Лунна торта

  • 26 632
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Формите ги има във всички домашни потреби и големите магазини.

# 16
  • Мнения: 344
Аз искам да попитам маслото разтопено на котлона или само размекнато на стайна Т?

# 17
  • Мнения: 3 550
Raya, мерси за уточнението! Ще потърся течна сладкарска Хопла и другата седмица ще направя тортата.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: tonyny
Аз искам да попитам маслото разтопено на котлона или само размекнато на стайна Т?


Аз го разтопих и после в купа го разбърках с бисквитите, за да поемат.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 561
Цитат на: gal4e
Много ми хареса тортата и е лесна за правене. Обаче можете ли да ми кажете от къде да си купя такава форма, защото нямам. По-възможност ми препоръчайте някой по-централен магазин, защото аз живея в Банишора и няма да ми свърши работа някой неизвестен квартален магазин. Благодаря.


 тавички има в хит, в метро,в била ( с 2-3 дъна са гладко, за кекс) сметаната пак оттам - в картонена кутия като прясно мляко

# 20
  • София
  • Мнения: 6 561
Цитат на: bomboto
Bibi, Господ здраве да ти дава!!!!!!!!!
 Тортата е фантастично вкусна и врмето, което ти отнема, за да я сътвориш е по-малко от 15 минути с все трошенето на бисквити!
 Сърдечни благодарности!!!!!!!!!!!!!

 нали да си оближеш пръстетата - аз мнооо я тача -вкусна и бърза, за не особено сръчни като мен  Wink

# 21
  • Мнения: 1 517
Звучи супер. Обожавам бисквитени торти, както и шоколад.  Heart Eyes Сигурно ще я пробвам. Но не излиза ли скъпа? (че аз все гледам по евтините работи).

# 22
  • Мнения: 3 479
Ей за Била бях забравила, ама съм и аз baduu  Щ.е трябва да дотърча до там. И без това скоро не съм ходила.
Благодаря ви за подсещането

# 23
  • София
  • Мнения: 6 561
Цитат на: petty
Звучи супер. Обожавам бисквитени торти, както и шоколад.  Heart Eyes Сигурно ще я пробвам. Но не излиза ли скъпа? (че аз все гледам по евтините работи).


ами около 10 левау даже по малко

3 шоколада - 3.60
1 или 2 пак б-ти - 1-2 лв ( зависи колко дебело искаш да ти е отдолу блатчето)
течна сметана - 2 - 2.60 лв.
други - масло, есенции, какао - грубо 1лв.

# 24
  • Мнения: 2 792
Днес ще я пробвам тази торта, че ми звучи много гот.Още в петък я видях и смятах да я правя в събота, но нали беше загинал сървъра, не можах да видя рецептата.Довечеря я правя и ще кажа как е била оценена от комисията дегустатори Wink

# 25
  • Мнения: 1 517
Сега се сещам, че съм правила подобна рецепта. Но в нея плънката беше на 2 пласта - отдолу кафяв, отгоре - бял. Първо се оставяше да се стегне кафевият, после отгоре се намазва с бял и пак се оставя да се стегне. Имаше и рецепта с 3 цвята - с бял, млечен и натурален шоколад - много красиво става. Ако някой иска може да я пробва така.

# 26
  • Мнения: 2 792
Тортата наистина е страхотна, в къщи всички хапнаха с удоволствие.Само, че тъй като  бях взела обикновени бисквити , а не маслени(предпологам, че е заради това) сложих малко повече масло, към 150гр.
  Освен това, за тези, който нямат разкопчаваща се формичка да ги успокоя, аз я наравих в обикновена форма, като сложих фолио в нея, след това си я извадих без проблем и без да се наруши формата на тортата Wink

# 27
  • Мнения: 1 771
Днес съпруга ми има рожден ден и ще го изненадам с тази торта. Само, че вместо бял ще го правя с кафяв шоколад и бисквитите също са ми кафява. После ще ви кажа за отзивите.     food002

# 28
Една идея - шоколадовия мус за тортата да се направи с готварски шоколад (продава се на килограм в някои магазини за насипно кафе), не излиза толкова скъпо. А за украса може да се сложат целувчици или ядки.

# 29
  • Мнения: 1 771
Благодаря ти karamel. Ще се възползвам от съвета ти!

Общи условия

Активация на акаунт