Тема 10- Февруарски мами 2022 г. 🌸

  • 20 592
  • 433
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 825
И моя корем често ставаше така и аз си мислех че е бебка, да ама не ако застане така и не се движи са контракции Joy разбрах го когато разждах чак Joy

О движи се, в тоя момент към бъбрека има и крак хаха той бута, а долу усещам ръце/ръка. Да има моменти при разтягането става и контракция (целия корем става твърд) , ама първо усещам движението...и от другата страна е мекичко. Ще видим когато дойде момента как ще е . Simple Smile

# 61
  • Мнения: 759
Честито бебе Калоян! Blue Heart

И моят корем редовно придобива тази форма от контракциите, по-рядко бебето само се блъска само в едната страна. Обикновено контракциите го избутват от едната страна и то пак може да направи някое леко движение и да го усетя, но знам, че е от контракцията тази форма. Корема се втвърдява и има едно придърпване, освен това ми спират въздуха такива контракции. Имам ги наистина много често, буквално имах 2, докато прочета новите постове, но разкритие нямам никакво, така че при всяка жена е различно, едни раждат с такива или по-слаби, а други като мен си стоят с месеци и контракциите се усилват, но раждане няма.

# 62
  • Мнения: 283
Честит Калоян 💙
Както се описва стягане на корема не съм усещала. От време на време изпитвам болка под гърдите, където реално започва корема или около яйчниците и в кръста, но го отдавам, че бебка натиска нещо. Такива очертания на корема и аз редовно имам я дупе, я гръбче не знам какво е точно 😀😀.
Аз съм в спек за тези контракции, защото не ми ги пускат днес също не пожелаха да ми пуснат. В петък на прегледа питах АГ не трябва ли да ми пусне втора микробиология тъй като предната не беше чиста, каза не и ми изписа само да сложа еднократно някаква свещичка, която имала действие от 7 до 10 дена 🤔🤔. Васерман знам, че искат той не ми пуска и тази седмица ще звъня в болницата където ще раждам да ми кажат какво трябва да си пусна и ще го направя през главата на АГ. Утре съм на преглед за алергии от упойки (пак е на моя глава).

# 63
  • Мнения: 457
И на мен не са ми пускали повече кръвни изследвания. Сега се сещам, че имаха срок 6 месеца, а той е минал.
Микробиологията ми също не е чиста. Едно кремче ми изписа доктора. Питах го какво ще стане, ако тръгна да раждам преди да е преминало лечението, той ми каза, че баба ми едно време само с чиста микробиология е раждала и ме прати да си ходя. Flushed
Утре ще ходя в Шейново и ще питам.

# 64
  • Мнения: 283
Реално е така едно време само микробиология са пускали и кръвни, но в крайна сметка сме 2022. То едно време и на полето са раждали жените ама сега не е така.

# 65
  • Мнения: 135
Честит да е Калоянчо! 💙 Да бъде здрав и бързо възстановяване на мама! 😊

И моя корем  придобива такава форма, като основно се получава при контракции, които получавам доста рядко..дискомфортни са, но изобщо не са болезнени, а термина ми е на 19.02 и вече ме обхващат едни мисли как ще преносвам, пък бебето ще е голямо и ще се наложи секцио….абсолютно никакви признаци за раждане нямам, освен че го усещам ниско долу, но дали е така ще разбера в четвъртък когато е прегледа.
Вече много искам да раждам 🙄тежи ми и се чувствам страшно тромава и дебела.. а напоследък и доста други нетактични хора ми го казват и се депресирам още повече, та изгубих желание и да се виждам като цяло дори и с близки хора

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Не знаех, че е контракция, когато в такава форма застане коремът. Нямам болка, от другата страна даже не е твърд. Утре ще питам док, да видим какво ще ми каже.

# 67
  • Мнения: 652
При мен коремът също така застава в контракциите - много е смешно - винаги се чудя това дупе ли е или какво е тази издутинка Grinning

Не знам при вас как е, аз имам чувството, че вече имам по-малко апетит от предния месец, обаче всеки ден излизам повече кг на кантара. Буквално ям по-малко, движа се повече и през няколко дена - 1 кг. нагоре. Имам чувството, че зверски много вода задържам, защото съм и подута, а и пия страшно много вода.
Другото, което забелязах е, че много ми се влоши кожата. По принцип съм с чиста кожа и цяла бременност си остана така, обаче тук последните 2 седмици е някаква ужасна - едни ситни обривчета, червени петна....доста зле.

# 68
  • Мнения: 739
Честито бебче Калоянче! Да е много здрав и да радва мама и тати! 💙😊

При мен последните дни от контракциите ми ставаше доста остър. Както е на снимката на  Есенна. Сякаш е на пирамида и беше странно. Определено при по-силните контракции не виждах да се мърда бебето, а заставаше или на една страна сякаш неговата форма или заострен в стартова позиция все едно. 😅

# 69
  • Мнения: 3
Честито бебче!💙💙💙

Моя корем е така постоянно,дори и в момента. Моя термин е днес,за сега нямам никакви болки или придърпвания.
Първа бременност ми е и се притеснявам  от преносване. Дано до довечера да стане чудото.

# 70
  • Мнения: 76
Честито бебче Калоян! Да е много здрав, усмихнат и палав!

# 71
  • Мнения: 209
Честито бебенце Калоян ❤️

И аз да се отчета, днес със спешно секцио в 13:50 се роди Доротея  3245кг 47 см🤗

Всичко стана много бързо,още не мога да осъзная какво се случи 😅та като се посъвзема от екстремната ситуация ще разкажа какво и как се случи 😅😅😅

# 72
  • Мнения: 36
Честито бебе Калоян и Доротея! Да са здрави, а на мамите бързо възстановяване. ❤

# 73
  • Мнения: 60
Честито бебче Доротея и бързо възстановяване Heart Revolving Hearts

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Блонди, честита Доротея! Да е жива и здрава, на теб бързо възстановяване! Heart

Момичета, пуснах изследвания днес и за първи път ми излязоха левкоцити в урината. Утре ще ги покажа на док, да каже за какво става въпрос. На някоя случвало ли се е? Малко се притесних, че точно накрая излезе такъв резултат. Confused

Общи условия

Активация на акаунт