Дванайсети клас(2021-2022) - Изборът

  • 56 686
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 684
Само да ви кажа, че пробвах да заредя картата за градски транспорт на 12-класничката за 3 месеца, но ми отказаха. Явно автоматично системата дава, че може само до 30.06. Sad

Що да не ги оскубят, т.е. родителите им, демек нас да оскубят за тия пълнолетни 18 годишни граждани, които нямат  1 лев да си погасят задълженията, но ако кандидатстваш за помощи, тогава не ги броят като членове на семейството. Няма такава държава. Ще обеднеят ако им дадат карти и за лятото. Живи и здрави да са, ще го избутат на билети, ама въобще не е редно.

# 661
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Само да ви кажа, че пробвах да заредя картата за градски транспорт на 12-класничката за 3 месеца, но ми отказаха. Явно автоматично системата дава, че може само до 30.06. Sad
Да. На моя му изтича утре, в понеделник май няма да ходи никъде и смятам от вторник да я заредя, та поне до 16.06 да има карта.
Те моите си менкат картите, като на единия е изтекла, а другия няма да излиза. На снимките изглеждат почти еднакво.

# 662
  • София
  • Мнения: 4 094
Специално за Aunt Ogg: Last bell мина (без родители). Дипломирането е на 23 май от 17.00 часа (с родители и последните години излъчване в YouTube,  даже и сега го има това от миналата година), вечерята е на 20 май (без родители, с дрес код black tie), бал на 27 май в 17.30 в колежа за снимки (с родителите), после в Шератон (предполагам, че родителите ще ги извозват до там).

Тоя дрес-код за вечрята изобщо не го виждам. Ей сега ще купя смокинг за едната вечеря!

# 663
  • София
  • Мнения: 14 872
Ех, на моята изтича на 7 юни и се оказва, че почти целият месец ще трябва да кара на билети. Много тъпо.
Разочарована е от две годишни оценки - за първия срок шест, втория пет, годишна пет. 😒

# 664
  • София
  • Мнения: 1 330
А не може ли от 8 до 30 юни да се зареди

# 665
  • София
  • Мнения: 5 067

Тоя дрес-код за вечрята изобщо не го виждам. Ей сега ще купя смокинг за едната вечеря!

Това е някаква новост, миналата година по снимките няма такива нещо. Ние сме лесни - понеже и за университета за разни събития му искат тъмен костюм, направо такъв взехме. Бях писала, че за има-няма половин час бяхме готови,  хич не съм по суетните.

# 666
  • София
  • Мнения: 14 872
А не може ли от 8 до 30 юни да се зареди
Съмнявам се да стане. Един месец е периода, системата автоматично го изчислява като се зададе началната дата.

# 667
  • София
  • Мнения: 1 330
Тогава сложи начална дата 1-ви. И моят е така, ще опитам, пък ако стане!

# 668
  • София
  • Мнения: 6 478
Само да ви кажа, че пробвах да заредя картата за градски транспорт на 12-класничката за 3 месеца, но ми отказаха. Явно автоматично системата дава, че може само до 30.06. Sad
Моята девойка успяла през април да зареди картата до 17 юли, ама с много уговорки и увещания. После ако я приемат да учи ще може да си взима пак карта с намаление. А как и къде се плащат здравните осигуровки за летните месеци?

# 669
  • София
  • Мнения: 6 002
В НАП. Първо се подава декларация 7 и след това се плащат осигуровките. По принцип декларацията може да бъде подадена и с пощенско писмо с обратна разписка и да се плати онлайн.

# 670
  • Русе
  • Мнения: 7 803
НАП. Подава се декларация 7 и те ги начисляват. Според това, което разбрах ще дължат от юли месец, т.е. след 25.07 могат да подават въпросната декларация. Затова и пратих наборът до НАП, че да си извади ПИК и да я подадем онлайн.

# 671
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Ех, на моята изтича на 7 юни и се оказва, че почти целият месец ще трябва да кара на билети. Много тъпо.
Разочарована е от две годишни оценки - за първия срок шест, втория пет, годишна пет. 😒
При моя по рисуване е така. По БЕЛ му е "дала" учителката и е писала 6 за годината. Бая му е дала, по моя преценка, щото очаквам издънка на матурата....

Колев (по рисуване) му разправял, че комисия била решила 5,50, ама класната настояла за 5, щото бил много нахален и отворен....и за Александър, някаква подобна простотия избълвала и той с 5. Дали е истина не знам, но познавайки класната, по-скоро да Close

Ели, това с ПИК и на мен ми мина през акъла.... преди няколко години си внасях здравните сама за няколко месеца и беше много удобно.

# 672
  • Русе
  • Мнения: 7 803
За мен е супер удобно да имам всички видове достъп по държавните учреждения и да действам онлайн. И без това по цял ден вися в нета, поне личните дела да отмятам Simple Smile Децата ни едва ли ги чака нещо по различно от дигитален свят и да свикват от рано.Проведох бърз курс за онлайн банкирането, инсталирано, сертифицирано, че да може да прави преводи... Лека-полека да влиза в реалния живот.

# 673
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Да, карти с активирани опции за он-лайн разплащане имат и двамата, но още не съм правила инструктажа Satisfied

# 674
  • Мнения: 1 085
Наминавам и аз да пожелая много късмет на порастналите ни деца.
Доброжелателна среда, попътен вятър,  точен момент и точен човек до тях.

Благодаря на всички за споделеното през годините, много полезно и забавно ми е било винаги.

За мен е супер удобно да имам всички видове достъп по държавните учреждения и да действам онлайн. И без това по цял ден вися в нета, поне личните дела да отмятам Simple Smile .............

В тази връзка съм набелязала да се подготвят:
1. Едно пълномощно - максимално широкообхватно;
2. Едно пълномощно специално за банката;
3. ПИК за НАП; НОИ, здравна каса;
4. Многоезичен акт за раждане;
5. Евентуално пълномощно ако имат собственост на тяхно име.

Общи условия

Активация на акаунт