Преместване/отлагане на цикъла

  • 806
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте.
Пия Мидиана 15 вече 4ти месец. Четох тук теми и на хапчетата указанието, че можеш да отложиш цикъла си.
По принцип не обичам да си играя с хормоните, но стана така че март месец се очертава да съм в цикъл, когато наистина не искам! Та въпроса ми е наистина ли е безопасно? И това по някакъв начин ще намали ли действието им?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Не бих си правила експерименти. Като бяхме тийнейджъри беше много на мода да се взимат едни медикаменти и да се пият преди морето, че да не ти дойде, докато си там.
Не бих те посъветвала да правиш това, защото после може така да се разбърка, че да се чудиш какво се случва.

Толкова ли е важно това, което предстои през март?

# 2
  • Мнения: 39
Не бих си правила експерименти. Като бяхме тийнейджъри беше много на мода да се взимат едни медикаменти и да се пият преди морето, че да не ти дойде, докато си там.
Не бих те посъветвала да правиш това, защото после може така да се разбърка, че да се чудиш какво се случва.

Толкова ли е важно това, което предстои през март?

Да важно ми е. Благодаря за съвета. Доколкото знам това е най безопасния начин да се отложи цикъла, защото той така или иначе се води фалшив с тея хапчета. Повече бих искала да знам дали така ще им намалее ефекта.

# 3
  • Мнения: 2 500
Щом пиеш противозачатъчни, когато свърши опаковката, няма да правиш седем дневна пауза, а просто веднага започваш следващата опаковка. Това не е желателно да се прави често, но еднократно не е проблем. Това не отслабва действието им.
Можеш да се консултираш и с гинеколога си.

# 4
  • Мнения: 3 498
Не бих си правила експерименти. Като бяхме тийнейджъри беше много на мода да се взимат едни медикаменти и да се пият преди морето, че да не ти дойде, докато си там.
Не бих те посъветвала да правиш това, защото после може така да се разбърка, че да се чудиш какво се случва.

Толкова ли е важно това, което предстои през март?

Да важно ми е. Благодаря за съвета. Доколкото знам това е най безопасния начин да се отложи цикъла, защото той така или иначе се води фалшив с тея хапчета. Повече бих искала да знам дали така ще им намалее ефекта.

Докато пиеш противозачатъчни, няма да ти дойде. Не продължавай отлагатено повече от 2 седмици.

# 5
  • Мнения: 18 060
Добре де, започва се веднага втората опаковка, но цялата ли се изпива? Или примерно 14 хапчета и почиваш определените дни?

Общи условия

Активация на акаунт