Бебето ака, но много се напъва

  • 843
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, мамита! Бебчето ми е на 22 дни и още след като ни изписаха от болницата педиатърката беше вкъщи и установи, че има колики. Изписа ми Colief капки и ми каза да изцеждам по 10-15мл. от кърмата и да слагам по 5 капки. Също ми изписа Infacol, ако капките не помогнат, да започна да давам и него. Не бях сигурна колко му помагат капките, а и кърмата ми явно започна да се регулира и ми е доста трудно да се изцеждам вече и спрях капките и започнах само Infacol да му давам. Откакто му го давам започна доста да се напъва, но е спокоен. Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем до сега? Ака и пишка нормално и е изцяло на кърма.

# 1
  • Мнения: 160
Някои продукти водят до забавяне на перисталтиката и запек . Не знам във вашия случай дали е това. Нашият лекар ни беше предупредил за такива нежелани ефекти .

# 2
  • Мнения: 59
Мога да препоръчам индийско сиропче за колики Бонисан. При нас имахме проблем след 40 дни трудно си изхождаше. От както му го давам си ходи редовно без много напъни. На опаковката пише,че подобрява апетита и спомага за храносмилането. А също така ни помогна и за колики. Допълнително давам Био Амика-капки с лактоза и това сиропче ,както и чайче,вместо водичка.

# 3
  • Мнения: 1 271
Питайте педиатърката за други капки. При нас Инфакол водеха до запек.

# 4
  • Мнения: 34
Милото явно има запек. На нас ни помагаха капки биогайя. Всяка сутрин давах с вит д.
Инфакол също давах, а най добре идваше Лефакс.

# 5
  • Мнения: 6 764
Напъването е естествен процес, постепенно бебето ще го израсте. Ако се изхожда и не е твърдо, бебето няма запек, няма нужда от нищо, ще премине.

# 6
  • Мнения: X
Спри всякакви капки. Simple Smile  Нищо не давай,освен БиоГая. Щом е на кърма,яж по разхлабващи неща,за да не го запичаш допълнително. Първите два-три месеца е хубаво менюто ти да е съобразено с бебчо. Успех и дано ме послушаш за капките,няма да сгрешиш . Аз на моето бебче бях й спяла капките и изобщо не усетих нито аз,нито тя колики.

# 7
  • Мнения: 8 585
Здравейте, мамита! Бебчето ми е на 22 дни и още след като ни изписаха от болницата педиатърката беше вкъщи и установи, че има колики. Изписа ми Colief капки и ми каза да изцеждам по 10-15мл. от кърмата и да слагам по 5 капки. Също ми изписа Infacol, ако капките не помогнат, да започна да давам и него. Не бях сигурна колко му помагат капките, а и кърмата ми явно започна да се регулира и ми е доста трудно да се изцеждам вече и спрях капките и започнах само Infacol да му давам. Откакто му го давам започна доста да се напъва, но е спокоен. Някоя от вас сблъсквала ли се е с такъв проблем до сега? Ака и пишка нормално и е изцяло на кърма.
Ставащото е нормално. Не се дават никакви "капки", "гаи", илача "колийф" и подобно.
Кърмите си само и това е.

Общи условия

Активация на акаунт