Любители на кучета - 126

  • 24 951
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 567
То хубаво, ама на мен толкова рядко ми се налага да ползвам везната, че в 99% от времето си стои прибрана в кутията, в шкафа. Simple Smile Уж запомних колко са гранулките в чашката. Обърква ме това, че акана нямат за дребни породи и размера им е двоен. Понеже мина годината Фют-че, минахме на храна за зрели кучовци. Ако помня добре тук прочетох, че от Аканата някои муцунки отслабвали. Айк и без това е леко на границата, не искам да нашишкавява. От ордата померанска в квартала е най табуретест. Joy

# 31
  • София/Перник
  • Мнения: 985
....От ордата померанска в квартала е най табуретест. Joy
Моля, моля! Като гледам снимките му си е супер! Колко кг стана?
Аз имам чувството, че нашият Чарли у дома е огромен, а навън ню-ню 🤣.
3,700-4кг варира, на гастро храната е.
Като се излегне и изглежда голям, дебел и пухкав. Като сме навън ми изглежда по-дребен, особено до другите от неговата порода и подобните. Но не е като онез "истинските" померани, дето са като топчета и по 1,7кг 🤣. И по-добре, че у дома с двамата терминаторчета щеше да е чудо 🤣😂. Пусто все спи, лежи, мързелува, за да го снимам прав, а като играе и се разхождаме - все шава 😂. Кучешка му работа...

# 32
# 33
  • София
  • Мнения: 8 566
Еее, познайте кой вчера се подготви за новата тема специално, а? Grinning Благодарим, Sivi!


Пазим мерителни чашки, но ги ползваме само за пресипване - от години мерим храната с кухненска везна. Така можем например да дозираме с някой грам по-малко, за да можем да дадем лакомства. Или да намалим с 2 грама дажбата, ако започне да качва тегло. Пък и поне до преди няколко години (от когато не сме сменяли храна) на опаковките винаги си пишеше грамаж на порцията, който най-лесно се спазва с везната.

# 34
  • Мнения: 145
Сиви, благодаря за темата! Записвам се, за да не ви изпусна Simple Smile За съжаление записът е само с малкото грозниче, защото голямата в момента е много заета да гризе един кокал и не е в настроение за снимки Simple Smile

# 35
  • Мнения: 11 624
Сиви Kissing Heart благодарности за труда по темата!

Реших да снимам Лъчезар докато спи, че е труден за снимане в будно състояние Laughing само дето и заспал трудно се хваща LaughingLaughingLaughing

# 36
  • Мнения: X
За храната изрових от някуде голяма пластмасова чаша, сипах точен грамаж гранули и отбелязах с перманентен маркер до къде трябва да се пълни.
Ако преценя, че ще тренираме и трябват наградки, отсипвам от дневната дажба в едно пликче и от там давам. А за екстра наградка давам сушена дребна риба - не е много калорична, ама е от най-миризливите Grinning

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Аз тегля и на Дон Томазо, и на Саско гранулата. Защото единият е дебел и трябва да отслабва, другият напоследък не тича и закръгли тумбак.
Саско 120 гр на хранене, понякога отпускам 130 гр. Добавям един път на ден масло от сьомга. Опитвам се да не давам допълнително храна, но успява да изпроси залък - два, няколко котешки гранули.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 806
Поздрави от нас с Джинката, благодарим за новата тема!
Хубостницата ми буквално пощръкля с тоя сняг, въобще не иска да се прибира. Сега сме на етап "затвърждаване на хигиенни навици - всичко само навън!" и я извеждам често, включително сутрин рано-рано, когато жива душа няма по улиците. Подозирам, че някак е разбрала, че като си свърши работата - следва прибиране, та ме разхожда надлъж и шир по улиците в студа, докато накрая си избере място за "свещенодействието"  - пред нас, откъдето сме тръгнали. Утешавах се с мисълта, че поне като падне сняг - няма да има боклуци за ядене, ама ... има, и под снега ги изравя, вчера с борба извадих един кокал от устата й. Още на куче не е станало, пък си пази кокала - е, при мен такива не минават, извадих го изпод езика й, където го беше скрила. Yum
Поздрави на всички новодошли, а болните да оздравяват бързо!   Hug


# 39
  • Мнения: 3 567
Джинка какво шпиц опашче е навирила! 😍
Довечера ще измеря геанулите и ще ги преброя. 😂 Момичета 20-30 грама са толкова малко. И като са по-големи съвсем нищожни ми се виждат. Едва покриват дъното на мерилката, останала от Айси.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
MagniМ,
Най-добре се консултирай с таблицата за грамажа ,ако няма храната вариант за мини-породи , намери храна която има и е със същите или близки калории .
На мен 30 гр на хранене (ако се храни 2 пъти дневно) ,не ми се виждат чак толкова малко за куче 2кг. (или е по-малко?). Моя(28кг) яде по 90гр на хранене - към 4К Калории е храната.
Запомнил съм докъде ориентировъчно трябва да напълня кофичката от кис.мляко с която греба ,като съм я теглил на везната .С мерителната чашка иска повече гребане.



NumLock,
В снега е по-зле положението с боклуците,защото ти не ги виждаш да реагираш предварително,но тя ги надушва и под снега
Wink

# 41
  • Мнения: 3 567
MagniМ,
Най-добре се консултирай с таблицата за грамажа ,ако няма храната вариант за мини-породи , намери храна която има и е със същите или близки калории .
На мен 30 гр на хранене (ако се храни 2 пъти дневно) ,не ми се виждат чак толкова малко за куче 2кг. (или е по-малко?)
По-голям е, 3,9 кг е. Акана нямат гранули за малки породи. А искаме да е тя. Според табличката трябва да хапва 60-70 грама на ден. И не казвам че са малко, просто изглеждат малко заради големината им. Simple Smile Както и да е, не е такава драма. Ще търся мерителна чашка на Акана. А и скоро ще ми свикне окото Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 8 566
Буба е 4 кг и изяжда 50 гр Орижен на ден (малко сме свалили дажбата, понеже не е активно куче). Съвсем нищо й няма от това, че не яде гранули за дребни породи, сигурна съм и че пухен Айки-Фют също не вързазява Simple Smile Ако ви се струва, че пълнее, по-скоро давайте 60 гр вместо 70? Или още по-малко, ако прецените. А докато свикне очото... "'ма ползвайте ги тия везни малко, бе" Stuck Out Tongue

# 43
  • Мнения: 3 567
Пухен Айки-Фют не само че не възразява, но и беше много щастлив последните няколко дни с двойна дажба. 😂 Много обича риба и гранули с риба ❤
От довечера везната ще е на масичката с неговите принадлежности ( много лесно го сресвам върху нея, докато души контейнерчето с гранули)

# 44
  • София
  • Мнения: 8 566
Ахахаха, и Буба е облажвала двойна дажба - много е щастлива като се случи и двмата да я нахраним за вечеря (може да е било два пъти в живота й, но съм сигурна, че помни тези празнични дни) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт