Банята - тема 40

  • 38 300
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 13 206
Точно днес съм набрала на нашия вентилатор - банята е абсолютно суха, но той си е измерил 51% влажност и работи без да спира. Много го мразя това. Може да го включиш и изключиш по желание, но измерил ли си е над 50% влажност - не спира, докато не спадне до 49.
Досега не е ставало на суха баня да работи, вероятно навън е много влажно. Затворих балкони, прозорци и банята затворих, та дано пресъхне гадината недна.
Трябва да намеря как му се вдигат процентите.

# 691
  • София
  • Мнения: 2 461
Нашият изобщо не ми пречи. Безумен е в лек режим. Нарочно го включихме да работи постоянно, защото пропуснахме да сложим мрежа на въздуховода и от там влизаха комари. Откакто го пуснахме на постоянно въртене, решихме проблема.

# 692
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 480
Я кажете за огледалата. Има ли наистина смисъл от тези с вграденото осветление. В смисъл осветява ли действително хубаво или само за красота подсветва?
Ако се гримираш в банята има смисъл.

# 693
  • Мнения: 3 981
Точно днес съм набрала на нашия вентилатор - банята е абсолютно суха, но той си е измерил 51% влажност и работи без да спира. Много го мразя това. Може да го включиш и изключиш по желание, но измерил ли си е над 50% влажност - не спира, докато не спадне до 49.
Досега не е ставало на суха баня да работи, вероятно навън е много влажно. Затворих балкони, прозорци и банята затворих, та дано пресъхне гадината недна.
Трябва да намеря как му се вдигат процентите.
Ето за това говорим. Не обичам умните уреди, предпочитам ръчно включване. Хипер страст ми е да изнамирам неща, които хем да ми харесват визуално, хем да са възможно най-аналогови. Но що се касае до вентилацията определено станах жертва на реклами и дизайн.

В търсенето си на панел с три позиции за включване отвън ръчно на бойлер, осветление и вентилация... в задънена улица. Всичко, което е горе - долу хубаво на вид е с управление през телефони и андроидски приложения. Не съм технически неграмотна, но тази зависимост от телефони, приложения и ъпдейти ме отегчава безкрайно.

# 694
  • Мнения: 13 206
Наистина най-простото е най-стабилно.
Вентилаторът не е шумен, но пак ме дразни, че нямам достатъчно контрол. Мразя датчици и облекчаващи добавки, перални, които си мерят прането и намаляват водата, миялни, които решават колко са чисти чиниите...

# 695
  • Мнения: 2 056

Някой има ли подобен тип ключове за баня?



Този ключ май не става за стандартна кръгла конзола.
Аз харесах подобни ключове и ми казаха, че трябва да сменя вече поставените кръгли с някакви правоъгълни, които били италиански стандарт.
И сега се чудя, дали да къртя преди да е шпакловано.

# 696
  • Мнения: 3 981
Те тези конкретно си вървят с монтажна кутия доколкото разбирам. Но сръбски. Демек... как да си ги купя? Няма как. И през руснаците няма да мога с тези санкции. Ще ходя пак да гледам Schneider.

# 697
  • Мнения: 4 696
Здравейте, искам да попитам за мебелите за баня от ИКЕА - как са като качество?

# 698
  • Мнения: 6 342
Здравейте, искам да попитам за мебелите за баня от ИКЕА - как са като качество?
Не трябва да се мокрят.

# 699
  • Мнения: 4 696
Здравейте, искам да попитам за мебелите за баня от ИКЕА - как са като качество?
Не трябва да се мокрят.
Това не го очаквах 😃

# 700
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте! Simple Smile

Темата ми е много полезна, благодаря на всички, които отделят от времето си , за да споделят опит и знания Simple Smile

Нашата баня и т са доста малки, ще бъдат и 'по-народни' Wink , така че пообиколихме 10-ина магазина. За банята взехме почти всичко, за т - избрахме, но утре ще знам наличности и /актуални/ цени!

Искам да споделя с вас как стигнахме до реалния и идеален проект за банята. Имам 2-3 идеи кое къде да се постави, както и за разположението на плочките/стена/. На проект - идеално!  
Но дамата в Керамо ни посъветва следното - да отидем на място и да начертаем в реални размери и разположение плочки, душ, мивка, височина по пода и т.н. Аз използвах хартиено тиксо върху сегашните плочки, което налепихме на местата на душ, мивка, както и за визията на плочките. Отгоре с маркер. Е, най-красивият според мен проект, се оказа най-малко практичен!  И на място изкристализира 3-та идея, която ще е и последна най-вероятно Simple Smile

Аз не знаех за този начин, много практичен ми се стори и реших да го споделя с вас Simple Smile Сигурно го знаете, ама да се включа и аз с някоя идея Wink

# 701
  • Мнения: 13 206
Да, след подобно разчертаване на място и използване на кашони да имитират реалните мебели се оказа, че намисленото разположение не е перфектно и го променихме. И добре че го направихме.

# 702
  • Мнения: 41 550
Здравейте, искам да попитам за мебелите за баня от ИКЕА - как са като качество?
Не трябва да се мокрят.
Това не го очаквах 😃

Че то повечето мебели за баня не бива да се мокрят. За мокрене трябва да са от ПВЦ.

# 703
  • София
  • Мнения: 3 940
Чертежи с верния мащаб на мебелите и разчертаване на плочките на лист е разбираемо и достатъчно само за хора, които по принцип работят със схеми и чертежи. За всички други няма по-добър метод от нагледният - поставяне на кашони със съответните размери на съответните места. Като видиш как кашонът-мивка е лепнат до кашона-тоалетна чиния, а кашонът душкабина пречи на вратата да се отвори, бързо намираш по-оптимални решения Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 2 461
Обичам Икеа, но мебелите им за баня не са ок. Освен, че не трябва да се мокрят изобщо (едно шкафче под мивка направо разцъфтя само от пръскането, нямаше пряко течаща вода до него), и самата мивка се надраска и изглеждаше захабена само след две години и никакви препарати не помогнаха.
Изглеждат добре, но са много непрактични.

Общи условия

Активация на акаунт