих това:

Много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт