Студенти в Нидерландия - 12

  • 67 363
  • 765
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 43
Зоните за ниски емисии в южната част на страната е за бусове, рейсове и камиони. Щом е минал ГТП няма значение коя година е произведена колата, гледат кг, гориво и обем на двигателя. Неговата е бензин, еднолитров двигател и на кг е малко. И да толкова е данъка на месец.

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 13:44 от Liubka

# 691
  • Мнения: 12
Здравейте,
Имам дъщеря, приета е във Fontys Айндховен и от доста време търсим квартира и не можем да намерим нищо. Нямаме никакъв отговор от университета до сега. Ако някой може да помогне със съвет или препоръка, ще бъда изключително багодарен.
Благодара предварително !

# 692
  • Мнения: 517
Здравейте,
Имам дъщеря, приета е във Fontys Айндховен и от доста време търсим квартира и не можем да намерим нищо. Нямаме никакъв отговор от университета до сега. Ако някой може да помогне със съвет или препоръка, ще бъда изключително багодарен.
Благодара предварително !
И моята дъщеря търси безуспешно в Айндховен. Ако намерите нещо и можем да се комбинираме, пишете ми моля.

# 693
  • Мнения: 12
Здравейте,
Имам дъщеря, приета е във Fontys Айндховен и от доста време търсим квартира и не можем да намерим нищо. Нямаме никакъв отговор от университета до сега. Ако някой може да помогне със съвет или препоръка, ще бъда изключително багодарен.
Благодара предварително !
И моята дъщеря търси безуспешно в Айндховен. Ако намерите нещо и можем да се комбинираме, пишете ми моля.
Продължаваме да търсим и ако има нещо ще се обадя. Ако Вие имате някакви предложения - също съм съгласен да се комбинираме.

# 694
  • Мнения: X
Да, вярно! Е, колко ще ми струва една кола там? Само чувам ... Ооооо, много е скъпо, ама колко да в скъпо ... 1000 евро? 10 000 евро? На година ... 500 евро на година?
https://business.gov.nl/regulation/motor-vehicle-tax/

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/auto-en-vervoe … lasting-berekenen

https://bynco.com/nl-en/blog/monthly-cost-of-a-car-in-the-netherlands/

@mini-mouse
А съжалявам, да явно е така . Мисля че Канвас и Физ с това са известни в Утрехт. Че тази субсидия е възможна за техните студиа и се опитват да привличат чужденците с това . Пак казвам така мисля , не съм на 100% сигурна .

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 16:39 от Анонимен

# 695
  • Мнения: 517
Колко време студентът може да живее по air bnb-та без регистрация?

# 696
  • Мнения: 2 993
Stella1977,

Спокойно. Не е фатално, че няма адресна регистрация.
Скутерът също е вариант, за който може да го кара.
Ако някой има възможност за електрическа кола, тя е с най-ниски данъци. Малките кубатури също.

# 697
  • Мнения: 5 431
Рос, ами с банката как стоят нещата като няма BSN ?  Аз все си мисля  че без този номер нищо не става. Ни работа , ни пластика за разплащане.

# 698
  • Мнения: 2
Здравейте, синът ми ще е първа година студент в Айндховен -  TU/e. Не можем да намерим квартира. Дори до оглед не можем да стигнем.
От университета предложиха 50 стаи в хотел, които свършиха за 5 минути. Ако някой може да помогне със стая, която се освобождава?
Синът ми е тих, дружелюбен, обича спорта и четенето. Ще бъде приятен съквартирант.

Последна редакция: сб, 11 юни 2022, 01:30 от mkaburova@abv.bg

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 4 116
Синът ми се върна след 5дневен престой в Айндховен в опит за търсене на квартира, положението е плачевно, отишли са на няколко огледа, но за всяка квартира имало по 50 желаещи, уж за един апартамент ги харесал наемодателят, но после звъннал, че други кандидати предложили повече пари, изобщо всякакви черни и мургави предлагали пари над обявения наем и ставало като търг, аз лично вече съм отчаяна, още повече, че моят младеж заяви, че в дупка нямало да живее...сега ще чакаме Фонтис дали ще предложат нещо, уж щели да намерят квартири за първите кандидатствали, моят син твърди, че е от тях, така че чакаме юли

# 700
  • София
  • Мнения: 6 003
Ние имаме някакъв спасителен вариант в Ротердам. Благодарение на приятели ще има квартира в квартал на Ротердам, който е от страната на Бреда и ще пътува с влак до Бреда. Не е много удобно, но поне няма да е на улицата като пристигне и на място пак ще търси.
Сега продължаваме търсенето онлайн. Не сме се отказали.

# 701
  • Мнения: 1 988
Тази агенция намери за кратко време първата квартира на дъщеря ми в Амстердам преди 3 години https://www.simplestay.nl/ . Пишете им. Не зная дали още работят добре. В сайта пише, че намират квартири и в други градове. Българи са. Дори комисионата им преведох по българска сметка. Мисля, че точно от тази тема намерих линка тогава.

# 702
  • Мнения: 3
Здравейте, познава ли някой от пишещите тук, студенти от специалностите, които са joint degree между TU в Айндховен и  университета в Тилбург? По програма в първи курс имат два дни седмично в Тилбург и три дни в Айндховен. Чудим се в кой от двата града да търсим квартира, ясно е, че ще е голям проблем и на двете места. Би ни било полезно, някой ако сподели опит.

Последна редакция: сб, 11 юни 2022, 20:45 от White rock

# 703
  • Мнения: 1
Здравейте,
търсим квартира за двама студенти в Бреда. Нашето желание е две стаи или двустаен апартамент. Ще бъдем много благодарни за всякаква информация по тази тема.
Телефон за връзка 0876842530.

# 704
  • Мнения: 18
Въпрос към пътуващите от България до Грьонинген и обратно - кой е най-удачният вариант за пътуване? Отиването до Грьонинген вече е уредено, но трябва да си организирам връщането и съм решила следното - влак от Грьонинген до Айндховен и оттам - самолет до София. От Амстердам до София не намирам следобеден полет и затова реших през Айндховен. Търся варианти с възможно най-малко прекачвания. Ако някой може да ми сподели опит с други варианти, ще съм благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт