Как спестявате в ежедневието?

  • 66 506
  • 1 486
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 7 461
Явно в различните градове са различни цените извън веригите, затова на някой е по-изгодно да пазарува от веригите, на друг от другите магазини.

# 1 291
  • Мнения: 13 490
Малките магазинчета няма как да имат ценово предимство. Елементарна икономическа логика.
Смисълът да се ползват е вкусът - нито месо, нито плодове и зеленчуци в Лидл и Кауфланд отговарят на изискванията ми за качество. Но пакетирани стоки купувам от веригите. По-евтино, по-удобно.

Тарталета е абсолютно права също, че няма как сготвена навън храна да излиза по-евтино от домашната. Но ако яде 1 или дори 2-ма души, може да се окаже по-изгодно от гледна точка на удобство (вкл. ток, труд).  Не всичко може да се купи и намери в миниколичество. Аз, за да направя един-единствен сандвич на детето си с резен шунка, резен ементал, резен домат, лист маруля, малко крема сирене и т.н. трябва да купя по цяла опаковка от тия неща, които после да се чудя за какво и как да изразходвам.
В този смисъл има голямо значение дали се готви пълна теджера за 4 души, които ще ядат всеки 2 пъти, или се готви за един. Ние сме трима, но всеки с капризите си и малцина са навити да повтарят ядене. Така че комбинираме варианти. Мразя да хвърлям храна.

# 1 292
  • Мнения: 2 035
Вкъщи сме трима и почти винаги ядем различна храна. Може би на вечеря или ако гледам да направя нещо, което и двамата харесват, аз в 99.99% от случаите ям друго.

# 1 293
  • Между гори и планини
  • Мнения: 12 208
По принцип сготвено у дома е по- евтино, няма спор. И си следиш и качество. Което за мен е много по- важно.
Дори синът ми се научи да си готви и дори си носи на работа, всичките му колеги си носят, все млади хора. Което е похвално. Понякога по Месинджър го напътствам какво да прави, защото докато живееше у дома не проявяваше голям интерес да идва и да се учи докато готвя. Но глада е по- силен от тока 😂

# 1 294
  • Мнения: 2 035
Моят е на 14г и тренира, съответно внимава какво яде повече от мен, а аз се съобразявам много. Може да си готви абсолютно всичко и го прави най-редовно. Друг е въпросът, в какво състояние е кухнята, мивката, плота...кучето след това. Но предпочитам да го прави и се радвам, че го прави. Сега е във ваканция и тази седмица аз правя закуските ( понеже са различни), той всеки ден си прави обяд.

# 1 295
  • Мнения: 5 680
Не знам храните във веригите дали са по-скъпи, май някои неща са , други не,  Но перилните и почистващи прапарати къртят ...
Та пазарувам от паралелния турски внос, от магазинче до вкъщи с касов бон, а за офиса ми издават и фактура. Няма как да дам 4,80 за доместос, след като препарат за тоалетна чиния с белина ACE е 2,50.
Харесвам за черните си дрехи и Бинго течния турси - 9,60 в магазина, същия препарат 19, 99 ( с повече от 10 лева по-скъп) в Кауфланд.
На 13 няма да пазарувам определено, освен ако в кварталните магазини не предложат оферти с мин 20% отстъпка за месо и млечни Simple Smile
Kварталните магазини пък нямат шанс да им дам по близо 4лв за банани и портокали в момента, защото във веригите цените са на половина..

Последна редакция: пт, 07 фев 2025, 14:07 от скаридка

# 1 296
  • Между гори и планини
  • Мнения: 12 208
И аз пазарувам турски почистващи и перилни препарати и съм много доволна. И доста хранителни стоки също - ориз, леша, булгур и др.
В Берьозката има неща които ми харесват и също са на много добра цена.

# 1 297
  • Мнения: 4 330
Но ако яде 1 или дори 2-ма души, може да се окаже по-изгодно от гледна точка на удобство (вкл. ток, труд).  Не всичко може да се купи и намери в миниколичество. Аз, за да направя един-единствен сандвич на детето си с резен шунка, резен ементал, резен домат, лист маруля, малко крема сирене и т.н. трябва да купя по цяла опаковка от тия неща, които после да се чудя за какво и как да изразходвам.
В този смисъл има голямо значение дали се готви пълна теджера за 4 души, които ще ядат всеки 2 пъти, или се готви за един. Ние сме трима, но всеки с капризите си и малцина са навити да повтарят ядене. Така че комбинираме варианти. Мразя да хвърлям храна.
Това имам предвид и аз мразя да хвърлям храна. За да направя 1 салата Цезар например трябва да купя цяла салата Айсберг, мин. 400 гр. пилешки гърди, мин. 200 гр. пармезан (най-малките опаковки, които съм намирала в супермаркет), сухари, отделно дресинг, който хайде приемаме, че е сравнително траен и имаме вкъщи. Това ако го купя от супермаркета, ще ми излезе доста по-скъпо от 1 бр. готова салата Цезар, която е около 9-10 лв. Излиза разбира се, по-изгодно, ако ядат поне 3-4ма, но за 1 или 2ма не. Трябва въпросният човек да продължи да яде въпросната салата поне още 2-3 пъти, за да изяде цялото количество или да изхвърли храна, което е грехота за мен. Все едно да хвърляш пари.

# 1 298
  • Мнения: 6 916
За готвенето е спорно дали излиза по-евтино или не от готовото. Вкъщи винаги се готви и вече много от нещата спряхме да купуваме - хляб, тесто, прясно мляко и сладкиши. Причината е, че качеството на много от продуктите в магазина се занижи, а цените за сметка на това се вдигнаха.
В някои случаи ми излиза по-евтино да си ги сготвя вкъщи отколкото да ги купя готови. Бяхме си направили експеримент с безместни дюнери, в които има фалафели. Един такъв среден дюнер във Варна върви на цена от 5-6-7 лева. Продуктите, които ще кухим от Лидл за 4-5 дюнера излизат около цената на 2 или 3, зависи. И за разлика от купешките, нашите си ги пълним с каквото и колкото искаме. Всичко е прясно, направено на момента, знаеш и сосът ти от каква майонеза е, и фалафелите ти, че са направени преди малко, а не преди 4 дни.

# 1 299
  • Мнения: 3 857
Ние покрай работа нямаме от къде да си купим нищо за ядене, освен една вендинг машина, която е на шефа и едно павильонче за кебапчета, което работи само през лятото и е на брата на шефа. Та щът - не щът всички си носят. Има няколко заведения, които предлагат доставка до нас, понеже сме извън града, но като им гледам цените, хич не ми се вижда по-евтино да си поръчвам от тях.

# 1 300
  • Мнения: 9 308
И това, което остане след направата на сандвичи го хвърляте? Аз не, всичко си го ползвам. Храна не се хвърля у нас.

# 1 301
  • Мнения: 11 004
И аз се зачудих защо да хвърли след един сандвич, като ако вземе по 1 опаковка и направи на детето всяка сутрин по 1 сандвич за у-ще ще стигне опаковката. Те по повече от 5 слайса нямат.

# 1 302
  • Мнения: 6 792
Сезонни плодове по един-два килограма от веригите, ябълки на едро от борсата.
За мен е най- лесно с предварително планирано меню.
Имам и дни с изключения, но обикновено се придържаме към плана.Да има значение какви са обичайните храни за семейството.
 Ето тази седмица бяхме четирима готвих да има за закуска, обяд и вечеря. Повечето дни и десерт. Не сме похарчили повече от 150 лв

От 4 хляба остана и за кучето.
В петък беше свинско с грах, зелена салата и торта.
В събота закусихме с торта, мусака за обяд  и шкембе чорба за вечеря.
В неделя за закуска макарони на фурна, панирано филе от петел отгледан за деня, и едно от кокошка ( имам бутчета и крила за още  два пъти) и пържени картофи.
В понеделник супа от петела и отново зелена салата с пъдпъдъчи яйца.
Вторник огретен с картофи и кисело мляко за мен боб яхния за мъжете.
Сряда пица с шунка за вечеря и поширани яйца за обяд.
Четвъртък цариградски кюфтета с картофено пюре и торта.
Днес баница с домашни кори за закуска и обяд, ще дояждаме от вчера за вечеря.
Купила съм хляб, шкембе, кайма, свинско шунка, кисело мляко, и всички продукти за макароните на фурна.

# 1 303
  • Мнения: 13 490
Не хвърлям, разбира се, но си е зор да ги употребиш. Съвсем не са по 5 слайса. Шунките в Лидл са минимум 200 грама, т.е. около 20 парчета. Има едни пилешки и пуешки, които са по 400 грама само. А трайността им е 5 дни пряко сили, по-скоро около 3-4 са свежи.
Еми, ядат и котките!

# 1 304
  • Между гори и планини
  • Мнения: 12 208
Ами замрази ги! И като ви се дояде, ще размразиш. Вкус и качество не се променят.

Общи условия

Активация на акаунт