Студенти в Нидерландия - 12

  • 67 146
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 34
Има ли някое дете което е започнало работа и е сключило здравна застраховка, а вече не работи и има субсидия за застраховката.
Да синът ми плаща няколко месеца без да е почнал да работи, връщаха му всеки месец голяма част от застраховката .Вече започна да работи и всичко влезе в релси.
Аз искам да попитам някой от вас да е летял скоро от Румъния за Хонландия? Ще мине ли само със зеления сертификат и декларацията или....?

Синът ми летя на12.02 от Букурещ до Амстердам
Изискваха само сертификат за ваксина
Имаше някаква декларация за Холандия ,също и такава за влизане в Румъния

# 61
  • Мнения: 228
Mного ви благодаря за бързия отговор!Декларацията я попълнихме тази за влизане в Румъния ,даже и на хартия извадихме и за летището декларация...Дали ще трябва  незнам , но да я има по-добре.
А сега възниква и друг въпрос дали му е валиден сертификата на Янсен  минали са 17-дни от поставянето...В БГ е валиден...но при качване в самолета? !!!Звънях на БГ РЗИ казаха .че всичко е наред...но незнам  Хонланците признават ли го и ще го пуснат ли да се качи на самолета ...Да правим ли  и някакъв тест???

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 13:52 от pali78

# 62
  • Мнения: 1 419
В Нидерландия Янсен става валидна след 28мия ден. Ще ви е нужен тест.

# 63
  • Мнения: 228
В Нидерландия Янсен става валидна след 28мия ден. Ще ви е нужен тест.
😣какъв тест ще трябва тогава..????Антиген ли да прави...то няма и времеМоля някой ако скоро е летял от Румъния за Хонландия да каже

# 64
  • Мнения: 5 402
той нали от тук натам пътува? В Нидерландия никой нищо няма да му гледа/изисква. Важното е тук наземния персонал да го допусне с наличния документ за ваксинация. От Румъния ли лети детето? Питайте какви са правилата в Румъния относно тази ваксина.

# 65
  • Мнения: 228
той нали от тук натам пътува? В Нидерландия никой нищо няма да му гледа/изисква. Важното е тук наземния персонал да го допусне с наличния документ за ваксинация. От Румъния ли лети детето? Питайте какви са правилата в Румъния относно тази ваксина.
Ами там ми казаха.че Янсен важи след 14-ден и няма да има никакъв проблем да мине границата...в Румъния също ..правилата за ваксината Янсен  са като в БГ.Даже говорихме с румънец...той чекира кода и излезе изряден...Но къде ми беше днес да чета за тези 28-дни и се притеснявам сега на Летището в Румъния да няма други изисквания.защото  се чекира но не му пратиха бордовата карта.Там на място щели да я дадът.

# 66
  • Мнения: 1 419
Ако са останали места в Нидерландия, за където ще се проверява сертификата, няма да може да влиза. За качването на самолета вече не мога да кажа нищо. Иначе може антиген - 24часа преди полета или пср - 48 часа преди полета са вариантите.
Така или иначе холандците обявиха разхлабване до пълно отпадане на ограниченията в три стъпки до март, като ще наблюдават ситуацията и ако се наложи ще върнат някоя мярка.
https://www.government.nl/latest/news/2022/02/15/3-steps-to-reop … n-the-netherlands

# 67
  • Мнения: 5 402
той нали от тук натам пътува? В Нидерландия никой нищо няма да му гледа/изисква. Важното е тук наземния персонал да го допусне с наличния документ за ваксинация. От Румъния ли лети детето? Питайте какви са правилата в Румъния относно тази ваксина.
Ами там ми казаха.че Янсен важи след 14-ден и няма да има никакъв проблем да мине границата...в Румъния също ..правилата за ваксината Янсен  са като в БГ.Даже говорихме с румънец...той чекира кода и излезе изряден...Но къде ми беше днес да чета за тези 28-дни и се притеснявам сега на Летището в Румъния да няма други изисквания.защото  се чекира но не му пратиха бордовата карта.Там на място щели да я дадът.

Щом от тук може да излети, не се притеснявай. Досега не съм чувала  в Нидерландия на летището да се проверява сертификат.

# 68
  • Мнения: 349
Извинете ме, ако е дискутирано вече /върнах няколко страници назад, но не открих/ за прибиране в България е необходим psr тест въпреки ваксината. Та питането ми е има ли безплатен такъв за студенти в Нидерландия и къде може да се направи? Градът е Маастрихт.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 193
Не е необходим. Нидерландия не е в тъмночервената зона.

Взимам си думите назад. Пропуснала съм това инфо. 😑

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 17:03 от kashmir

# 70
  • Мнения: 1 419
За съжаление от 17.02 Нидерландия е в тъмночервената зона и се изисква и пср предварително заедно с ваксинацията за влизане на територията на България. Може и без него(теста), но човека се поставя в карантина, от която може да се освободи не по-рано от 72 часа само с пср. Това правило не важи за хора с ваксина+бустер.
Мисля, че вече няма опции за безплатни пср тестове в Нидерландия. Цената им варира в градовете от 65 до над 150 евро.

# 71
  • Мнения: 41
От тъмно червена зона, ако има бустер влиза без пср в България.

“4.4.1. Лицата по т. 4.4., които представят валиден цифров COVID сертификат на ЕС за ваксинация за поставена допълнителна (бустерна) доза, не е необходимо да представят и отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизане в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19.”

# 72
  • Мнения: 228
Извинете ме, ако е дискутирано вече /върнах няколко страници назад, но не открих/ за прибиране в България е необходим psr тест въпреки ваксината. Та питането ми е има ли безплатен такъв за студенти в Нидерландия и къде може да се направи? Градът е Маастрихт.
За съжаление няма вече безплатни тестове .Заплащат се и цената варира от 60-до 120-в зависимост от времето за изготвяне и мястото на вземане.

# 73
  • Мнения: 349
Благодаря на всички за информацията. Детето няма бустерна доза, явно ще се плаща и то сериозно. Нещо не ги разбирам  тази ковид изисквания на България. Актуална ваксина пък и пср. А в страната хиляди болни, неваксинирани и щъкащи навсякъде  при това. Проблемът са децата с ваксина от вън!!!

# 74
  • Мнения: 366
Може да си направи теста тук или да седи 1седмица под карантина.

Общи условия

Активация на акаунт