Банята - тема 40

  • 38 298
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 896
Драго, и аз си мислех за сваляне на ГК, защото на тази стена 175 см. (като мушнах глава в шахтата) ми се стори, че средната третина е абсолютно празна. Т.е. може да стане като ниша. Трудно ми е в момента да се ориентирам за нивата в нишата, но мисля да рискувам (след обсъждане с майстора, който ще прави ВиК-то) със свалянето на картона. В най-лошия случай ще платя за ново слагане на ГК на тази стеничка, което ще  е нищо на фона на общия разход.
Ако се получи този вариант, тогава ще имам (от вратата натам по тази стена 175 см.) тоалетна чиния, мивка (в нишата), а останалите 40-50 см. ще ги мисля за какво да ги ползвам.

Тъпото е, че със 175х175, при което на 3 стени има по нещо - врата на едната, тоалетна на втората, лира на третата, а и някъде трябва и мивка да се сложи, достатъчно място за душ-кабина практически не остава. Но каквото-такова, ако се налага, няма да слагам шкаф на мивката, а само рафтове - плот и втори под него. Над мивката - само огледало с осветление.

Шкаф на крака засега се въздържам да обмислям - около крачетата трудно се чисти, а и самите те ще са податливи на ръждясване.

# 721
  • Мнения: 41 543
Шкаф на крака засега се въздържам да обмислям - около крачетата трудно се чисти, а и самите те ще са податливи на ръждясване.

Ти си знаеш, но понеже аз имам  на крачета (не исках да дупча, а мивката и шкафът са доста тежки) мога да кажа, че и двете ти съображения не са верни.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 427
Мандаринке, ако можеш да сложиш вратата в средата, 175 см са напълно достатъчни да разположиш тоалетна и мивка една срещу друга в предната част на банята и да имаш предостатъчно място за параван и душ зона в задната. Казвам от опит, моята баня е 170 см широка и, въпреки че сме едри хора, мястото е напълно достатъчно (показвала съм я).

# 723
  • Мнения: 9 896
Майбах, вратата не е в средата, в ляво е, като влизаш. Към момента, на тухла, отворът на вратата е 84-85 см. и 84-85 см. остават за тоалетната отдясно. От ляво на вратата е лирата, отдясно - място за тоалетна чиния, зад и над нея (мястото за нея) са тръбите за водата и водомерите. Откъм коридора, стеничката за тоалетната чиния, е т.нар. "складово" помещение, за пералня и сушилня една над друга.
Като ми остане малко време, ще драсна размерите и разположенията, за по-подробно обсъждане и предложения.
Благодаря за дадените мнения, помагат, на този все още предварителен етап на обмисляне.

# 724
  • Мнения: 294
Относно крачета за мивка, ако може да споделите от къде могат да се закупят, защото ми излизат само в Икеа? Понеже се притесняваме за висяща мивка +шкаф на тухла.

# 725
  • Мнения: 4 158
Относно крачета за мивка, ако може да споделите от къде могат да се закупят, защото ми излизат само в Икеа? Понеже се притесняваме за висяща мивка +шкаф на тухла.
https://rosi.bg/mebelni-kraka-distancioneri-116/mebelni-kraka-154/

https://balkanyug.bg/bg/mebelni-kraka/

https://avlonbg.com/mebelni-kracheta-i-stapki

https://tashev-galving.com/cat/305175/kraka-i-aksesoari-mebelni? … MYASAAEgLoAfD_BwE
и т. н.

# 726
  • Мнения: 21 292
Здравейте,предстои ни ремонт на банята,но нямам представа нито за визия,нито за нищо.
С плочки е навсякъде,без пода - там е мозайка.
Става въпрос за къща.
Някакви идеи да ми нахвърляте?

# 727
  • Мнения: 6 342
Здравейте,предстои ни ремонт на банята,но нямам представа нито за визия,нито за нищо.
С плочки е навсякъде,без пода - там е мозайка.
Става въпрос за къща.
Някакви идеи да ми нахвърляте?
Ами влизате в google images и виждате какво е модерно и какво на Вас Ви харесва (може да не е последна мода). Ние какво точно да предложим? Освен да Ви посъветвам да съобразите стила й с този на къщата и обзавеждането, а ако ще се сменя и то, да си изградите обща концепция. Иначе ще седи като кръпка.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 427
А нещо като размери, има ли прозорец, къщата стара ли е, гредоред ли е, какво е сегашното разположение вътре, устройва ли ви или искате да размествате, ще сменяте ли инсталации или само плочките и санитарията искате да подмените? Да знаем горе-долу в каква посока да са идеите, че иначе може да ви насочим към баня 20 квадрата с джакузи, например...

# 729
  • Мнения: 21 292
Всичко ще се сменя.
Има 3 прозореца ,един неотваряем и 2 отваряеми.
Единият е към другата къща отсреща,а останалите два са към автосервиза на баща ми.Т.е автосервиза е залепен за банята.Едната част на къщата е гредоред.
Разположението е - при влизане вляво радиатор и бойлер , разделителната стена между бойлера и мокрото помещение ,отсреща срещу бойлера е разширителното тяло за парното ,  точно срещу вратата е тоалетната до нея мивка ,и на задната част на разделителната стена е душа.
За размери мога по-късно да кажа.

Иначе всичко е за ремонт принципно,само детската стая сме направили в момента.
Непредвидим излезе ремонта,тъй като ще се пускат някакви тръби за водомер отделен на хората над нас.

# 730
  • Мнения: 4 618
Здравейте,предстои ни ремонт на банята,но нямам представа нито за визия,нито за нищо.
С плочки е навсякъде,без пода - там е мозайка.
Става въпрос за къща.
Някакви идеи да ми нахвърляте?
Първо си намирате майстор. Моя например прави всичко от А до Я и аз в момента мисля само какви да са ми плочките, мивката, душа...

# 731
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Обичам Икеа, но мебелите им за баня не са ок. Освен, че не трябва да се мокрят изобщо (едно шкафче под мивка направо разцъфтя само от пръскането, нямаше пряко течаща вода до него), и самата мивка се надраска и изглеждаше захабена само след две години и никакви препарати не помогнаха.
Изглеждат добре, но са много непрактични.
Кои точно са мивката и шкафа?

# 732
  • Мнения: 21 292
Здравейте,предстои ни ремонт на банята,но нямам представа нито за визия,нито за нищо.
С плочки е навсякъде,без пода - там е мозайка.
Става въпрос за къща.
Някакви идеи да ми нахвърляте?
Първо си намирате майстор. Моя например прави всичко от А до Я и аз в момента мисля само какви да са ми плочките, мивката, душа...
Баща ми и мм ще са.

# 733
  • Мнения: 69 143
Акрилен силикон с изтекъл срок на годност- дали ще става или ще е засъхнал, опит и идеи?
Не е отварян изобщо, ако има значение..

# 734
  • София
  • Мнения: 1 427
Лисичке, правилно ли схващам от обясненията, че банята ви в момента е нещо такова?
(сложила съм произволни размери 200х170 и съм наплякала 3 прозореца, както ми дойде)



Ще махате ли мозайката на пода?

Общи условия

Активация на акаунт