МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!

  • 11 020
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 416
Момичета,моя лекар ми изписа да си слагам POLYGYNAX а в листовката пише че не се препоръчват при бременни и кърмачки.На някоя от ваз изписвали ли са го и дали го е ползвала?

Ами доколкото знам това лекарство е за гъбички. Какво точно ти откриха? Много е важно да се лекуват гъбичките, ако ги има, защото от тях стават най-многото бели. Лекарят ти сигурно е запознат много добре, но по-добре потърси с търсачката.

# 76
  • plovdiv
  • Мнения: 199
.Аз само му казах че ми се е появило течение.Той ме пита дали има парене и болки при уриниране.Аз му казах ,че нямам и той ми изписа това.А миналия месец ми пуска изследване на урината.И сега се чудя като не е много силно дали да си слагам капсулите.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 529
Ех ,Фема не плаши така момичето с тези гъбички,аз от 10 години ги влача и предният път въпреки всички мазила отидох да раждам пак с гъбички,слава богу няма проблеми,от доктора знам,че другите паразити из влагалището са опасни,но това не означава че не трябва да се лекуваме,макар,че от моя дългогодишен опит мога само да кажа,че борбата с кандида е предварително обречена.Лек и успешен ден.

# 78
  • Мнения: 1 004
Галка, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!
Много много любов, щастие и едно сладко здраво бебче през март  bouquet  bouquet
Приятно празнуване днес! И се пази!  Grinning

# 79
  • Мнения: 1 004
На стриите лошото им е това, че може да не личат много много след време, обаче появат ли се, значи че кожата се е отпуснала - и ако са на гърдите, те вече никога не могат да бъдат същата форма  Sad Аз се изумих когато ми се възвърнаха формите след като кърмех - бяха ужасни Shocked Shocked
Иначе ми се нацепиха само за миг - когато извеждъж ми дойде млякото и щяха да се гръмнат  Rolling Eyes


МАНГО - Благодаря!   bouquet

# 80
  • Мнения: 1 232
Ех ,Фема не плаши така момичето с тези гъбички,аз от 10 години ги влача и предният път въпреки всички мазила отидох да раждам пак с гъбички,слава богу няма проблеми,от доктора знам,че другите паразити из влагалището са опасни,но това не означава че не трябва да се лекуваме,макар,че от моя дългогодишен опит мога само да кажа,че борбата с кандида е предварително обречена.Лек и успешен ден.
какви са усложненията заради гъбичките по време на раждането?

# 81
  • Мнения: 907
Добро утро!
Днес отново съм на работа Sad Е, не остана много. Все ще издържа до края на месеца по три работни дни на седмица Wink

Честит рожден ден на Галка и от мен Simple Smile Желая ти много усмивки и прекрасни моменти с твоето сладко мартенско бебче!

frei, не се притеснявай за полижинакса, доста често го предписват на бременни, имаше няколко теми в последните месец-два по този повод в "Майки - бъдещи и настоящи". На мен също ми бяха предписали полижинакс и звънях на доктора втори път да го питам сигурен лие, че в листовката пише едикакво си Simple Smile Така че мисля, че не е проблем да си го слагаш Simple Smile

Аз все още не съм се нацепила по корема и гърдите, малко съм несериозна с мазането, но напоследък гледам да го правя всеки ден. Мажа се с крема срещу стрии на AVON, имам го отпреди да забременея. Много се надявам да няма последствия от напълняването  Praynig

# 82
  • Мнения: 454
Тези гъби и бактерии и аз си ги влача повече от 2 месеца. Първоначално ми изписаха Гино-певарил, преди 3 седмици и Полижинакс-12 свещички. За 1 седмица ме успокои и сега отново се появиха #2gunfire. Сега пък си мажа с крем Гино-певарил, сърбежа ми изчезна, но течението си го има. Лошото на гъбичките и бактериите е, че могат да предизвикат аборт или преждевременно раждане, така ми каза доки и от това ме е страх най-много Praynig. А повечето от бременните си ги влачат до самото раждане. В четвъртък съм на ЖК, ще ми взимат секрет, да видим какво ще ми изпишат този път Cry

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 529
Ами предният път ми казаха,че при гъбички се губела еластичността на влагалището и такива жени се "сцепвали" по лесно,иначе вероятността бебето да се зарази е около 50%,и най вероятно да се получи секрет от очето,който е много упорит.Докато при другите бактерии(уточнявам ,че изказвам мнение само за кандида) има опасност от разяждане на околоплодният мехур и преждевременно раждане.

# 84
  • Мнения: X
Добро утро на всички работещи ранобуднички  Party

Да се оплача и аз- гъбични течения /млечна гъба/ съм получавала от какво ли не-от антибиотици до специализирани интимни сапуни  Rolling Eyes От забременяването ми насам положението стана неудържимо Sad

Докторите, които съм питала, обясняват,че това е естествена реакция на имунната система против чуждото ДНК /от таткото/ в организма. По-чувствителните организми страдали повече.
Вече трети курс лечение с Гино-певарил глобули предприемам за последните 4 месеца. Има временен ефект, докато ги слагам, после пак силен теч и сърбежи   Cry

Доколкото знам,само кандида не представлява опастност за бебето и не предизвиква преждевременно раждане...

Момичета, колко често ви правят изследвания на кръв и урина? И от ЗК или на платената консултация?

# 85
  • Мнения: 416
Аз си мисля, че преди да се предпише каквото и да е лекарство за гъбички, течението  трябва да се изследва. Защото аз много често имам течение, но при изследване не се показва нищо.
Според мен е задължително всяка бременна да бъде изследвана за това, защото това е най-честата причина за преждевременното раждане и спонтанен аборт - нелекуваната инфекция може да достигне до плода и да предизвика аборт.
Течението само по себе си не означава, че има проблем, за който да се предписват лекарства. Но урината не може да покаже наличието им, взима се секрет от влагалището, той трябва да се изследва.

Това съм го писала и преди, съжалявам, ако плаша някого, но по-добре да се вземат мерки навреме. Начетох се на теми, особено в един мрачен подфорум и това, което разбрах, че бактериалната вагиноза е най-честата причина за загубване на бебето.

Gk77, наистина зависи какъв е вида на гъбичките.

Галка, честит рожден ден!    bouquet

# 86
  • Мнения: 454
От тези гъбички отърване няма Cry,  мислих, че само аз ги имам. Гино-певарила и на мен не ми помогна. Лекарката ми изписа 15 глобула, после друг гинеколог ми каза, че те не се изписвали на бременни-да се чудиш кого да слушаш. Witchie, теб с какви глобули те лекуваха? На мен ми пускат плез месец изследвания на сръв и урина, плащам по 2 лв. Предния път ми пуска за ПКК и урина, сега ще е за антителата, та общо взето си ме ровят всеки месец Confused
FEMA-bg, мен ме лекуваха след взимане на секрет и изследване.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 529
При предишната ми бременност така наречената кандида се обостри към 8 месец като течението стана зелено ,а сърбежите ужасни.Три глобули Гино-Певарил и кремче иииииии течението стана жълто,но до там.Наистина трябва да се вземе секрет,но според мен трябва и някаква антибиограма,защото за последните 5 години всичките ми изследвания показват кандида,която опитах да боря с какво ли не дори лекарства за по 80-100 лева,а резултата е 0.

# 88
  • Мнения: 1 232
изследвания за кръв и урина през месец,сега в 6 ми пуска личната и втори Васерман,необходимо ли е?

# 89
  • Мнения: 924
Добро утро на всички мамчета и от мен  Hug
Първо искам да благодаря на всички за милите думи за малката ми тиквичка  Heart Eyes
freia И аз да те успокоя за Полижинакса. Бяха ми го изписали за гъбички, когато бях бременна с Алек. И аз се шашнах като видях листовката, но разпитах и се оказа, че е много често прилаган при бременност. На мен ми помогна. За раждането на бебето родилните пътища трябва да са чисти  search Иначе очичките му може да се възпалят. За това се слагат и онези капки след раждането. Калиеви ли бяха  newsm78 Трябва да проверя. Ако сте имали проблеми ви препоръчвам да следите дали ще сложат капки на беб4ето. Важно е. За преждевременно раждане не знам.
Момичета аз имам една молба. Нещо ме боли един зъб и реших, че май искам да пия Зимафлуор. Имам го купен. Малки таблетки по 1мг, но не знам по колко се пият. Може ли малко помощ с дозата  wflag
И стига сте се шашкали всички с тези контракции  Grinning Станаха заразни в темата ни  Grinning Контракциите се усещат като много силно стягане на корема на камък, неприятно е. Ако се чудите контракции ли е или не, значи не е  Wink

Усмихнат ден на всички бремелинки от нас  Hug

П.С. Palmer's знам, че има в Канада, Щатите и Англия със сигурност. За бг...мисля, че няма къде да се намери.

Общи условия

Активация на акаунт