Присъдата им е "ваши ръце"

  • 3 476
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 186
Не знам, не ви ли хрумва, че всеки може да стане убиец, никой не е застрахован, и децата ви, и мъжете ви? Достатъчно е например детето ви да изпусне нещо тежко през терасата, за да затрие някой минаващ отдолу. Или да блъснете някой неразумен пешеходец. И въобще животът е толкова шарен и изненадващ, чак се чудя колко жени в саксии има в този форум, съвсем откъснати от реалния живот. Crazy

Аз лично имам предвид случаите на доказано предумишлено убийство, предполагам и другите също.

# 31
  • Мнения: 25 646
Не забравяйте и фактора "съдебна грешка"!  Peace
Колко му е да бъде натопен някой, особено в нашата мила Родина?
Всички сте гледали филма "Беглецът", нали? Направен е по действителен случай. Доста години след екзекуцията на д-р Кембъл, синът му получи официално извинение за грешката. Как мислите, дали това му е върнало бащата?  Tired

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 16:22 от Как`Сийка

# 32
  • Мнения: 431
Ето ви и два казуса за изнасилване, и двата доста реални:

Казус 1 (примерен): Мъжът Х решава да скъса с мен, но аз решавам, че е само мой. Затова го навивам да правим страстен секс за последно, максимално грубо, после отивам и подавам жалба, че са ме изнасилили. Свидетели няма, аз съм цялата в синини и плача мнооого жално пред съда. Иди, че доказвай.

Казус 2 (от пресата): пазарджишка ученичка я изнасилват Х на брой момчета в продължение на 8 месеца. Майка й разбрала, след като попаднала на записани на телефона на момичето клипчета със секс оргии. Подава жалба. Момчетата твърдят, че всичко е било по взаимно съгласие и като доказателство сочат, че клипчетата са на телефона на жертвата, а тя самата нито веднъж не се е оплакала.

# 33
  • Мнения: 1 001
Ето ви и два казуса за изнасилване, и двата доста реални:

Казус 1
Казус 2
А къде е казано, че и в двата случая ще се приложи максималното наказание ... сега какво е: ако ме хванат, ако го докажат, ако ме осъдят, ако ме вкарат в затвора, ама може и да ме помилват, пък може и да избягам ... какво те спира ... май само страха за собствения ти живот ... защото ще има прецедент, а това стряска ...

А за системата в БГ: ами ние сме си я гласували, стига само сме плакали ...

# 34
  • Мнения: 431

Аз лично имам предвид случаите на доказано предумишлено убийство, предполагам и другите също.

Материята за убийствата е толкова богата, че са й отделили грубо 15 члена с много алинеи и точки в Наказателния Кодекс, в другите раздели също има това-онова. Убийствата не се свеждат до предумишлени и непредумишлени. Такова деление е опростено и неефективно и никак, ама никак не систематизира нещата. Naughty

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Аз лично имам предвид случаите на доказано предумишлено убийство, предполагам и другите също.

Материята за убийствата е толкова богата, че са й отделили грубо 15 члена с много алинеи и точки в Наказателния Кодекс, в другите раздели също има това-онова. Убийствата не се свеждат до предумишлени и непредумишлени. Такова деление е опростено и неефективно и никак, ама никак не систематизира нещата. Naughty


И колко е най- суровото наказание за умишлено убийство по особено жесток начин на дете  newsm78

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

По-добре не бих могла да го кажа!   bouquet

# 37
  • Мнения: 65
Против съм. Както са споделили по нагоре има много по страшни наказания от смъртното. Смъртта е най-лесния начин да се разделиш с живота, но доживотният затвор без право на помилване, предполагам е най-страшното нещо.

# 38
  • Мнения: 1 673
Преди бях твърдо за смъртното наказание.

Откакто българските медицински сестри са осъдени на смърт в Либия съм на точно обратното мнение.

Убиването на убийците, педофилите и изнасилвачите не решава проблема. Убийци, педофили и изнасилвачи са се раждали, раждат се и ще се раждат и занапред.

Разрешението е в обществото. Социализиране на трудните деца и младежи, родителски контрол, образование, създаване на почтени възможности за работа, наблЮдение от контролните органи, бдителност и гражданска отговорност у всеки от нас и т.н. и т.н. са начините.

Винаги когато чуя за някоя трагедия, освен безумието на извършителя, ми правят впечатление и множеството грешки в психологичен, комуникативен, инстинктивен план, които най-близките хора на жертвата и самата жертва са допуснали.

Разбира се, искам законите в България да са по-тежки, но не и смъртно наказание.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Убийците и педофилите; за изнасилвачите - химическа кастрация...или - обикновена такава.

# 40
  • Мнения: 431
А къде е казано, че и в двата случая ще се приложи максималното наказание ... сега какво е: ако ме хванат, ако го докажат, ако ме осъдят, ако ме вкарат в затвора, ама може и да ме помилват, пък може и да избягам ... какво те спира ... май само страха за собствения ти живот ... защото ще има прецедент, а това стряска ...

Ами сам виж анкетата, изнасилване, убийство=смърт. Хич не си поплюват бг-мамите, нежната част от човечеството.  bouquet

Против смъртта като наказание имам един основен мотив: наличието на смъртно наказание и ефективното му изпълнение не води до намаление на престъпността. Това е статистика, доказана с годините. Престъпниците не се повлияват от заплахата от смъртно наказание. Пример: САЩ, и не само. Или въобще не са мислили, или смятат, че са по-хитри и няма да бъдат заловени и осъдени. Стряскат се май само тези, дето така или иначе няма да преминат от мисъл към действие.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А къде е казано, че и в двата случая ще се приложи максималното наказание ... сега какво е: ако ме хванат, ако го докажат, ако ме осъдят, ако ме вкарат в затвора, ама може и да ме помилват, пък може и да избягам ... какво те спира ... май само страха за собствения ти живот ... защото ще има прецедент, а това стряска ...

Ами сам виж анкетата, изнасилване, убийство=смърт. Хич не си поплюват бг-мамите, нежната част от човечеството.  bouquet

Против смъртта като наказание имам един основен мотив против: наличието на смъртно наказание и ефективното му изпълнение не води до намаление на престъпността. Това е статистика, доказана с годините. Престъпниците не се повлияват от заплахата от смъртно наказание. Пример: САЩ, и не само. Или въобще не са мислили, или смятат, че са по-хитри и няма да бъдат заловени и осъдени. Стряскат се май само тези, дето така или иначе няма да преминат от мисъл към действие.


Дай да пробваме, при нас може да даде резултат  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 67
Надали има човек,който като го ударят,ще си обърне и другата буза.
Наказание трябва да има,но все пак изказвания от рода на -"око за две и зъб за чене" не ми се нравят... Naughty

# 43
  • Мнения: 3 342

И колко е най- суровото наказание за умишлено убийство по особено жесток начин на дете  newsm78

Доживотен затвор без замяна.

# 44
  • Мнения: 3 268
За предумишлено убийство и изнасилване на деца съм твърдо ЗА смъртното наказание

Общи условия

Активация на акаунт