Търся

  • 8 858
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 302
Частен детектив. Плащаш му даваш и казваш каквото имаш и знаеш и ти гарантирам, че ще имаш резултати... Щом издържаш майка си значи имаш някакви средства! Можеш да се разбереш с детектива да платиш на няколко пъти... Желая ти късмвт
Познавате ли някой добър такъв ?
О, не знам аз. Но имам познати пребягвали до такива услуги и са имали резултатати. Все пак това им е работата...

# 16
  • Мнения: 180
Здравейте на всички , аз съм нов член на групата и ви моля да ми помогнете .
Преди няколко месеца научих, че съм осиновена , единственото , което разбрах е че съм родена в Хасково .След няколко дни ставам пълнолетна. Тази мисъл ме мъчи доста , да не знаеш кой си какъв си! Моля само хора, които няма да ме разберат да не ме съдят или критикуват, затова че съм тръгнала да търся БМ . Та въпросът ми е преди да тръгвам по съдилища и домове , дали тук има хора или майки от Хасково, които са информирани и знаят нещо за да ми помогнат. Присъединих се към всички групи , включително ,, Търсим се " , но без никакъв резултат.
Не мога да кажа на осиновителката си, че знам истината , наскоро почина баща ми и не искам да и причиня още една болка . Ясно ми е че тя няма да ми каже или помогне за тази тема , защото преди години една жена беше ми казала , че съм осиновена , след като казах на семейството си , те много се разстроиха и плачеха. Не смея да отварям стари спомени и рани . Искам по пътя на търсенето си да се справя без нейна помощ и знание !
Привет!
Дай си време!
Дай си време да осмислиш нещата. Подкрепи майка си в мъката и си дай време да превъзмогнеш загубата на баща ти. След това, когато събереш мислите си, сама ще намериш верния път, по който да продължи търсенето. В момента всичко ти е объркано и си буря от емоции. Просто си дай време!

# 17
  • Мнения: X
Преди време помагах на най-добрата ми приятелка да намери биологичните си родители.
Тя плати точно на детективска агенция.Знаеше само дата на раждане и от кой дом е взета.
Представяше си как майка и я търси,как ще се прегърнат,как ще си ходят на гости.
След  месец и половина от агенцията се обадиха,дадоха пълна информация къде да намерим биологичната и майка ,както и двама от братята.Предупредиха ни,че не е много безопасно,да не ходим сами.Но ние се метнахме в колата и отидохме двете.
Оказа се ,че това е някаква махала ,която я няма на картата.Близо до едно планинско село.
Там в една съборетина живееха майката ,братята с жени и деца..Имаше и някакви кошари за животни.
Най-напред ни залаха кучета.
После излезе майката -мръсна,псуваше ни,викаше,посред бял ден пияна ,започна да хвърля камъни по нас..
По-нататък да не разправям....Бяхме много уплашени,направо треперех..
Върнахме се в селото,поразпитахме.
Оказа се,че жената е раждала много пъти,от различни мъже и оставила си е 3 деца,а другите ги давала за осиновяване.

Биологичният баща на приятелката ми беше неизвестен.

От тогава тя никога повече не спомена за биологичната си майка ,братя и т.н..
Осиновителите и са много свестни хора.
Радвам се,че не разбраха къде сме ходили...

Предполагам,че и ти имаш някакви романтични представи и знам,че няма да спреш да ровиш.
Но бъди много внимателна,не се настройвай предварително,бъди готова както за добро,така и за лошо и не ходи сама никъде.Дано да имаш късмет.

# 18
  • Мнения: 129
Колко струва една такава услуга, всъщност?

# 19
  • Мнения: 2 039
Добре прочетете поста за намерената биологична майка и пак премислете.
Щом тази жене ви е изоставила като бебе,не знам какво очаквате след толкова годити.

# 20
  • Мнения: 302
Аз не мога да разбера нещо... Гледат те, хранят те, дават всичко от себе си, да те отгледат, възпитат да станеш човек и накрая...не ти били родители защото си осиновен/а... То родител не е тоя който те е направил, а този който те е отгледал дал е времето и любовта си на теб, а накрая... Не майка, не баща ми осиновител...  (не говоря специално за авторката, а по принцип) как може майка/баща да е някой който те е захвърлил като мръсно коте на произвола на съдбата това не е и човек камо ли майка.... Но лично мое мнение е това... Все пак ѝ желая късмет на авторката и дано не остане разочарована

# 21
  • Мнения: 325
Здравейте,
осиновеният има право да получи информация за биологичните си родители след навършване на пълнолетие. Консултирайте се с адвокат, защото това става чрез съдебен иск. Така ще разберете какви са възможностите и дали осиновителката ще бъде привлечена. Съда намира родителите и установява дали искат да се свържат с детето. Осиновяването също е станало чрез съда и  информацита се пази. Издава се и нов акт за раждане след осиновяване, възможно е рожденната Ви датата  да е сменена. Но ако наистина сте осиновена, в акта Ви трябва да има един номер до нея, освен номера на самия акт. Този номер е препратка към делото за осиновяване и предишния акт, понеже и ЕГН то се сменя. Малко наизуст пиша, което знам от осиновен човек. Чрез съда по законен начин ще получите достоверна информация. Такъв иск няма смисъла на гражданските спорове, тоест никого не съдите и няма от какво да се страхувате. Частен детектив може да влоши отношенията предварително, ако биологичният родител има други деца ще се почувства притиснат ако разбере, че го проучват. Съдът не дава такава информация на детективи, а адвокатите имат достъп.Търсенето по форуми и от други хора помоему е излишно, само се измъчвате.

Съветите да не търсите майка си и критика към Вас от хора, които не са осиновени са несериозни. Всеки има право да знае своя произход! Не е нормално да се казва на осиновен човек, че трябвало да е благодарен, че не е останал в дом. Сякаш той преди зачеването си още е нямал право да израсне с родителите си, а е бил предопределен да бъде изоставен. А тези, които не са осиновени  те богопомазани ли са ? Вярно е, че за Вас е по-добре да нямате големи очаквания. Млада сте и може да преживеете разочарование. Добре е да не тръгвате съвсем сама по такъв път, а да споделите с човек, който ще Ви подкрепи. Няма нищо лошо и да поговорите с психолог ако истината се окаже твърде тежка за Вас. Аз останах сирак на 19 г и се блъсках сама с проблемите си. Изхождайки от своя житейски опит, мога да кажа, че нищо в живота не е толкова страшно колкото изглежда. Най-важното е да простите предварително, защото никой не греши нарочно в живота си. Много жени правят аборт, но с лекота биха осъдили жената, която е дала живот на детето си, макар и да го е оставила в дом. Това не е ли лицемерие?  Не може предварително да се съди, без да се знае причината за изоставянето. Освен това, може да имате брат или сестра, които не знаят за Вас. Те също имат право да научат и може да решат че искат да поддържат връзка с Вас.
Истината е по-добра от всичко! Успех!

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 04:51 от Касия

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 780
Осиновеният има право да знае кой е, защо... Винаги обаче съм си представяла картинката:  БМ има ново семейство, те как ще реагират и ако се причини раздялата на това семейство, как ще се почувства осиновения? Е, наскоро получих отговор, неособено оптимистичен такъв. Дамата беше казала на съпруга и децата си, и последните явно са го приемали като нещо имагинерно. Когато се появи полубрата се врътнаха и нямаха голямо желание за контакт. Не, не бяха груби, просто незаинтересовани... В крайна сметка майка и деца се отдалечиха, с новооткрития син не заличиха 28 години, просто добри познати... Не знам, някак ми се вижда безсмислено упражнение търсенето на биологичните, но пък не съм поставяна в тази ситуация, вероятно не оценявам правилно емоционалната част на нещата.

# 23
  • Мнения: 10 251
Всеки случай е различен. Моя близка преди години роди дете и го остави за осиновяване. По една случайност нашето семейство беше в течение на случая, помагахме. Повече от 30 години тази жена не можа да прежали, че си остави детето, независимо, че по-късно се омъжи и има друго дете, пак дъщеря. Обвиняваше майка си, че я е натиснала да роди и да го остави, сакън, какво ще кажат хората. Вярно, тогава бяха по-други времена, но не беше чак такова чудо невиждано. В последно време не съм се чувала с нея, разбрах, че е казала на дъщеря си, че има сестра. С мъжа си отдавна са разведени. Иска й се да намери дъщеря си, но не знам дали прави нещо по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт