Каква да е дължината на роклята при кумуване

  • 6 382
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • SF
  • Мнения: 21 167
Фрак не, но смокинг може да сложи.
Но съответно и младоженецът трябва да е уайт тай, за да не стане гаф със снимките. Simple Smile И четиримата трябва да са изтупани, а не рок енд рол и Виенската филхармония Simple Smile
Ако мъжете са със смокинги, което не е задължително и даже малко ме съмнява, тогава роклята на кумата задължително дълга.

# 16
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 280
С рокля до коляното бях аз. Самата булка беше с къса рокля, абсурдно щеше аз да се излупам с дълга. Консултирай се с булката, ако смяташ, че би могла да има претенции.

Мен, ако питаш, обувките са по-важни.

Последна редакция: чт, 10 фев 2022, 11:06 от 🌹 Mimi Rose 🌹

# 17
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Под коляно беше моята, и на моята кума. И май на всички сватби, на които сме ходили.
Но зависи от булката, и от сватбата.

# 18
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Ще бъде такава каквато си я направиш.

# 19
  • Мнения: 6 873
Ще кумувам лятото на две сватби - и на двете ще съм с дълги рокли.

# 20
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Интересен казус.
Моят опит сочи, че няма значение, какво би искала кумата, основното е изискването на булката, тона на сватбата и всичко съпровождащо сватбата.
При подобно събитие, самоинициативните напъни, определено не са добра идея.
Кумата/Made of Honor има специално място, определено от булката и съобразено с нейните изисквания.
Денят е в чест на булката и всичко останало гравитира около нея. Факт Blush

# 21
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 668
Daylily, то и аз имам такова усещане - никой не ми го налага, но така смятам за редно. Това е денят на моята приятелка и ще се съобразя напълно с нея, пък ако ще и перо в задника да каже да си забуча Joy

Около мен хората реагират много остро като кажа, че се съобразявам... Нямам идея защо това подскачане - какви били тия претенции, от къде на къде булката ще ме казвала това или онова... Ами - да, това е нейният ден. Денят за който си мечтае цял живот - ще направя всичко, за да е перфектен.

# 22
  • Мнения: X
Защото поняога булките прекаляват с вманиачаване, като са видели нещо в пинтерест и го искат същото. Моите булки не са били инквизитори, съобразила съм се със стила на сватбата, но и никоя не е настоявала за някакъв конкретен цвят или нещо подобно.

Моя приятелка беше шаферка на нейна най-добра приятелка от цял живот. Много хубаво, ноо трябваше да си шият рокли, каквито булката иска. Да си ги платят сами. След това се оказа, че шивачката, която намерили, обърка роклята на моята приятелка. Айде носене на друга шивачка да поправя. Проблемът беше, че моделът хич не седеше хубаво на човек, който не е 45 кг. Булката обаче, не се усети въобще, че моята приятелка не го прие с охота това облекло.
Накрая ѝ каза, че за снимките и церемонията ще изтърпи тая рокля и после ще се преоблече с нейна.

Честно казано нямам нищо против булката да иска конкретен цвят или сходни рокли за шаферките, но не и да налага до такава степен. Би ми станало много непирятно да разбера, че най-добрата ми приятелка се чувства зле от това, което съм ѝ наложила да облече.

За кумата важи същото. Явно имам късмет да съм била кума на хора, които са уважавали избора ми.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Да,бих се съобразила с желанията на булката.Но всичко си има граници.Ако тя има претенции роклята ми да бъде в определен цвят-ок,стига цветът да ми отива.
Защото има два цвята,които не ми отиват въобще и няма да облека такава дреха.
За модел и дължина на роклята -също.
Няма да стана за смях на хората,заради капризи..

# 24
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 280
Не бих станала кума на някой, който не ми е близък и който ще ме тормози с претенциите си. Макар, че човек може да попадне в такъв капан, ако половинката му е приятел с младоженеца.

# 25
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 668
За себе си да кажа:
1. Толкова не ми дреме (или пък съм толкова красива Joy ) - че бих сложила всеки цвят.
2. Имам нужда да изляза от зоната на комфорт и съм отворена за експерименти.
3. Хорското мнение и техният смях са ми последна грижа.

Важното е да ни е забавно!

Усмихнат ден!

# 26
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз даже и без да съм кума, се съобразявам с идеята на сватбата. Ако нещо не ми е ясно - питам и с голямо удоволствие сама давам идеи. Последната сватба, на която съм била, беше на братвчедка ми и бях в ролята на обикновен гост от семейството. Питах я за цветове, теми и всички направихме възможното да се съобразим и да се появим в съответния вид и стил. Аз си купих рокля и обувки, цветята, които подарихме бяха съобразени, подаръците бяха опаковани по съответния начин... Но аз го правя с удоволствие и не ми пречи да бъда част от идеята, от замисъла, от цялата картина. Даже ми е скучно, ако нямам отправна точка.
Правила съм си собствено, не чак толкова значимо, тържество в розово. Всички много ме зарадваха, когато подарха цветя, подаръци и бяха облечени според претенцията ми. Аз се бях постарала с торта, украса, поканите в съответния цвят и ми беше приятно, че на моя ден желанието ми беше уважено. Не бих върнала никого, ако не е успял да се издокара в тон, но те пък го бяха направили и се забавляваха.
Моя приятелка нае зала и пожела всички да са с бални рокли. Ами  бяхме! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 310
Всичко зависи от стила на сватбата.
Кумата ми беше с дълга рокля, защото я помолих, без да я задължавам разбира се. Сватбата беше лятна, но официална. Не съм я задължавала с цветове, прически и прочие. Просто дълга официална рокля кореспондираше по-добре с моята (по случайност и материите на роклите се оказаха еднакви) , а и според мен, когато кумовете са една идея по-елегантни от останалите изглежда по - добре и самите те се чувстват още по - специални.
Попитайте булката за мнение просто и се съобразете с него, доколкото смятате за комфортно.

# 28
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Скрит текст:
Аз даже и без да съм кума, се съобразявам с идеята на сватбата. Ако нещо не ми е ясно - питам и с голямо удоволствие сама давам идеи. Последната сватба, на която съм била, беше на братвчедка ми и бях в ролята на обикновен гост от семейството. Питах я за цветове, теми и всички направихме възможното да се съобразим и да се появим в съответния вид и стил. Аз си купих рокля и обувки, цветята, които подарихме бяха съобразени, подаръците бяха опаковани по съответния начин... Но аз го правя с удоволствие и не ми пречи да бъда част от идеята, от замисъла, от цялата картина. Даже ми е скучно, ако нямам отправна точка.
Правила съм си собствено, не чак толкова значимо, тържество в розово. Всички много ме зарадваха, когато подарха цветя, подаръци и бяха облечени според претенцията ми. Аз се бях постарала с торта, украса, поканите в съответния цвят и ми беше приятно, че на моя ден желанието ми беше уважено. Не бих върнала никого, ако не е успял да се издокара в тон, но те пък го бяха направили и се забавляваха.
Моя приятелка нае зала и пожела всички да са с бални рокли. Ами  бяхме! Simple Smile
Перфектен гост, който всички биха желали да имат на събитието си.
Дано има повече гости, които мислят и виждат нещата, както си ги описала.

# 29
  • Мнения: 4 831
На моята кума й казах, че хич не ми пука с какво ще е облечена. Ако ще и гола да дойде. Този отговор не се прие обаче и последваха месеци, в които ме заливаше със снимки на рокли и ми звънеше по 300 пъти, за да е сигурна, че харесвам роклята. Накрая отворих един сайт, пратих й една рокля и в крайна сметка беше ослепителна. Само че не беше моя работа да й търся рокля. За мен това беше допълнителен стрес, който наистина исках да избегна. Така че и многото въпроси и съобразяване не са за предпочитане.
Та с две думи - ако булката каже, че за нея няма значение, не я тормозете и си изберете сами рокля.

Общи условия

Активация на акаунт