Раждане в АГ болница ''Свети Лазар''- тема 2

  • 53 307
  • 623
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 183
Много благодаря за подробния и откровен отговор! Изключително полезен! Абсолютно не мога да разбера таксата при плащане с карта. Аз бях само на един преглед, казаха ми, че има такса и попитах каква е, но момичето каза, че замества рецепционистката и не може да ми каже със сигурност. Някой знае ли каква всъщност е таксата?

И простете ми за незнанието, някой може ли да ми обясни Ла Вита Нова и Свети Лазар един и същи неонатоложки екип ли имат и в едни и същи стаи ли настанявят? Не виждам Елка в сайта им в секцията за екипа им, а ми се иска да знам коя е предварително 😄  Опитвам се да се ориентирам къде е разграничителната черта между двете и все още не съм сигурна, мерси!

Също така ми е интересно някой има ли опит с педиатрията там, виждам, че имат пакет за детско здраве за първата една година, но ми е бедна фантазията колко ли ще струва

Смятам, че за педиатрията е по - добре да се насочите, към друга болница.
Само да предупредя мамите, че на бебоците не взимат кръв за пкк, само и единствено от петата взимат кръв, за да я пратят към лаборатория, за да видят дали всичко е наред и не е родено бебето с някаква аномалия. Резултати от това изследване не се получават, само ако има нещо нередно.

# 211
  • София
  • Мнения: 692
Много благодаря за подробния и откровен отговор! Изключително полезен! Абсолютно не мога да разбера таксата при плащане с карта. Аз бях само на един преглед, казаха ми, че има такса и попитах каква е, но момичето каза, че замества рецепционистката и не може да ми каже със сигурност. Някой знае ли каква всъщност е таксата?

И простете ми за незнанието, някой може ли да ми обясни Ла Вита Нова и Свети Лазар един и същи неонатоложки екип ли имат и в едни и същи стаи ли настанявят? Не виждам Елка в сайта им в секцията за екипа им, а ми се иска да знам коя е предварително 😄  Опитвам се да се ориентирам къде е разграничителната черта между двете и все още не съм сигурна, мерси!

Също така ми е интересно някой има ли опит с педиатрията там, виждам, че имат пакет за детско здраве за първата една година, но ми е бедна фантазията колко ли ще струва

Таксата е 2-3 лв на транзакция...те си я слагат като въвеждат сумата в ПОС- терминала и мисля, че е нарочно да стимулират плащането в кеш. Имат педиатричен пакет, но като всички други пакети изобщо не е евтин и според мен не си струва точно там да се запишете на педиатър.

# 212
  • Мнения: 7 174
О, не. Таксата за транзакция не е 2-3 лева, а процент от сумата. Имайте го предвид.

# 213
  • Мнения: 269
О, не. Таксата за транзакция не е 2-3 лева, а процент от сумата. Имайте го предвид.

И аз останах с такова впечатление, ще питам следващия път

# 214
  • Мнения: X
По спомен таксата ме предупредиха, че ще е 80-100лв и ми предложиха да платя кеш.

# 215
  • Мнения: 513
Реално си прехвърлят банковата такса за транзакцията, ако не са си я предвидили в цената първоначно, като останалите търговци. В днешно време ми е странно да ходиш с 4-5к кеш 😅

Гледах, че ще имат отворени врати на 21-ви и се чудя дали да ходя още, или направо на 29-ти да си питам нещата с договора.

# 216
  • Мнения: 269
Реално си прехвърлят банковата такса за транзакцията, ако не са си я предвидили в цената първоначно, като останалите търговци. В днешно време ми е странно да ходиш с 4-5к кеш 😅

Гледах, че ще имат отворени врати на 21-ви и се чудя дали да ходя още, или направо на 29-ти да си питам нещата с договора.

Кога се подписва договора?

# 217
  • Мнения: 513
Ами на мен лекаря, който ме следи каза да отида след 29-ти февруари до първата седмица на март, да подпишем договор и 1000 лв капаро. Моя термин е за края на март, но може да се наложи и секцио, което ще е седмица по-рано.

# 218
  • Мнения: 269
Ами на мен лекаря, който ме следи каза да отида след 29-ти февруари до първата седмица на март, да подпишем договор и 1000 лв капаро. Моя термин е за края на март, но може да се наложи и секцио, което ще е седмица по-рано.

Много полезно, мерси! И всичко да премине леко! Simple Smile))

# 219
  • Мнения: 7 174
Ние по принцип не ходим с 4-5 000 кеш, ама за раждането си изтеглихме. Grinning

# 220
  • София
  • Мнения: 692
Ами на мен лекаря, който ме следи каза да отида след 29-ти февруари до първата седмица на март, да подпишем договор и 1000 лв капаро. Моя термин е за края на март, но може да се наложи и секцио, което ще е седмица по-рано.

Те ще ти дадат листи с инструкции, поне на мен ми дадоха, като преведеш капарото по банка после си подписваш и договора.

# 221
  • Мнения: 3
Много благодаря за подробния и откровен отговор! Изключително полезен! Абсолютно не мога да разбера таксата при плащане с карта. Аз бях само на един преглед, казаха ми, че има такса и попитах каква е, но момичето каза, че замества рецепционистката и не може да ми каже със сигурност. Някой знае ли каква всъщност е таксата?

И простете ми за незнанието, някой може ли да ми обясни Ла Вита Нова и Свети Лазар един и същи неонатоложки екип ли имат и в едни и същи стаи ли настанявят? Не виждам Елка в сайта им в секцията за екипа им, а ми се иска да знам коя е предварително 😄  Опитвам се да се ориентирам къде е разграничителната черта между двете и все още не съм сигурна, мерси!

Също така ми е интересно някой има ли опит с педиатрията там, виждам, че имат пакет за детско здраве за първата една година, но ми е бедна фантазията колко ли ще струва

Ла Вита Нова са само Олга, Ани и др. Паликов. Всичкият останал персонал е този на болницата - педиатри, акушерки за бебето, за майката и тн. Няма как да стоите далече от тях - след раждането, бебето се поема от тях. Не всички ги има обявени на сайта. Настаняването няма разлика дали раждате с един екип или с друг. Ако отидете на среща или ден на отворените врати, вероятно ще покажат стаите.

# 222
  • София
  • Мнения: 692
Да, на отворените врати показват стаите (които са свободни) и обясняват разни неща, дават листа с цени и ако искате и екземпляри от договорите за настаняване.

# 223
  • Мнения: 183
Много благодаря за подробния и откровен отговор! Изключително полезен! Абсолютно не мога да разбера таксата при плащане с карта. Аз бях само на един преглед, казаха ми, че има такса и попитах каква е, но момичето каза, че замества рецепционистката и не може да ми каже със сигурност. Някой знае ли каква всъщност е таксата?

И простете ми за незнанието, някой може ли да ми обясни Ла Вита Нова и Свети Лазар един и същи неонатоложки екип ли имат и в едни и същи стаи ли настанявят? Не виждам Елка в сайта им в секцията за екипа им, а ми се иска да знам коя е предварително 😄  Опитвам се да се ориентирам къде е разграничителната черта между двете и все още не съм сигурна, мерси!

Също така ми е интересно някой има ли опит с педиатрията там, виждам, че имат пакет за детско здраве за първата една година, но ми е бедна фантазията колко ли ще струва

Ла Вита Нова са само Олга, Ани и др. Паликов. Всичкият останал персонал е този на болницата - педиатри, акушерки за бебето, за майката и тн. Няма как да стоите далече от тях - след раждането, бебето се поема от тях. Не всички ги има обявени на сайта. Настаняването няма разлика дали раждате с един екип или с друг. Ако отидете на среща или ден на отворените врати, вероятно ще покажат стаите.

До колкото знам за екип Ла Вита Нова е дадено старото крило и за това е леко занемарено.

# 224
  • София
  • Мнения: 692
Много благодаря за подробния и откровен отговор! Изключително полезен! Абсолютно не мога да разбера таксата при плащане с карта. Аз бях само на един преглед, казаха ми, че има такса и попитах каква е, но момичето каза, че замества рецепционистката и не може да ми каже със сигурност. Някой знае ли каква всъщност е таксата?

И простете ми за незнанието, някой може ли да ми обясни Ла Вита Нова и Свети Лазар един и същи неонатоложки екип ли имат и в едни и същи стаи ли настанявят? Не виждам Елка в сайта им в секцията за екипа им, а ми се иска да знам коя е предварително 😄  Опитвам се да се ориентирам къде е разграничителната черта между двете и все още не съм сигурна, мерси!

Също така ми е интересно някой има ли опит с педиатрията там, виждам, че имат пакет за детско здраве за първата една година, но ми е бедна фантазията колко ли ще струва

Ла Вита Нова са само Олга, Ани и др. Паликов. Всичкият останал персонал е този на болницата - педиатри, акушерки за бебето, за майката и тн. Няма как да стоите далече от тях - след раждането, бебето се поема от тях. Не всички ги има обявени на сайта. Настаняването няма разлика дали раждате с един екип или с друг. Ако отидете на среща или ден на отворените врати, вероятно ще покажат стаите.

До колкото знам за екип Ла Вита Нова е дадено старото крило и за това е леко занемарено.

Мне, реално си е една стая за техния екип, която е обзаведена по определен начин за да отговаря на техния модел на раждане и е малко преди двете родилни зали на втория етаж (показаха ни я на деня на отворените врати за малко макар че е видно, че наблягаха на другите си "звена"), освен кабинетите където преглеждат и Олга и Паликов ( на първия етаж в ляво).

Общи условия

Активация на акаунт