Смешки от форума 38

  • 83 781
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 412
Чудех се дали не е за страшките това, то горкото дете ама аз се смях Stuck Out Tongue Winking Eye

Цитат
Възпитавам по Уолдорф, Монтесори, Сузуки, Шичима и Долман. Отделно имаме уроци по етикет и детето в момента само подрежда масата веднъж в седмицата за закуска, веднъж за обяд и веднъж за вечеря, като от миналия месец започнахме да имаме и часове по етикеция на следобедния чай. Но мен не ме гледай за пример. Аз ходя по мишелин ресторанти. Не ставам за мерило.

Сам си пуска пералнята. Сам си простира. След това сам си сгъва дрехите (и аз ги пресгъвам). Плете не 5 пръста.

Умението да имаш вечерен тоалет (къпане, обличане на пижама, миене на зъби), сутрешен тоалет, етикет по събуване и обуване на обувките, по домашен и външен тоалет, по това да си поддържаш чисто и да си подреждаш, да спиш в определени часове, да ядеш в определени часове и да знаеш кое кога се яде и кога не (например любимото ми - салата вечер, ами - такова не се яде ако искаш да имаш здрав стомах)- всичко това се учи в ранна възраст и за мен това е задължително.
Детето е само на 3 г. нали? Че иначе, както разбрах, работата била изпусната по-късно.
Ако детето е на около 3 години, сигурно Тоца го е писала това.
Не е Тоца. Една друга много активна съфорумка в момента ги обяснява тези неща за 3-год. си син.

# 691
  • София
  • Мнения: 6 141
Къде е тази тема да ходя да се посмея? Simple Smile

# 692
  • Мнения: 18 703
Разчистиха я вчера, че се получи едно надлъгване кое дете е проговорило на 7 месеца и кое - по-рано, поради положителната комбинация на гени и среда.

# 693
  • Мнения: X
Боже, Боже, квалифицираните експерти по детско развитие, завършили Дупнишката Сорбона се множат!

# 694
  • Мнения: 1 592
Коя е Тоца? И коя е тази съфорумка? Добре, че не е мерило😅

# 695
  • София
  • Мнения: 16 213
Антония сега Батинкова е Тоца.

# 696
  • Мнения: 9 412
Цитираният пост за мен е абсолютно ироничен, но е изцяло в духа на изказванията за възпитанието на децата.

# 697
  • Мнения: X
А, в свекървенската тема тези дни затриха съвсем неиронични подобни постове на един експерт по детско възпитание от филиала на ПНУП в Каспичан.

# 698
  • Мнения: 41 627
Всъщност написаното звучи страшно, но не е чак толкова необичайно, като изключим, че може би е малко раничко на три годинки за някои изброени неща. Но така написано звучи все едно Киряк Стефчов го е формулирал и това дразни Wink А и това, че е толкова надуто с тези Монтесори, Понтесори...

# 699
  • Мнения: 9 412
Ако Монтесори и Валдорф са педагогически методи, а Сузуки автомобилен концерн, то Шичима и Долман какво са? Чичко Гугъл нещо не ги разпознава.

# 700
  • Мнения: 18 703
Да не би авторът да е имал предвид Долто, а редакторът на устройството, от което пише, да е своеволничил - Франсоаз Долто - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0% … D0%BB%D1%82%D0%BE

# 701
  • Мнения: X
По-вероятно има предвид Глен Доман. Нали той пише за ранно детско развитие и учене на децата да четат преди 3-годишна възраст.

# 702
  • Мнения: 9 412
Благодаря, наистина е писал книги Глен Доман за детското развитие, но акцентът ми се струва е за деца с проблеми с нервната система. Сега остава да се окаже, че и Сузуки е някаква японска метода на възпитание, нелегално подвизаваща като автомобилен концерн.
Хубаво е да знам такива неща, та да давам акъл за възпитанието на внуците. Децата ми вече са изпусната работа, ама като бъдеща свекърва трябва да съм подготвена.

# 703
  • Мнения: 2 154
В сравнение с това 3 годишното, моите тийнове са още на фаза примати😂

# 704
  • Мнения: X
Не автомобилния концерн, явно има предвид Шиничи Сузуки, който пише за ранно детско развитие чрез музика. Леле, колко съм подготвена! Сега се чудя внуци ли да чакам или да се кандидатирам за даскалица в Дупнишката Сорбона.

Общи условия

Активация на акаунт