Любители на котки - Тема 170

  • 26 197
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Не е хубаво да поглъщат разни неща.
Няма пак да разказвам продължението на нашата история с конеца,изхвърли го,но...
Само се моля да не поглъща други боклуци.Храна с подправки не иска,изобщо не проявява интерес към нашите чинии,а всевъзможни глупости яде...

Не му позволявай да поглъща конци.

# 571
  • Мнения: 55
BarbieDi, жива и здрава да е Ния! Пожелавам ви да сте благословени, щастливи, обгрижвани и много обичани!
 mariqivanova799, честит да е Харко!
Рози и Бодли, стискам палци на котана!
Най-големият ми ужас е яденето на боклуци. Постоянно ходи и ровичка и къса някви неща да яде. Дори се принудих да сменя покривалото на спалнята защото отдолната страна беше някакъв мъхест материал и той влизаше и го скубеше и само го гонех да плюва. Преди няколко дни пък беше откъснал парче лайсна от бюрото. Като сме вкъщи му се караме и гледаме да изплюе каквото е намерил или откраднал, но като е сам съм в ужас.

# 572
# 573
  • Мнения: 2 886
Рози, как е мацата, надявам се по-добре?

# 574
  • Мнения: 21 282
АнМари,нашийника от Стефанов показва ли локация или е само ако се изгуби животното ?
Инсталирах приложението,но май не засича къде се намира.
ЧРД на Харко!

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 09:12 от малката лисичка

# 575
  • София
  • Мнения: 39 836
Вижте какво ми попадна:
Правих от кашон и тениска. Убиха я направо. Лежаха от горе и съответно "тавана" хлътна Simple Smile

АнМари,нашийника от Стефанов показва ли локация или е само ако се изгуби животното ?
Инсталирах приложението,но май не засича къде се намира.
Не, не показва локация, т.е. не може да се използва като gps локатор.
Показва локацията, в която е сканиран тага.
Отиваш на "locator" - "On this page you can see..."
Аз имам само един "scan". Локацията е точна.

Онази вечер гледах тракери в Алиекспреса. В повечето случаи евтините са с лоши рецензии. С малък обхват на действие. А и повечето тагове са големи за котки. Не съм се задълбочавала в търсенето.
Myki spot-a на Алтерко е голям и скъп. Ако знам, че е ок може и да взема. Ама ММ трябва да говори със старите си колеги. (Синът ми май носи всички часовници, без последният модел. Тогава вече беше голям).

# 576
  • София
  • Мнения: 13 222
Купих от ДМ постелка,
Скрит текст:
но не като препоръчаната тук (нямаха), а бяла. Сложих в тоалетната и установих, че много прилича на перлит. Перлитът са малки шуплести частици, служещи за изолация (съдържат въздух) - поставят се в замазка/мазилка. Та сред вас, навярно има специалисти: има ли в перлита вредно вещество, което би пречило на котана? Като цена ще е несравнимо по-евтин. Купувала съм за градината (с цел аерация на почвата). Растенията се чувстват добре с перлита. Но мачовците?
Не знам нищо за перлита, но този тип тоалетни не правят топки, а само попиват и много бързо се вмирисват. За мен са много неудачни.

Като споменавате за опасните неща за поглъщане, едни от най-страшните боклуци са металните крайчета и конците, с които са завързани саламите. Миришат на мръвка и страшно много ги привличат. Бъркат в боклука, за да ги извадят. Опасни са не само за домашните любимци, но и за бездомничета, които ровят из кофите. Добре ги завивайте преди да ги изхвърлите. В темата имаше нещастен случай точно с метална скоба от края на салам. И консервените кутии е добре да са измити или смачкани, за да не се заклещи някоя тъпа главичка в тях. Sad

АнМари вече е споменала. Много по-лесно е тениската да се наниже по същия начин върху кашон. Тук са показали - https://baubau.bg/napravete-kaschichka-kotkata-samo-kashon-stara-teniska

Вижте как се събудих тази сутринта. И хем около 5-6 часа се усетих, че ме "полазват" и стисках краката, обаче когато съм заспала, съм се предала и съм ги отворила. Joy



И щастливият Киро, защото съм се разкарала:



Ако забелязвате в горния край на снимката има и нещо черно-бяло. Joy То е защото не бяхме само трима в леглото. Joy Ето я и Преслава:



А Рижко беше до главата ми, но не можах да го снимам. Joy Само Богдана ме беше пропуснала и чак се учудих, че липсва. Нейното запазено място е върху корема ми. Joy

# 577
  • Мнения: 636
Честита да е Ния! Да расте здрава и да носи много радост на семейството!
Честита годинка и на Харко!
Моите сладурки са добре. Нали не е нужно веднага да минават на храна за кастрирани? Те са доста миниатюрни, не са лакоми...засега.

Половин час стояха в тази поза, наблюдавайки капките от дъжда по стъклото.
И едно извънземно-Буда.

# 578
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Вероятно не е нужно да минават веднага на храна за кастрирани.
На мен вет ми каза да давам вече храна с грижа за уринарния тракт,а и да не допускаме тегло над 5 кг
Харко се движи много повече,играе си и направо отслабна сякаш след кастрацията.Явно му е пречело състоянието и не се е чувствал комфортно.Голямо диване и закачка е напоследък.

# 579
  • Мнения: 4 969
Голяма енергия има в котките. Вчера всички бяхме притеснени от изчезването на дундичка. ( Преди шефовете имаха котка, намерена като бебе до един контейнер. Живя 17г , накрая бъбреците и отказаха. Когато и дойде време, не се върна една вечер. Милата се е скрила и усамотила..Намериха я на другия ден)
Та всички се помислихме това..А дундичка събрала сили, след като седмица не яде и не пие вода, и се качила на покрива да събира слънце. 
Днес сутринта я оставиха в клиниката. Включиха и система. Ще я приберат към 19ч. Снощи и днес сутринта е хапнала малко, но не достатъчно.

# 580
  • Мнения: 7 856
Дундичката ваксинирана ли е? Защото ако не е, имам лоши съмнения... Дано да не е така и бързо да се възстанови.

# 581
  • Мнения: 4 018

Харко се движи много повече,играе си и направо отслабна сякаш след кастрацията.Явно му е пречело състоянието и не се е чувствал комфортно.Голямо диване и закачка е напоследък.
И Арчи отслабна след кастрацията, като цяло само едно леко шкембенце виждам но не е качил кг. Трябва да го премеря ,че скоро не съм да видя как върви.

Онзи ден така го намерих да спи,голям бицепс извади 😂

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 18:39 от CoCo`Milk 🥥

# 582
  • Мнения: 4 969
Дундичката ваксинирана ли е? Защото ако не е, имам лоши съмнения... Дано да не е така и бързо да се възстанови.

Недоволна, предполагам.
Първите въпроси са били такива и дали е кастрирана. Когато дойде при нас първата зима , не беше кастрирана и това беше първото нещо, което направиха..Ако не е имала ваксини, почти съм сигурна, че са и сложили..

# 583
  • Мнения: 4 354
Мари,🤣
https://www.instagram.com/p/CaLyhwgjNRJ/?utm_medium=copy_link
Да не ги урочасам,ама след два дни съскане,тази вечер имат близък контакт без да фучи дреба.Стискам си палци,защото вариант да не се разберат нямам

Сакурката днес леко ме докосна

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 21:02 от red soul

# 584
  • Мнения: 1 408
Леле каква енергия 😄

Общи условия

Активация на акаунт