Присъдата им е "ваши ръце"

  • 3 497
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
Мисля, че това е разковничето ... и затова съм ЗА смъртната присъда ... и Крумовите закони ...
Аз лично се страхувам повече от това, да прекарам целия си живот затворена и тормозена, отколкото мъртва. Но всичко си е въпрос на светоусещане  Peace

# 61
  • Мнения: 1 001
... значи ли това, че ти нямаш нищо против такава присъда да бъде изпълнена спрямо детето ти, ако е виновно, убило е човек или е извършило изнасилване?
Присъдата първо трябва да бъде изпулнена върху мен ... че не съм се справил като човек ... и родител ... ако съм допуснал детето ми да се превърне в изверг: ДА ...

PS пак напомням, че не става дума за случайно убийство, за което нямаш вина (паднал пиян пред колата ти, докато си се движел със скорост, по-ниска от разрешената) ...
... аз съм "качвал" дете на предния калник ... слава Богу, нямаше му нищо ... дори майка му не ме упрекна ... това означава ли, че ако се беше случило най-лошото, щях да съм убиец ... с максималното наказание ... айде да разграничим нещата ... просто съм ЗА смъртното наказание за доказани изверги: СЕРИЙНИ изнасилвачи, убийци, педофили ...
... и понеже ме попита, да попитам иаз: ти как би реагирала, ако са застрашени най-близките ти ... аз не бих се замислил

# 62
  • Мнения: 1 517
Гласувах за педофилите и убийците, като за вторите мисля, че не всички са под 1 знаменател. Примерно убийство при самозащита...

    както и да е, положението хич не е розово  newsm78

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 642
За смъртното наказание съм.......но не в момента, при тази  съдебна система в България......иначе не виждам защо обикновения човек трябва да изхранва убийци, изнасилвачи и педофили, до края на животите им, защото това е най- малкото,   което заслужават.......а това , че ги пускат след 5 години ме ужасява
Напълно съгласна - ние изхранваме всички затворници ooooh!
Още повече,че педофили и убийци заслужават смъртно наказание #2gunfire #2gunfire #2gunfire ( че и изнасилвази дори Crossing Arms)
Съгласна съм с Как' Сийка, че кастрация е добър вариант за изнасилвачите!

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 642
Гласувах за педофилите и убийците, като за вторите мисля, че не всички са под 1 знаменател. Примерно убийство при самозащита...

    както и да е, положението хич не е розово  newsm78
Еее не така де, то затова има разследване, адвокати...Говорим за жестоки убийства, а не за убийство по непредпазливост или при самозащита. Те хората затова и правят психо-тестове Thinking

# 65
  • Мнения: 431
... значи ли това, че ти нямаш нищо против такава присъда да бъде изпълнена спрямо детето ти, ако е виновно, убило е човек или е извършило изнасилване?
Присъдата първо трябва да бъде изпулнена върху мен ... че не съм се справил като човек ... и родител ... ако съм допуснал детето ми да се превърне в изверг: ДА ...

PS пак напомням, че не става дума за случайно убийство, за което нямаш вина (паднал пиян пред колата ти, докато си се движел със скорост, по-ниска от разрешената) ...
... аз съм "качвал" дете на предния калник ... слава Богу, нямаше му нищо ... дори майка му не ме упрекна ... това означава ли, че ако се беше случило най-лошото, щях да съм убиец ... с максималното наказание ... айде да разграничим нещата ... просто съм ЗА смъртното наказание за доказани изверги: СЕРИЙНИ изнасилвачи, убийци, педофили ...
... и понеже ме попита, да попитам иаз: ти как би реагирала, ако са застрашени най-близките ти ... аз не бих се замислил

Имаше и такава тема в този форум, трябва ли да бъдат наказвани родителите за престъпленията на децата си.
Ако приемем, че детето ти извърши престъпление, когато е на 30 години, или на 45(а ти си съответно на 60 или 75, примерно), трябва да се преследват наказателно родителите, и ти и жена ти? А ако го е възпитала баба му на това дете и е още жива на 90 години, нея ли ще съдят? newsm78

И ако ти утре убиеш някого, твоите родители трябва да бъдат осъдени? newsm78

ОК, приемам разграничението за "серийни" престъпници - доста от тях обаче са с психически отклонения, т.е. болни са. Мисля, че и повечето педофили бяха насилвани като деца. Границата с психично болни, жертви не става ли твърде тясна за морала ти? Какъв е смисълът да бъдат убивани, като стига например да бъдат изолирани до края на живота си, което и се прави?

А на въпроса как ще реагирам, ако са застрашени близките ми - искреният ми отговор е "не знам". Никой не знае как ще действа в една или друга ситуация. Теоретично смятам, че не мога да убия целенасочено и умишлено човек, който застрашава близките ми или мен. Ако е станало случайно - например не съм се прицелила добре от страх - тогава всичко се случва.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 17:54 от Лизбет

# 66
  • Мнения: 1 134

Ето тук е разковничето...

Ето ти два примера от скромния ми стаж:

Случай 1:
Няколко приятелки в заведение на центъра на София, в 12 на обяд, пълно с хора, в сепаре, което е отделено само с една завеса от залата.
Закачат се с някъв младеж, който накрая остава сам с едно от момичетата. Сервитьорката час по - късно ги заварва в ситуация, която после момичето нарича изнасилване.
Момчето към днешна дата излежава присъда за изнасилване.
Аз като жена, продължавам да се чудя как момиче, облечено в кожен панталон, в 12 на обяд, в заведение, пълно с хора, в незаключено помещение ще бъде изнасилено от невъоръжен човек, тежащ не повече от 60 кг.

Случай 2:
Семейство с две деца. Бащата почива. Синът изживява шок и започва да се държи неадекватно. Един ден среща бивш съученик на спирката и чува глас, който му нарежда да го убие, в някаква сложна връзка със смъртта на баща му... 3 петорни съдебно - психиатрични експертизи не успяха да установят луд ли е, не е ли...
Честно да ти кажа - гледах двете майки - на жертвата и на убиеца в залата и не знаех коя е по - почернената...
Така, че дай да си говорим за нещата от живота, а не по принцип.


# 67
  • Мнения: 1 455
Подкрепям мнението на Mama Z. Против всякакви смъртни присъди съм.

# 68
  • Мнения: 1 841
Против съм. Доживотен затвор без право на помилване е по-удачният (и жесток) вариант според мене.
За изнасилвачи и педофили - принудителна кастрация и затвор. Там има кой да отмъсти...

Иначе, когато чуя за някое зверство и моята първа мисъл е, че трябва да го убият този изверг.

 Peace

# 69
  • Мнения: 750
И друг път сме нищили тази тема, струва ми се. Но като пак ще си чешем езиците ...

Гласувах за убийците, но това не е съвсем точно. Вярно, в стария завет е казано "Око за око, зъб за зъб". Но въпросът далеч не е толкова прост.

Има различни категории убийства, както и различни убийци. Ако си убил човек при реална самозащита или при защита на близките си? Има и друг вариант, ако те осъдят поради достатъчно доказателства, водещи към теб, но ти не си убиеца и след време се открие истинския извършител? Хайде, да не навлизам в сърцераздирателни възможности.

За някои убийци бих подкрепила далеч по-горещо възможността за присъда строг тъмничен затвор, между четири стени, без прозорец и без контакт с външния свят.

Да, естествената реакция срещу някои изроди е, че заслужават да бъдат убити по особено жесток, бавен и мъчителен начин. Но би трябвало природата да ни е надарила с възможността да не се поддаваме на първосигналните си желания, а да проявяваме разум и чувства в баланс. Но пък кой знае ...

# 70
  • Мнения: 3 164
за всички изброени, плюс още люде  Flutter

 Peace така, така.....малко ще им е, трябва да умрат в страшни мъки, особено педофилите и изнасилвачите Crossing Arms

# 71
  • Мнения: 2 407
Убийци и педофили.

# 72
  • Мнения: 6 164
По принцип гласувах: Не подкрепям смъртното наказание. , за мен доживотния затвор е по-непоносимо. Макар, че гледайки Prision Break си мисля, че не им е никак зле там вътре. Може би, ако режимът беше различен за убийци/педофили и крадците...

Колебаех се дали да не назова убийците и педофилите, защото и двата типа престъпници отнемат човешки живот. Убийците буквално, а при педофилията е по-страшно  - жертвата е наранена в най-крехката си възраст. Изнасилването също е нещо, което носи белега от престъплението цял живот, но то се включва и в педофилията, което я прави двойно престъпление за мен.

# 73
  • Мнения: 704
Не подкрепям смъртното наказание!

За момента не считам за необходимо да обяснявам Защо...

# 74
  • Мнения: 67
Пак ще се повторя.Наказание?Да,да и пак да!Но смъртна присъда?НЕ!
Така ние се превръщаме в убийци....
По-добре го осакати,ослепи и т.н. този изверг,пък ако щеш пак го пусни на свобода(за да не го храним в затвора).Да види дали това не е възмездие! Peace

Общи условия

Активация на акаунт