Отговори
# 75
  • Мнения: 1 173
Дами забелязвам по малкия, че като го хващам да го вдигна или сваля му трепери долната челюст. Нормално ли е това?
И аз виждам нещо такова на моменти, но за мен е част от плач или някакъв вид изнервяне, не мисля че  е нещо притеснително...

# 76
  • Мнения: 1 041
И друго има което ме притеснява... Кърмим се (опитваме) когато се събуди и поиска храна първо предлагам гърдите и видимо има кърма, той се храни. Обаче, не ми текат гърдите така както преди по блузите. Ясно ми е, че е намаляла кърмата и се опитвам да засиля лактацията, но толкова ли да е намаляла или просто се в регулирала вече за нуждите на детето? Не цедя сега от 3 дни и гърдите са видимо меки и не тежат.

# 77
  • Мнения: 2 695
И моите гърди не текат вече така и са си меки, но памперсите са напишкани, има и наакани, така че по тях се води по-добре. Simple Smile А за треперенето на брадичката, не мисля, че е притеснително. И при нас го има и с каката беше така. Често при нас се проявява като се уплаши от нещо. Не съм сигурна дали има връзка де.

За кг гледам сте коментирали. Аз съм отново 46 (влязох да раждам 57). Коремът ми се прибра още първия месец, но имам стрии около пъпа. За стягането на мускулите, зверски ме мързи, а и сега с тоя ковид, дето караме съвсем нямам сили, но в някакъв момент обмислям да започна някакви упражнения, че все някога ще дойде лятото. 😂

# 78
  • Мнения: 1 173
И моите гърди са меки, с изключение на големи паузи без кърмене, не е критерий това дали има кърма, по-скоро са се регурирали.

Аз пуснах контролни изследвания за мен. Хемоглобина се е качил за 2 месеца на 131, което е супер. Все още съм с дефицит на вит.Д, въпреки 6 месеца прием през бременността на 2000 единици.

Пиех също по 50мг еутирокс, който спрях в деня на раждането, тсх ми беше 4, после 5, стигна до 6 и започнах хормона, регулира се около 3, редовно следях.  Имах притеснение да не се е качил сега, но е 0.1 от вчера, под долната граница. Много ми е странен този резултат фт4 е 19,6 ; фт3 5,5 - и двете над нормата.
Някой в подобна ситуация? От хипофункция съм минала в хипер функция.

# 79
  • Мнения: 1 881
Какви са тези ампули за стрии? Аз нямах никакви стрии по време на бременността, но се мацах редовно с какво ли не. Сега почти спрях, защото времето за мама силно се съкрати... И се появиха около корема и по бедрата. Утре стават два месеца след раждането и се чудя този корем кога ще се прибере добре. 😕
Ампулите са на Лиерак за стрии. Предният път ми махнаха лилавите стрии с редовно мазане. Около 2 или 3 опаковки ползвах. Скъпи са, но за мен си струва.
Още не съм правила контролни изследвания. Но трябва, че доста време мина. Мерси за напомнянето 😀

# 80
  • Мнения: 1 334
Аз миналата седмица пусках контролни изледвания - хемоглобина ми е 134 (никога до сега не е бил толкова висок), с витамин Д пак съм в дефицит (а по време на бременността беше ок), Б12 и другите кръвни показатели са ми ок. Лтироксина го спрях след раждането и ТСХ се е качил на 3.6 - на тази стойност ендокринологът каза да не пия за сега хормон, но след 3 месеца ще го проверя пак.

# 81
  • Мнения: 1 881
Забравих да питам. Ингересува ме ротавирусната ваксина ще слагате ли? Трябва да реша тази седмица, а нищо не съм проучвала.

# 82
  • Мнения: 1 088
Аз все още пия тирокса и трябваше края на януари и обременяване да правя. Най-омразното занимание.
Как можаха да затворят кварталната лаборатория.. 😀

Тара, искам всичко препоръчително, но най-вече засега проучих за бактерианите менингити и колко са страшни.. Четох в научна публикация, че ако всички деца бъдат ваксинирани, бактериалните менингити ще бъдат овладени, а пневмониите при децата до 5-годишна възраст ще намалеят наполовина. На 2ри навършен месец тъкмо сме при ЛЛ и ще питам повече.

# 83
  • Мнения: 1 334
Забравих да питам. Ингересува ме ротавирусната ваксина ще слагате ли? Трябва да реша тази седмица, а нищо не съм проучвала.
Ние ще я слагаме и на баткото я сложихме - имаше няколко дни леко разстроено коремче и рефлукса му се засили за известно време

# 84
  • Мнения: 15
Забравих да питам. Ингересува ме ротавирусната ваксина ще слагате ли? Трябва да реша тази седмица, а нищо не съм проучвала.



Аз я сложих миналата сряда, защото четох и чух само суперлативи за нея . Като страничен ефект дават засилване на коликите и разстройство. Всичко това мина за два дни. За коликите по-често нагрявах пеленка с ютията , а разстройството мина от самосебе си

# 85
  • Мнения: 1 173
Ние няма да я слагаме, само задължителните. И на големите не сме слагали.

# 86
  • Мнения: 247
Минавам само да споделя с вас една малка победа 😍 Днес хванах Али, че ѝ се ака и се мъчи горката и реших да действам с опитите за естествена бебешка хигиена. Успях да я изакам и изпишкам в мивката и то от първия път!!! Не мисля, че така съм се радвала на ако скоро 😂😂😂

П.с. Мивката се оказва много удобна, защото после направо я измих на място.

# 87
  • Мнения: 1 041
Дами, слагате ли бебоците да спят по коремче? При нас нещата не са на добре. В смисъл със смесеното хранене бебока е изнервен и през деня не иска да спи. Ако е само на кърма изобщо не иска да спи. Ако е на АМ си спи като пич и е спокоен. А аз се депресирам и си мисля, че не ставам за майка, че не се справям изобщо. Имам чувството, че аз го урочасвам Disappointed Relieved

# 88
  • Мнения: 4 518
Дами, слагате ли бебоците да спят по коремче? При нас нещата не са на добре. В смисъл със смесеното хранене бебока е изнервен и през деня не иска да спи. Ако е само на кърма изобщо не иска да спи. Ако е на АМ си спи като пич и е спокоен. А аз се депресирам и си мисля, че не ставам за майка, че не се справям изобщо. Имам чувството, че аз го урочасвам Disappointed Relieved
Габи, моля те, не мисли такива неща. Знам, че така са ви казали, ама може ли родител да си урочаса детето. Естествено, че го гледате като писано яйце и за вас е най-доброто и прекрасно бебе.
Трудно е, изобщо не е лесно за никоя. Не е хубаво да спят по корем, не е безопасно. Може евентуално върху теб и да следиш дишането, ние така спим със слинговете.
АМ-то е по-тежко и засищащо. Какви количества му даваш в различните варианти? Аз не, че разбирам де, но това е единствената разлика, която знам.
Всичко ще се оправи, всеки проблем е само период, който скоро ще свърши, защото са като гъбки. Идва после хубаво, после пак трудно, но това е явно. Както казва баща ми - децата са подправките на живота.
Намери някой да гледа бебето, а ти се отдай на слабостта си, после вдигаш главата, казваш си, че можеш и продължаваш. Не те познавам, но виждам и съм сигурна, че правиш каквото трябва и е най-добро за бебчето още откакто беше в теб и лежеше отделена от мъжа ти. Силна си, ще минеш и през това Hug

# 89
  • Мнения: 217
Привет момичета.Успях да се справя с запушването,но този път беше зверско и много гадно.Замислям се да спирам кърменето.Много проблеми и вече не издържам.Мисля да добутаме до 3 месец и ще минем на смесено и леко по леко ще го отбивам.Ние продължаваме все така да не спим.Денем трудно заспива и дремва по 10,20 мин..Съответно се преуморява и вечер се буди на всеки час.Днес и аз реших да го заведа на гастроентеролог.Нядявах се да открие причината за неговото неспокойство,но не.Отрече категорично рефлукс.Всичко му било наред.Колики имал и това е.Не знам вече какво да направя за да почне да спи това дете и да не реве и мрънка по цял ден.Нито ръце ми останаха,нито гръб,нито крака.Помрънках си.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт