Раждане в АГ болница ''Свети Лазар''- тема 2

  • 21 268
  • 292
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 20
Много благодаря за подробния и откровен отговор! Изключително полезен! Абсолютно не мога да разбера таксата при плащане с карта. Аз бях само на един преглед, казаха ми, че има такса и попитах каква е, но момичето каза, че замества рецепционистката и не може да ми каже със сигурност. Някой знае ли каква всъщност е таксата?

И простете ми за незнанието, някой може ли да ми обясни Ла Вита Нова и Свети Лазар един и същи неонатоложки екип ли имат и в едни и същи стаи ли настанявят? Не виждам Елка в сайта им в секцията за екипа им, а ми се иска да знам коя е предварително 😄  Опитвам се да се ориентирам къде е разграничителната черта между двете и все още не съм сигурна, мерси!

Също така ми е интересно някой има ли опит с педиатрията там, виждам, че имат пакет за детско здраве за първата една година, но ми е бедна фантазията колко ли ще струва

Ла Вита Нова са само Олга, Ани и др. Паликов. Всичкият останал персонал е този на болницата - педиатри, акушерки за бебето, за майката и тн. Няма как да стоите далече от тях - след раждането, бебето се поема от тях. Не всички ги има обявени на сайта. Настаняването няма разлика дали раждате с един екип или с друг. Ако отидете на среща или ден на отворените врати, вероятно ще покажат стаите.

До колкото знам за екип Ла Вита Нова е дадено старото крило и за това е леко занемарено.

Мне, реално си е една стая за техния екип, която е обзаведена по определен начин за да отговаря на техния модел на раждане и е малко преди двете родилни зали на втория етаж (показаха ни я на деня на отворените врати за малко макар че е видно, че наблягаха на другите си "звена"), освен кабинетите където преглеждат и Олга и Паликов ( на първия етаж в ляво).

Не говоря за родилното, където се ражда, а където нощуват родилките. За там казвам, че им е дадено старото крило.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 523
Аз разбрах, че стаите са едни и същи...може и да съм пропуснала тази информация...не знам.

# 227
  • София
  • Мнения: 1 123
Те имат 10 стаи.. 1 апартамент, 2 двойни стаи и всичко останало е единична стандарт и единична лукс.. Не ги делят на Олга и не на Олга.

# 228
  • Мнения: 219
Здравейте, чудя се в стаите дали има хладилник? Не за друго, ами ако ми се наложи да си правя студен компрес на гърдите, бих се радвала да знам, че мога сама да се погрижа

# 229
  • Мнения: 6 907
В обикновените няма.

# 230
  • Мнения: 109
Здравейте, чудя се в стаите дали има хладилник? Не за друго, ами ако ми се наложи да си правя студен компрес на гърдите, бих се радвала да знам, че мога сама да се погрижа
Няма хладилник в стаите.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 523
Здравейте, чудя се в стаите дали има хладилник? Не за друго, ами ако ми се наложи да си правя студен компрес на гърдите, бих се радвала да знам, че мога сама да се погрижа

Няма хладилник в стаите, и да знаете , че избор на храна има само от самостоятелна стая нагоре, двойните ядем каквото ни донесат, което уви не беше точно впечатляващо Grinning

# 232
  • Мнения: 219
Здравейте, чудя се в стаите дали има хладилник? Не за друго, ами ако ми се наложи да си правя студен компрес на гърдите, бих се радвала да знам, че мога сама да се погрижа

Няма хладилник в стаите, и да знаете , че избор на храна има само от самостоятелна стая нагоре, двойните ядем каквото ни донесат, което уви не беше точно впечатляващо Grinning

Много интересно защо не споменават това при отворените врати 😄
Чудя се едно нещо - споменаха, че има декларация, която се подписва преди раждането, в което се уточняват изисквания на родителите - отложено клампиране, къпане на бебе и др. Тази декларация в свободен текст ли беше? Иска ми се да помисля за всичко, но дори не знам кое е всичко, за което мога да помисля и не ми се ще да се зачудя преди раждането за такива неща, че ще ми е допълнителен стрес

# 233
  • Варна
  • Мнения: 523
Здравейте, чудя се в стаите дали има хладилник? Не за друго, ами ако ми се наложи да си правя студен компрес на гърдите, бих се радвала да знам, че мога сама да се погрижа

Няма хладилник в стаите, и да знаете , че избор на храна има само от самостоятелна стая нагоре, двойните ядем каквото ни донесат, което уви не беше точно впечатляващо Grinning

Много интересно защо не споменават това при отворените врати 😄
Чудя се едно нещо - споменаха, че има декларация, която се подписва преди раждането, в което се уточняват изисквания на родителите - отложено клампиране, къпане на бебе и др. Тази декларация в свободен текст ли беше? Иска ми се да помисля за всичко, но дори не знам кое е всичко, за което мога да помисля и не ми се ще да се зачудя преди раждането за такива неща, че ще ми е допълнителен стрес

Те доста неща не споменават на отворените врати... ама се преживява, аз само предупреждавам, тъкмо миналата събота ме изписаха така че съм с пресни впечатления.
Декларациите и информирани съгласия се попълват към 37 г.с. естествено след капарото. Като въпросник е и е много удобно, всичко се записва и запазва, на мен ми спазиха всички изисквания и съм много доволна. Бях с екипа на Ла Вита Нова наистина прекрасни хора.

# 234
  • Мнения: 219
Здравейте, чудя се в стаите дали има хладилник? Не за друго, ами ако ми се наложи да си правя студен компрес на гърдите, бих се радвала да знам, че мога сама да се погрижа

Няма хладилник в стаите, и да знаете , че избор на храна има само от самостоятелна стая нагоре, двойните ядем каквото ни донесат, което уви не беше точно впечатляващо Grinning

Много интересно защо не споменават това при отворените врати 😄
Чудя се едно нещо - споменаха, че има декларация, която се подписва преди раждането, в което се уточняват изисквания на родителите - отложено клампиране, къпане на бебе и др. Тази декларация в свободен текст ли беше? Иска ми се да помисля за всичко, но дори не знам кое е всичко, за което мога да помисля и не ми се ще да се зачудя преди раждането за такива неща, че ще ми е допълнителен стрес

Те доста неща не споменават на отворените врати... ама се преживява, аз само предупреждавам, тъкмо миналата събота ме изписаха така че съм с пресни впечатления.
Декларациите и информирани съгласия се попълват към 37 г.с. естествено след капарото. Като въпросник е и е много удобно, всичко се записва и запазва, на мен ми спазиха всички изисквания и съм много доволна. Бях с екипа на Ла Вита Нова наистина прекрасни хора.

Много благодаря за отговора и честита радост!! Simple Smile))) Дали има нещо друго, което трябва да знам преди раждането и приемането в болницата, а не споменават? Някакви неприятни емоции или изненади, за които да се подготвя?

# 235
  • Варна
  • Мнения: 523


Много благодаря за отговора и честита радост!! Simple Smile))) Дали има нещо друго, което трябва да знам преди раждането и приемането в болницата, а не споменават? Някакви неприятни емоции или изненади, за които да се подготвя?

Като цяло условията не са лоши, двойната стая си е тесничка, но е хубаво да имаш компания. Акушерките и неонатоложките са изключително мили и помагат много, едната буквално ме спаси от мастит и ще съм и благодарна до края на живота си. Елка, която споменават по-напред е уволнена и я няма, никой не е бил груб или неприятен с мен в нито един момент. Вземете си ваша помпа е моя съвет, че техните са яко амортизирани и не работят много адекватно. Има телефони, на които екипа отговаря денонощно. Вероятно ще се наложи да ви носят храна отвън понеже поне на мен закуската ми беше малко, а и не всяка "манджа" беше на ниво...ядът се, ама ако сте по-придирчива може и да не Ви хареса много храната. Вода Ви носят, но може да си вземете чаша да имате за удобство. Нощници 2-3, те дават ама и те са малко на парцал вече от ползване с ваша си е най-добре. Ако се наложи да оставате екстра дни ( на мен ми се наложи) е + 300 лв на ден престоя. Гости могат наистина да идват по всяко време от 8-22ч с това няма проблеми никакви. За плащането си питат почти веднага като мине раждането малко е куцо, ама такава им е политиката явно... Аз съм доволна от избора си,  да има си трески за дялане определено, но позитивите за мен бяха повече от негативите с беба сме здрави и сме си вкъщи вече. Пожелавам леко раждане и ако имате нужда от информация съм насреща.

# 236
  • Мнения: 219
Persephone89, толкова благодаря за страхотния и подробен отговор! Само можеш да си представиш колко безценни са ми тези съвети ❤ И новината за Елка е страхотна 😄 Успешно и бързо навлизане в новия етап от живота и бебче да е живо и здраво! Simple Smile

# 237
  • Мнения: 6 907
Аз попълних документите още преди да съм дала капаро. Така се разбрахме с Олга, първо да стигна успешно в София и после да превеждам пари.

Предвид, че първото ми раждане беше в държавна болница, където на родилката до мен се полагаха два сандвича с парче салам, а мен ме забравиха, понеже имах проблеми с раздвижването на червата след секцио, храната ми се стори супер.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 523
И аз си попълних всичко с Олга като се видяхме... и да май после беше капарото, но идеята ми е, че гледат всичко да е уточнено достатъчно време преди раждането, за да няма питане в последния момент. При мен въпреки индукцията накрая всичко си мина по плана точно както исках, екипа на Ла Вита Нова си е топ за мен, когато пак се наканя да раждам пак тях бих избрала.

Persephone89, толкова благодаря за страхотния и подробен отговор! Само можеш да си представиш колко безценни са ми тези съвети ❤ И новината за Елка е страхотна 😄 Успешно и бързо навлизане в новия етап от живота и бебче да е живо и здраво! Simple Smile
Благодаря ти,  радвам се че съм от полза. Пожелавам леко раждане и успех. Кога ти е термина?

# 239
  • Мнения: 26
Здравейте, включвам се и аз.
Родих миналата година, секцио при доктор Николова.
Не съм следила цялата си бременност там, отидох в 32ра седмица и въпреки това получих по-голямо внимание от доктор Николова отколкото от докторката, при която се следях. С докторката обсъдихме и се спряхме на естествено раждане, но поради прееклампсия, която развих, се наложи секцио. Това, което искаха е да си направя част от изследванията при тях и след 35та седмица да ходя всяка седмица два пъти (заради високото кръвно) на тонове, което за мен беше успокояващо.
Както казах, родих секцио. В деня на секциото ме приеха сутринта към 8:30, направиха ми нужните тестове за антибиотици, пускаха ми вливанията, ЕКГ и се отправих за секциото. Секциото започна към 10:45. Мъжът ми присъства и честно казано беше доста забавно през цялото време. Екипът доста умело предразполага, хиляди благодарности и на доктор Хубенова, анестезиолог. Аз лично бях избрала спинална упойка пред епидурална и не съжалявам. Нямам никакви забележки относно грижите за мен и детето след раждането, всичко, което съм поискала се е изпълнило, а бебета наистина са доста обгрижвани. Може би единствено нямат адекватни съвети за кърмене. От санитарките също съм доволна. Напомнях за чистене на стая, изхвърляне на боклук и смяна на чаршафите, но аз съм доста взискателна на тема хигиена (освен всичко и професионално изкривяване) та малко ги поизтормозих, но жените ме изтърпяха.
Може и да е имало значение това, че съм пациент на доктор Николова, нямам представа.
Единствен проблем имах с въпросната Елка, но щом вече я няма, всичко е наред.
Тъй като доктор Николова работи само с единични стаи, аз бях в стандартна такава - беше си окей, имаше доста място. Храната беше наистина вкусна, избирах си обяд и вечеря, закуската беше стандартна.
Аз не съм платила и стотинка отгоре - цената, обявена за раждане + ЕКГ, нищо повече.

С други думи, наистина препоръчвам болницата. Имам опит с други болници, не за раждане, но все пак престой и няма нищо общо, слава богу.

Общи условия

Активация на акаунт