The Ordinarу + DECIEM (Тема № 8)

  • 38 215
  • 432
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 014
Искам да започна да използвам TO Granactive retinoid 5 in squalane, какво ще стане  ако има ден, в който пропусна SPF ?

# 16
  • Мнения: 9 679
Вероятно нищо, ако е един ден. При мен поне няма щети.

# 17
  • Мнения: 101
По принцип кожата “има памет”, нещата които и причиняваме сега, могат да се проявят след години. Но от веднъж не мисля, че ще стане кой знае какво.
Искам да започна да използвам TO Granactive retinoid 5 in squalane, какво ще стане  ако има ден, в който пропусна SPF ?

# 18
  • Мнения: 3 302
Не разбирам защо трябва да пропуснеш слънцезащитата. Този продукт се използва вечер, на сутринта си продължаваш с нормалната си рутина.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 014
Защото днес спах на друго място и нямах слънцезащита в себе си и цял ден бях навън. а ретинолите в другата тема могат да предизвикат появата на петна на лицето. На TO го водят по-щадящо, но искам да съм сигурна колко е вредно.
При по-силните ретиноли исла слагане на SPF няколко пъти дневно, което не е за мен.

Знам, че слънцезащитата е адски важна и без ползването на ретиноли.

# 20
  • Мнения: 5 613
Не знам как ги водят ретинолите, но на мен от Ретинол 1 % на ТО ми се обели зверски лицето, а от гранактив 2 % също съм имала лек пилинг. Така че е хубаво да се ползва слънцезащита и с тях.

# 21
  • Мнения: 3 302
При по-силните ретиноли исла слагане на SPF няколко пъти дневно, което не е за мен.

Малко съм объркана, дори и без ретинол слънцезащитата трябва да се нанася през деня по няколко пъти, разбира се зависи колко време си навън. Общо взето май е препоръчително на всеки 2 часа да се нанася отново. Разбирам че за тези, които носят грим може да е по- трудно това, до колкото знам за повторно нанасяне някои използват от тези спрейове, които не са толкова ефективни колкото крема, но все пак дават някаква защита.
Лично аз ако съм си забравила слънцезащитния крем бих пропуснала ретинола вечерта, все пак превенцията на проблем е много по- лесна от лечението му.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 014
Аз нося доста грим в ежедневието и няколко пъти подновяване на слънцезащита ще го разяде. Стоя навън по три-четири часа активност. Спреят е много мазно нещо и очите ми сълзят.

# 23
  • Мнения: 46
Здравейте, може ли да ме насочите кои продукти са подходящи за изравняване на тена, тъмни кръгове и торбички под очите и леки бръчици?

# 24
  • Мнения: 2 448
Здравейте,
След много четене и проучване, вчера се сдобих с първия си продукт на ТО - Niacinamide 10% + 1% Zinc.
Имам смесена кожа с по-едри пори на носа, брадичката и тук-таме на челото, но рядко браво пъпки, а причината да го взема са ужасни запушени пори под линията на брадичката, там вече ми излизат и пъпки, вече няколко месеца не мога да се отърва, но това вероятно е маскне.
Та снощи се намазах след като си почистих лицето, сложих 3 капки, обаче ме засърбя доста, особено в по-сухите участъци на бузите например.
Искам да му дам още малко шанс, нямам видимо зачервяване, просто ме сърби и то не навсякъде, но и моята кожа е много чувствителна.
И се чудя, дали да го почна постепенно, т.е. отначало през 2-3 дни? Да се огранича ли само в проблемните зони, а в тези, е по-сухо да не мажа? Да намаля количеството?
Или всичко от изброеното? 😀
Ще се радвам на съвети.

# 25
  • Мнения: 558
Сложи 2 капки и задължително хидратиращ крем отгоре. Мисля, че можеш и всеки ден. Наблюдавай се. Това не е агресивен продукт. Не е изключено да имаш алергия към някоя от съставките, но е малко вероятно. Сигурно ще привикнеш.

# 26
  • Мнения: 646
Здравейте! След употребата на THE ORDINARY Niacinamide 10% + Zinc 1%, някой получавал ли е т. нар. кир ефект?

Кир ефект при двете опаковки Niacinamide 10% + Zinc 1%, които изхабих при мен нямаше.

Цитат
И се чудя, дали да го почна постепенно, т.е. отначало през 2-3 дни?

Можеш да го ползваш всеки ден, но добрата хидратация е задължителна, а употребата на серума след пилинг - химичен и механичен е тотално непрепоръчителна. Както и употребата на киселини след пилинг.

Аз ползвам сигурно почти всичките киселини на THE ORDINARY - гликоловия тонер, AHA & BHA, хиалуронова и млечна.
Стриктно следя да не сложа Niacinamide 10% + Zinc 1% след AHA & BHA пилинга или гликоловия тонер. Отделно и след AHA & BHA никога не слагам други киселини.

Цялостното ми мнение за марката не е феноменално, но е абсолютно задоволително.

# 27
  • Мнения: 6 682

Стриктно следя да не сложа Niacinamide 10% + Zinc 1% след AHA & BHA пилинга

Това защо? Двете нямат конфликт помежду им?

# 28
  • Мнения: 646

Стриктно следя да не сложа Niacinamide 10% + Zinc 1% след AHA & BHA пилинга

Това защо? Двете нямат конфликт помежду им?

Така съм чела в сайта на TO и понеже докато не пробвах не повярвах - пробвах и си усетих кожата ааааадски раздразнена.

# 29
  • Мнения: 2 448
Пак съм аз с Ниацинамида ☺. Дадох му шанс, слагам по-малко и само на проблемните зони, избягвам по-сухите и явно свиквам вече с него.
Обаааче почнаха още повече да ми избиват пъпки и черни точки 😭. Мисля, че съм чела някъде, че е нормален ефект, но след колко време евентуално започва да се изчиства лицето от тия досадници 😖?
И още един въпрос, тъй като кремът ми за лице, който ползвам (хидратиращ на Nuxe) почти свършва, а в сайта на TO в програмата ми препоръчаха MOISTURISING FACTORS + HA, бих искала да попитам дали сте доволни от него?

Общи условия

Активация на акаунт