Присъдата им е "ваши ръце"

  • 3 475
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 736
Покрай това сериалче, в което участва оня момък на Буба Mr. Green се заформи лека полемика в семейството ми, та да я споделя с вас. Сигурна,че темата е бистрена от един или друг аспект така че не ме яжте жива Peace

Бихте ли подкрепили приемането на смъртно наказание в България и за кои престъпления?

Ние вкъщи определено се сцепихме през средата по мнения.

Ще пусна анкета и ще се дообясня.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 15:13 от Kasidy

# 1
  • Мнения: 179
  Да - за педофилите например,за тежките извращения с деца....

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 15:15 от Elisana

# 2
  • София
  • Мнения: 786
За смъртно наказание съм. Особенно за педофилите!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Педофилите и убийците Twisted Evil

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за всички изброени, плюс още люде  Flutter

# 5
# 6
  • Мнения: 6 390
Не подкрепям смъртното наказание

# 7
  • Мнения: 431
Не подкрепям смъртното наказание.

# 8
  • Мнения: 25 646
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За смъртното наказание съм.......но не в момента, при тази  съдебна система в България......иначе не виждам защо обикновения човек трябва да изхранва убийци, изнасилвачи и педофили, до края на животите им, защото това е най- малкото,   което заслужават.......а това , че ги пускат след 5 години ме ужасява

# 10
  • Мнения: 67
Не подкрепям смъртното наказание
newsm11
Не подкрепям смъртното наказание.
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

# 11
  • Мнения: 1 134
Последна опция.
Защото:
1. Нека не гледаме нещата в идеалния им вариант. Става дума за съдебна система, в която всички можем да се окажем от едната или другата страна, а в нея работят хора, които волно или неволно грешат...
2. Има много по - тежки наказания от смъртното.
3. Убивайки убиеца, не стигаме кой знае колко далеч.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Само че за доживотен затвор, трябва да има места ( май ще трябва да построят един два затвора още само за доживотни),  пари ( от данъците на всички нас ), условия......

# 13
  • Мнения: 3 423
Е, за това тук имам в запас любима реплика.
То не може хем това в онова, хем душата в рая.
Нали ще влизаме в Европа, какво смъртно
наказание ви прихваща. Ние сме хуманно
общество, защо трябва да приключваме така
набързо с нечий живот, па макар и бандитски,
по-добре е да му дадем шанс на човека да
попадне в затвора на хора и да стане човек,
да му поразцепят задника Али баба и разбойниците,
да му дадем възможност да обмисли деянията си
между четири, пропити от мухъл, стени, да
се погърчи малко, да съжали, че се е родил.
Мисля си, че няма по-голям палач от собствената
съвест, така че съм против изобретението на Гилотен.

Касиди, ти що изневери на пурпурния цвят?

# 14
  • Мнения: 5 539
Само че за доживотен затвор, трябва да има места ( май ще трябва да построят един два затвора още само за доживотни),  пари ( от данъците на всички нас ), условия......
Демокрацията и прилагането на европейските ценности струват пари, вярно е.
Против смъртното наказание съм.

Гледахте ли преди няколко вечери при Слави как американската съдебна система прати 1 мъж зад решетките за 32 години за притежание на незаконно оръжие, притежание на наркотици и обир. Цялото дело трая, обърнете внимание ТРИ МИНУТИ!!!
Откакто го гледах, не мога да спра да мисля за това и да сравнявам...
Простете за отклонението от темата.

# 15
  • Мнения: 2 821
ЗА смъртно наказание....
Гласувах за убийци и педофили...
Незнам къде виждате работеща съдебна система Crazy...колко дела за убийства са приключили с присъда доживотен затвор...дават им максимум 10 години...
Значи той убил, изнасилил , а обществото да е толерантно..сгрешил бел..ай сиктир #Cussing out

# 16
  • Мнения: 25 646
Лиска, и Европата не е много за хвалене...
Саддам на какво го осъдиха?  ooooh! Sick

# 17
  • Мнения: 15 619
Против смъртното наказание съм. Ако го подкрепя, това за мен е равносилно на убийство. Не ангажирам никого с тази си позиция. Аз така го усещам.
Един доживотен затвор, без право на помилване е доста по-сурово наказание. Да знаеш, че и сто години да живееш, свобода няма да имаш...

# 18
  • София
  • Мнения: 38 535
Гледах един документален филм за психопатите - убийци, изнасилвачи и т.н. Научно е установено, че при тези хора няма шанс за лечение. Те самите си признават, че пак биха го направили, и то с кеф. Е, какъв е смисълът тези същества да живеят? Пък дори и в затвора.
За другите хора - вече зависи от случая, по принцип има и други варианти освен смърно наказание. Пък и сме европейци Mr. Green

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много мъчно ми стана за Саддам......и би ми станало мъчно за всеки изверг, ако го видя в момента , в който отива,  да бъде убит...............но пак съм "за" смъртното наказание

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 15:48 от secretgarden

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Един доживотен затвор, без право на помилване е доста по-сурово наказание. Да знаеш, че и сто години да живееш, свобода няма да имаш...
Между 4 стени, без Слънце, без контакти с други хора, без надежда. Само самота... какво по-страшно наказание? Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 858
За смъртното наказание съм! Гласувах за убийците и педофилите.

# 22
  • Мнения: 377
Последна опция.
Защото:
1. Нека не гледаме нещата в идеалния им вариант. Става дума за съдебна система, в която всички можем да се окажем от едната или другата страна, а в нея работят хора, които волно или неволно грешат...
2. Има много по - тежки наказания от смъртното.
3. Убивайки убиеца, не стигаме кой знае колко далеч.

Абсолютно съм съгласна с всички точки, не мисля, че е редно човек да съди кой ще живее и кой ще умре.
А мисля, че да се набърква съдебната система е неуместно. Все едно да се твърди, че ако имаше смъртно наказание всички престъпници щяха да са осъдени, пък сега като е само на затвор кво да се хабят.  ooooh!

# 23
  • Мнения: 14 491
Против
смъртното наказание, налагано и изпълнявано от държавата, която каквото и да твърдят в една съседна тема, сме ние, нейните граждани, прави нас самите убийци.
и е права MamaZ че никога не се знае дали няма да се озовеш от другата страна. никой от нас не е опериран от възможността си да извършва престъпления.

# 24
  • Мнения: 7 186
Аз съм за смъртната присъда- педофили и убийци.

# 25
  • Мнения: 431
Ами тези, гласували за убийците, сигурно си ги представят като някакви човекоядци, изтрепали цялото си семейство. newsm78

Не знам, не ви ли хрумва, че всеки може да стане убиец, никой не е застрахован, и децата ви, и мъжете ви? Достатъчно е например детето ви да изпусне нещо тежко през терасата, за да затрие някой минаващ отдолу. Или да блъснете някой неразумен пешеходец. И въобще животът е толкова шарен и изненадващ, чак се чудя колко жени в саксии има в този форум, съвсем откъснати от реалния живот. Crazy

# 26
  • Мнения: 1 001
Изнасилвачи и Педофили ... докато ги докажат нанасят непоправими травми върху хората ... и децата

Крадеца може да върне взетото, а и няма нищо по-ценно от живота ... а убиец се става трудно ... освен по невнимание ... и в двата случай смъртта не е изход

# 27
  • Мнения: 7 114
Око за око, зъб за зъб
или ако няма възможност  #2gunfire
за всички изброени, плюс още люде  Flutter

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам, не ви ли хрумва, че всеки може да стане убиец, никой не е застрахован, и децата ви, и мъжете ви? Достатъчно е например детето ви да изпусне нещо тежко през терасата, за да затрие някой минаващ отдолу. Или да блъснете някой неразумен пешеходец. И въобще животът е толкова шарен и изненадващ, чак се чудя колко жени в саксии има в този форум, съвсем откъснати от реалния живот. Crazy
Е, това е непредумишлено убийство. Има разлика.

# 29
  • Мнения: 3 405
Искам да гласувам с 3 опции, а мога само с две.
Пусни ги всичките да могат да се отмятат, може някой да подкрепя смъртно наказание за всички посочени. Peace, освен, ако не подкрепя.

# 30
  • Мнения: 7 186
Не знам, не ви ли хрумва, че всеки може да стане убиец, никой не е застрахован, и децата ви, и мъжете ви? Достатъчно е например детето ви да изпусне нещо тежко през терасата, за да затрие някой минаващ отдолу. Или да блъснете някой неразумен пешеходец. И въобще животът е толкова шарен и изненадващ, чак се чудя колко жени в саксии има в този форум, съвсем откъснати от реалния живот. Crazy

Аз лично имам предвид случаите на доказано предумишлено убийство, предполагам и другите също.

# 31
  • Мнения: 25 646
Не забравяйте и фактора "съдебна грешка"!  Peace
Колко му е да бъде натопен някой, особено в нашата мила Родина?
Всички сте гледали филма "Беглецът", нали? Направен е по действителен случай. Доста години след екзекуцията на д-р Кембъл, синът му получи официално извинение за грешката. Как мислите, дали това му е върнало бащата?  Tired

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 16:22 от Как`Сийка

# 32
  • Мнения: 431
Ето ви и два казуса за изнасилване, и двата доста реални:

Казус 1 (примерен): Мъжът Х решава да скъса с мен, но аз решавам, че е само мой. Затова го навивам да правим страстен секс за последно, максимално грубо, после отивам и подавам жалба, че са ме изнасилили. Свидетели няма, аз съм цялата в синини и плача мнооого жално пред съда. Иди, че доказвай.

Казус 2 (от пресата): пазарджишка ученичка я изнасилват Х на брой момчета в продължение на 8 месеца. Майка й разбрала, след като попаднала на записани на телефона на момичето клипчета със секс оргии. Подава жалба. Момчетата твърдят, че всичко е било по взаимно съгласие и като доказателство сочат, че клипчетата са на телефона на жертвата, а тя самата нито веднъж не се е оплакала.

# 33
  • Мнения: 1 001
Ето ви и два казуса за изнасилване, и двата доста реални:

Казус 1
Казус 2
А къде е казано, че и в двата случая ще се приложи максималното наказание ... сега какво е: ако ме хванат, ако го докажат, ако ме осъдят, ако ме вкарат в затвора, ама може и да ме помилват, пък може и да избягам ... какво те спира ... май само страха за собствения ти живот ... защото ще има прецедент, а това стряска ...

А за системата в БГ: ами ние сме си я гласували, стига само сме плакали ...

# 34
  • Мнения: 431

Аз лично имам предвид случаите на доказано предумишлено убийство, предполагам и другите също.

Материята за убийствата е толкова богата, че са й отделили грубо 15 члена с много алинеи и точки в Наказателния Кодекс, в другите раздели също има това-онова. Убийствата не се свеждат до предумишлени и непредумишлени. Такова деление е опростено и неефективно и никак, ама никак не систематизира нещата. Naughty

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Аз лично имам предвид случаите на доказано предумишлено убийство, предполагам и другите също.

Материята за убийствата е толкова богата, че са й отделили грубо 15 члена с много алинеи и точки в Наказателния Кодекс, в другите раздели също има това-онова. Убийствата не се свеждат до предумишлени и непредумишлени. Такова деление е опростено и неефективно и никак, ама никак не систематизира нещата. Naughty


И колко е най- суровото наказание за умишлено убийство по особено жесток начин на дете  newsm78

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

По-добре не бих могла да го кажа!   bouquet

# 37
  • Мнения: 65
Против съм. Както са споделили по нагоре има много по страшни наказания от смъртното. Смъртта е най-лесния начин да се разделиш с живота, но доживотният затвор без право на помилване, предполагам е най-страшното нещо.

# 38
  • Мнения: 1 673
Преди бях твърдо за смъртното наказание.

Откакто българските медицински сестри са осъдени на смърт в Либия съм на точно обратното мнение.

Убиването на убийците, педофилите и изнасилвачите не решава проблема. Убийци, педофили и изнасилвачи са се раждали, раждат се и ще се раждат и занапред.

Разрешението е в обществото. Социализиране на трудните деца и младежи, родителски контрол, образование, създаване на почтени възможности за работа, наблЮдение от контролните органи, бдителност и гражданска отговорност у всеки от нас и т.н. и т.н. са начините.

Винаги когато чуя за някоя трагедия, освен безумието на извършителя, ми правят впечатление и множеството грешки в психологичен, комуникативен, инстинктивен план, които най-близките хора на жертвата и самата жертва са допуснали.

Разбира се, искам законите в България да са по-тежки, но не и смъртно наказание.

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Убийците и педофилите; за изнасилвачите - химическа кастрация...или - обикновена такава.

# 40
  • Мнения: 431
А къде е казано, че и в двата случая ще се приложи максималното наказание ... сега какво е: ако ме хванат, ако го докажат, ако ме осъдят, ако ме вкарат в затвора, ама може и да ме помилват, пък може и да избягам ... какво те спира ... май само страха за собствения ти живот ... защото ще има прецедент, а това стряска ...

Ами сам виж анкетата, изнасилване, убийство=смърт. Хич не си поплюват бг-мамите, нежната част от човечеството.  bouquet

Против смъртта като наказание имам един основен мотив: наличието на смъртно наказание и ефективното му изпълнение не води до намаление на престъпността. Това е статистика, доказана с годините. Престъпниците не се повлияват от заплахата от смъртно наказание. Пример: САЩ, и не само. Или въобще не са мислили, или смятат, че са по-хитри и няма да бъдат заловени и осъдени. Стряскат се май само тези, дето така или иначе няма да преминат от мисъл към действие.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А къде е казано, че и в двата случая ще се приложи максималното наказание ... сега какво е: ако ме хванат, ако го докажат, ако ме осъдят, ако ме вкарат в затвора, ама може и да ме помилват, пък може и да избягам ... какво те спира ... май само страха за собствения ти живот ... защото ще има прецедент, а това стряска ...

Ами сам виж анкетата, изнасилване, убийство=смърт. Хич не си поплюват бг-мамите, нежната част от човечеството.  bouquet

Против смъртта като наказание имам един основен мотив против: наличието на смъртно наказание и ефективното му изпълнение не води до намаление на престъпността. Това е статистика, доказана с годините. Престъпниците не се повлияват от заплахата от смъртно наказание. Пример: САЩ, и не само. Или въобще не са мислили, или смятат, че са по-хитри и няма да бъдат заловени и осъдени. Стряскат се май само тези, дето така или иначе няма да преминат от мисъл към действие.


Дай да пробваме, при нас може да даде резултат  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 67
Надали има човек,който като го ударят,ще си обърне и другата буза.
Наказание трябва да има,но все пак изказвания от рода на -"око за две и зъб за чене" не ми се нравят... Naughty

# 43
  • Мнения: 3 342

И колко е най- суровото наказание за умишлено убийство по особено жесток начин на дете  newsm78

Доживотен затвор без замяна.

# 44
  • Мнения: 3 268
За предумишлено убийство и изнасилване на деца съм твърдо ЗА смъртното наказание

# 45
  • Мнения: 431

Убиването на убийците, педофилите и изнасилвачите не решава проблема. Убийци, педофили и изнасилвачи са се раждали, раждат се и ще се раждат и занапред.

Разрешението е в обществото. Социализиране на трудните деца и младежи, родителски контрол, образование, създаване на почтени възможности за работа, наблЮдение от контролните органи, бдителност и гражданска отговорност у всеки от нас и т.н. и т.н. са начините.

Винаги когато чуя за някоя трагедия, освен безумието на извършителя, ми правят впечатление и множеството грешки в психологичен, комуникативен, инстинктивен план, които най-близките хора на жертвата и самата жертва са допуснали.

Разбира се, искам законите в България да са по-тежки, но не и смъртно наказание.



Изцяло подкрепям това мнение. Много важни неща са изброени...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ЗА педофилите и убийците Peace

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%B5


защо не са го махнали в САЩ, щом не е ефективно ?

# 48
  • Мнения: 4 428
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

 Peace

И според мен доживотния затвор е по-лош вариант от смъртта. Със смъртта се отървават набързо.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 901
Добре де, ако вземете че попаднете много случайно в затвора, бихте искали да гниете до живот там и да ви "разцепят" , с извинение, ли или да и заминете за 1 ден!

И още 1 въпрос - тоя дето го пращате в затвора, за да му дойде акъла в главата, да го, извинете пак, "поразцепят", дали пък не може да се окаже от тия "разцепващите" и той да поразцепи някой новодошъл! Щото онези дето са си вътре , разцепващите (омръзнаха ми тези кавички) все от някъде с се взели!

Пфу!

# 50
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Щом е толкова нехуманно доживотното наказание, да бъде смъртно......

# 51
Не подкрепям смъртната присъда  Naughty .
Присъдата е за назидание и за изкупване на вина. Със слагането на точката не става нито едно от двете ( мое мнение, няма да споря с никого) Peace .
Има умни глави, които ще го решат вместо мен...и вместо вас.
Бъдете добри!

# 52
Абсолютно подкрепям смъртното накаание за убийците,за предомишлено и жестоко убийство и за педофилите.Имам приятелка жертва на педофил,само тя си знае как живее вече толкова време с ужасния спомен,въпреки,че са я водили по психотерапевти и къде ли не тя си я има травмата и се отразява на общуването с мъжете.Колкото до българските медицински сестри,ако не всички са виновни то има поне един виновен.Все пак има дказателства срещу тях.

# 53
  • Мнения: 431

защо не са го махнали в САЩ, щом не е ефективно ?

Постепенно намалят щатите, в които се прилага. В някои щати е забранено, в други го има, но не се е прилагало с десетилетия, първенец си остава Тексас, за което си има историческо обяснение.
Най-много екзекуции се извършват в Китай, 3400 за 2004 година. САЩ - 60 за 2005 година.

# 54
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.
   Така си е .Да им се изнамери наказание според престъплението, та да видят какво е.То да умреш е лесно, ама я да поритат доживот.

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Против смъртното наказание.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 825
За смъртното наказание за първите три от изброените в анкетата "хубавини".
Лежането по гръб до края на живота в затвора на моя и ваша издръжка хич не ми се вижда тежко наказание за някой изверг.
И мнението, че няма по-голямо наказание от това да ги оставиш да ги мъчи съвестта им.... хъммм.... ми  я да вземем да ги оставим на свобода, тя, съвестта и така ще ги мъчи, нали?!

# 57
  • Мнения: 1 001
Мисля, че това е разковничето ... и затова съм ЗА смъртната присъда ... и Крумовите закони ...

# 58
  • Мнения: 431
Мисля, че това е разковничето ... и затова съм ЗА смъртната присъда ... и Крумовите закони ...

Винаги при такива категорични твърдения ми се е искало да попитам: значи ли това, че ти нямаш нищо против такава присъда да бъде изпълнена спрямо детето ти, ако е виновно, убило е човек или е извършило изнасилване?

Или винаги гледаме от гледната точка на "жертвата".

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
"Разрешението е в обществото. Социализиране на трудните деца и младежи, родителски контрол, образование, създаване на почтени възможности за работа, наблЮдение от контролните органи, бдителност и гражданска отговорност у всеки от нас и т.н. и т.н. са начините.

Винаги когато чуя за някоя трагедия, освен безумието на извършителя, ми правят впечатление и множеството грешки в психологичен, комуникативен, инстинктивен план, които най-близките хора на жертвата и самата жертва са допуснали."

Напълно съм съгласна и с това!!!

Има още МНОГО да се прави за ПРЕВЕНЦИЯ на престъпленията... а не да мислим как да накажем след като вече са станали...

Наистина е доказано, че в страните, където има смъртно наказание, престъпността не намалява, дори напротив - леко се покачва!

А и наистина да не забравяме и "съдебните грешки" - както предупреди как` Сийка...

Да, в затвора може да е нехуманно, зверско и т.н., но за тези неща престъпникът да е мислил преди да извърши тежкото си гнусно престъпление. Откъде накъде ще се измъкне толкова лесно и бързо? Да не умира, а да излежава наказанието си до живот... Това е според мен.

# 60
Мисля, че това е разковничето ... и затова съм ЗА смъртната присъда ... и Крумовите закони ...
Аз лично се страхувам повече от това, да прекарам целия си живот затворена и тормозена, отколкото мъртва. Но всичко си е въпрос на светоусещане  Peace

# 61
  • Мнения: 1 001
... значи ли това, че ти нямаш нищо против такава присъда да бъде изпълнена спрямо детето ти, ако е виновно, убило е човек или е извършило изнасилване?
Присъдата първо трябва да бъде изпулнена върху мен ... че не съм се справил като човек ... и родител ... ако съм допуснал детето ми да се превърне в изверг: ДА ...

PS пак напомням, че не става дума за случайно убийство, за което нямаш вина (паднал пиян пред колата ти, докато си се движел със скорост, по-ниска от разрешената) ...
... аз съм "качвал" дете на предния калник ... слава Богу, нямаше му нищо ... дори майка му не ме упрекна ... това означава ли, че ако се беше случило най-лошото, щях да съм убиец ... с максималното наказание ... айде да разграничим нещата ... просто съм ЗА смъртното наказание за доказани изверги: СЕРИЙНИ изнасилвачи, убийци, педофили ...
... и понеже ме попита, да попитам иаз: ти как би реагирала, ако са застрашени най-близките ти ... аз не бих се замислил

# 62
  • Мнения: 1 517
Гласувах за педофилите и убийците, като за вторите мисля, че не всички са под 1 знаменател. Примерно убийство при самозащита...

    както и да е, положението хич не е розово  newsm78

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
За смъртното наказание съм.......но не в момента, при тази  съдебна система в България......иначе не виждам защо обикновения човек трябва да изхранва убийци, изнасилвачи и педофили, до края на животите им, защото това е най- малкото,   което заслужават.......а това , че ги пускат след 5 години ме ужасява
Напълно съгласна - ние изхранваме всички затворници ooooh!
Още повече,че педофили и убийци заслужават смъртно наказание #2gunfire #2gunfire #2gunfire ( че и изнасилвази дори Crossing Arms)
Съгласна съм с Как' Сийка, че кастрация е добър вариант за изнасилвачите!

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Гласувах за педофилите и убийците, като за вторите мисля, че не всички са под 1 знаменател. Примерно убийство при самозащита...

    както и да е, положението хич не е розово  newsm78
Еее не така де, то затова има разследване, адвокати...Говорим за жестоки убийства, а не за убийство по непредпазливост или при самозащита. Те хората затова и правят психо-тестове Thinking

# 65
  • Мнения: 431
... значи ли това, че ти нямаш нищо против такава присъда да бъде изпълнена спрямо детето ти, ако е виновно, убило е човек или е извършило изнасилване?
Присъдата първо трябва да бъде изпулнена върху мен ... че не съм се справил като човек ... и родител ... ако съм допуснал детето ми да се превърне в изверг: ДА ...

PS пак напомням, че не става дума за случайно убийство, за което нямаш вина (паднал пиян пред колата ти, докато си се движел със скорост, по-ниска от разрешената) ...
... аз съм "качвал" дете на предния калник ... слава Богу, нямаше му нищо ... дори майка му не ме упрекна ... това означава ли, че ако се беше случило най-лошото, щях да съм убиец ... с максималното наказание ... айде да разграничим нещата ... просто съм ЗА смъртното наказание за доказани изверги: СЕРИЙНИ изнасилвачи, убийци, педофили ...
... и понеже ме попита, да попитам иаз: ти как би реагирала, ако са застрашени най-близките ти ... аз не бих се замислил

Имаше и такава тема в този форум, трябва ли да бъдат наказвани родителите за престъпленията на децата си.
Ако приемем, че детето ти извърши престъпление, когато е на 30 години, или на 45(а ти си съответно на 60 или 75, примерно), трябва да се преследват наказателно родителите, и ти и жена ти? А ако го е възпитала баба му на това дете и е още жива на 90 години, нея ли ще съдят? newsm78

И ако ти утре убиеш някого, твоите родители трябва да бъдат осъдени? newsm78

ОК, приемам разграничението за "серийни" престъпници - доста от тях обаче са с психически отклонения, т.е. болни са. Мисля, че и повечето педофили бяха насилвани като деца. Границата с психично болни, жертви не става ли твърде тясна за морала ти? Какъв е смисълът да бъдат убивани, като стига например да бъдат изолирани до края на живота си, което и се прави?

А на въпроса как ще реагирам, ако са застрашени близките ми - искреният ми отговор е "не знам". Никой не знае как ще действа в една или друга ситуация. Теоретично смятам, че не мога да убия целенасочено и умишлено човек, който застрашава близките ми или мен. Ако е станало случайно - например не съм се прицелила добре от страх - тогава всичко се случва.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 17:54 от Лизбет

# 66
  • Мнения: 1 134

Ето тук е разковничето...

Ето ти два примера от скромния ми стаж:

Случай 1:
Няколко приятелки в заведение на центъра на София, в 12 на обяд, пълно с хора, в сепаре, което е отделено само с една завеса от залата.
Закачат се с някъв младеж, който накрая остава сам с едно от момичетата. Сервитьорката час по - късно ги заварва в ситуация, която после момичето нарича изнасилване.
Момчето към днешна дата излежава присъда за изнасилване.
Аз като жена, продължавам да се чудя как момиче, облечено в кожен панталон, в 12 на обяд, в заведение, пълно с хора, в незаключено помещение ще бъде изнасилено от невъоръжен човек, тежащ не повече от 60 кг.

Случай 2:
Семейство с две деца. Бащата почива. Синът изживява шок и започва да се държи неадекватно. Един ден среща бивш съученик на спирката и чува глас, който му нарежда да го убие, в някаква сложна връзка със смъртта на баща му... 3 петорни съдебно - психиатрични експертизи не успяха да установят луд ли е, не е ли...
Честно да ти кажа - гледах двете майки - на жертвата и на убиеца в залата и не знаех коя е по - почернената...
Така, че дай да си говорим за нещата от живота, а не по принцип.


# 67
  • Мнения: 1 455
Подкрепям мнението на Mama Z. Против всякакви смъртни присъди съм.

# 68
  • Мнения: 1 840
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

 Peace

# 69
  • Мнения: 750
И друг път сме нищили тази тема, струва ми се. Но като пак ще си чешем езиците ...

Гласувах за убийците, но това не е съвсем точно. Вярно, в стария завет е казано "Око за око, зъб за зъб". Но въпросът далеч не е толкова прост.

Има различни категории убийства, както и различни убийци. Ако си убил човек при реална самозащита или при защита на близките си? Има и друг вариант, ако те осъдят поради достатъчно доказателства, водещи към теб, но ти не си убиеца и след време се открие истинския извършител? Хайде, да не навлизам в сърцераздирателни възможности.

За някои убийци бих подкрепила далеч по-горещо възможността за присъда строг тъмничен затвор, между четири стени, без прозорец и без контакт с външния свят.

Да, естествената реакция срещу някои изроди е, че заслужават да бъдат убити по особено жесток, бавен и мъчителен начин. Но би трябвало природата да ни е надарила с възможността да не се поддаваме на първосигналните си желания, а да проявяваме разум и чувства в баланс. Но пък кой знае ...

# 70
  • Мнения: 3 164
за всички изброени, плюс още люде  Flutter

 Peace така, така.....малко ще им е, трябва да умрат в страшни мъки, особено педофилите и изнасилвачите Crossing Arms

# 71
  • Мнения: 2 407
Убийци и педофили.

# 72
  • Мнения: 6 164
По принцип гласувах: Не подкрепям смъртното наказание. , за мен доживотния затвор е по-непоносимо. Макар, че гледайки Prision Break си мисля, че не им е никак зле там вътре. Може би, ако режимът беше различен за убийци/педофили и крадците...

Колебаех се дали да не назова убийците и педофилите, защото и двата типа престъпници отнемат човешки живот. Убийците буквално, а при педофилията е по-страшно  - жертвата е наранена в най-крехката си възраст. Изнасилването също е нещо, което носи белега от престъплението цял живот, но то се включва и в педофилията, което я прави двойно престъпление за мен.

# 73
  • Мнения: 704
Не подкрепям смъртното наказание!

За момента не считам за необходимо да обяснявам Защо...

# 74
  • Мнения: 67
Пак ще се повторя.Наказание?Да,да и пак да!Но смъртна присъда?НЕ!
Така ние се превръщаме в убийци....
По-добре го осакати,ослепи и т.н. този изверг,пък ако щеш пак го пусни на свобода(за да не го храним в затвора).Да види дали това не е възмездие! Peace

# 75
# 76
  • Мнения: 96
За смъртно наказание съм. Особенно за педофилите!!!
И за убийците!

# 77
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм против смъртното наказание. Но съм за спазването и прилагането на законите. И същевременно осъзнавам, че законите са създадени за редовите хора, тези с престъпното мислене не се спират от закони.

# 78
  • Мнения: 288
  Какво иска една майка, чието дете е изнасилено и убито? Да отиде и с голи ръце да удуши изверга.Това е инстинктивна реакция и е най-правилната според мен.В затвора е гадно, но си жив и надеждата е жива.За смъртното съм, за изроди-серийни изнасилвачи и психопати-убийци.
  Но пък от друга страна един път да го убиеш ми се струва малко.Така че може преди окончателно да бъде изпълнена присъдата да ги поразходят няколко пъти до столчето и в последният момент да ги връщат обратно, та хубавичко да си изживеят момента. StopМного кръвожадно съм настроена днес Simple Smile!
   

# 79
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 082
Вярно, в стария завет е казано "Око за око, зъб за зъб". Но въпросът далеч не е толкова прост.
Прост е,прост е! Усложненията са само в главите ни. Око за око,зъб за зъб! и...т'ва е. Те такива от малки трябва да се убиват #2gunfire /последното беше майтап/

# 80
  • Мнения: 1 370
Абсолютно съм против смъртното наказание. Не бих освободила изверга толкова лесно. Аз съм за истезанието. Цял живот ще го оставя да гние .

# 81
# 82
  • Мнения: 490
за всички изброени, плюс още люде  Flutter

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Педофили, убийци, изнасилвачи #2gunfire.За тях съм ЗА смъртна присъда!

# 84
  • Мнения: 3 248
Не подкрепям смъртното наказание. Peace

# 85
  • Мнения: 2 792
 Против смъртното наказание съм. Агресията поражда агресия, насилието поражда насилие....не мога да приема, че държавните институции трябва да налагат този модел на поведение.

# 86
  • Мнения: 2 924
Освен ,че гласувах за смъртно наказание за педофилите аз съм склонна и лично да го извърша,ако не дай си боже някой от тях посегне на дъщеря ми.
 Готова съм лично да го режа късче по късче . Не бих му позволила лукса да живее в затвор . Не искам да има и най-малка надеждица ,че може да живее .
И тогава ще стана убиец. Много от вас ще искат да бъда убита. На мен едва ли ще ми пука особено. Понякога единственият начин да намериш удовлетворение и спасение на душата си  е да елиминираш това ,което я е наранило.

# 87
  • Мнения: 5 790
Не подкрепям смъртното наказание.

# 88
  • Мнения: 13 512
гласувах за убийците и педофилите. И съм твърдо "ЗА" смъртното наказание за такива .

# 89
  • sofia
  • Мнения: 1 606
И моят глас е за убийците и педофилите. Няма сила на земята, която да ме накара да съм против смъртното наказание за тези.

# 90
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всъщност в България е махнато преди десетина години........

# 91
  • Мнения: 3 251
Против смъртното наказание съм. По-мъчително за мен ще е доживотен с особено строг режим, без право на амнистия.

# 92
  • Мнения: 1 149
За смъртно наказание съм. Особенно за педофилите!!!
Точно така

Общи условия

Активация на акаунт