Качествена дограма - 3

  • 29 620
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Искам да остъкля дълга тераса - почти 7 метра. Но ми казаха, че на тази дължина ПВЦ дограмите имат някакво линейно изкривяване и по-добрият вариант е алуминиева дограма. Някъде има ли информация по този въпрос, защото не мога да намеря нищо? Ако взема по-качествена ПВЦ дограма, дали ще го има този проблем?

# 31
  • Мнения: 240
Здравейте, не успях да намеря в крайна сметка какъв е най-добрият избор при шумоизолация? Без значение цената Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2
Местя  си питането в новата тема:
Зачетох се по питането на  последната потребителка.
Имаме подобен казус. Тераса запад, дълга на две спални на нея простирам. В момента е остъклена с винкел и тече при дъжд  (намираме се във Варна и когато вятърът е от запад е доста кофти ). Харесва ни безпрофилното остъкляване, но сме на мнение,  че няма кой да го направи без отново да тече в терасата при западен дъжд затова се насочихме към дограмата.
Бихте ли ме насочили какви стъкла е редно да сложим ( под нас цялата тераса е усвоена, над нас само на едната стая). За нас е важно да е завет и да не тече в терасата и лятото в предвид западното разположение да намалим топлината.
Относно вашият казус, имах подобен проблем. Правих ремонт повече от 6 месеца не по зависещи от мен причини. Когато стигнах до смяната на дограма, дилемата и драмата беше неописуема и в крайна сметка се спрях на https://chehplast.com/ тъй като проверих, че са с доста добри отзиви на пазара и предлагат изцяло немска дограма с дълга гаранция. Имат богат избор и на съпътстващи дограмата стоки и услуги. Лично аз съм много доволна от тях и горещо препоръчвам техните услуги.

# 33
  • Мнения: 29
Една фирма ми каза, че всички профили (включително rehau) вече се произвеждали от профилинк, понеже вкарали 2 милиарда инвестиции и имали такива машини, които и в Германия ги нямали. За това почти всеки профил бил произведен там, без значение от марката и нямало смисъл да се дават пари само за надпис rehau. Смехотворно ми звучи, а новинарските сайтове пишат, че профилинк били 10-тия по големина производител в Европа.

# 34
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Съжалявам, ако въпросът ми не е за тук, но ми предстои остъкляване на тераса. Иска ни се да е с плъзгащи прозорци (не ни е нужна топлоизолация). Проблемът ми е как да се направи, за да има достъп за миене. 4 крила ще са. Joy_Joy, ние също сме във Варна, към коя фирма се насочихте?

Последна редакция: нд, 08 май 2022, 08:34 от __EtnA__

# 35
  • София
  • Мнения: 891
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам.


Имаме външни ролетни щори (не знам от коя фирма са поставяни - така си купихме жилището) и съответно искаме да добавим на няколко прозореца комарници. Има ли начин това да стане без да се махат външните щори.

Ако искаме да се сменим начина на отваряне на дограмата на няколко крила, може ли да го направи фирма, която не я поставяла (отново не знаем кой го е правил).

Благодаря предварително на отзовалите се.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам.


Имаме външни ролетни щори (не знам от коя фирма са поставяни - така си купихме жилището) и съответно искаме да добавим на няколко прозореца комарници. Има ли начин това да стане без да се махат външните щори.

Ако искаме да се сменим начина на отваряне на дограмата на няколко крила, може ли да го направи фирма, която не я поставяла (отново не знаем кой го е правил).

Благодаря предварително на отзовалите се.
Комарници може да сложите само ролетни. Не знам какво ви е разпределението на щорите, но ще трябва да се демонтират и после пак да се монтират. Не всяка фирма се наема на това. Допълнително се слагат алуминиеви кутии на местата, където трябва да се изравни с комарниците напред, за да стъпят щорите. Не казвам голяма дума, но демонтажа и монтажа на щорите може да струва колкото комарниците, ако не и пвече. Ролетните комарници, единият струва над 130 лв, ако е бял, пак казвам, че зависи от размера.
Ако искате, на мястото на фиксове, да сложите отваряеми крила, може и друга фирма, зависи дали се наема. Правили сме крила на Алупласт в друга дограма: Трокал и ще една. Другата правихме с Профилинк. От Прфилинк, не ни дадоха гаранция, че ще стане. Никой, казаха не е питал за такъв вариант. Не се сещам в момента, но зависи от техника, който ще дойде да взема размери. Дали се наема фирмата и дали профилът е съвместим. Цената пак не е малка и мже и да не паснат уплътненията както трябва, ако са различни марките на профилите. Рискува се. При нас се получи

# 37
  • Мнения: 6 292
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам.


Имаме външни ролетни щори (не знам от коя фирма са поставяни - така си купихме жилището) и съответно искаме да добавим на няколко прозореца комарници. Има ли начин това да стане без да се махат външните щори.

Ако искаме да се сменим начина на отваряне на дограмата на няколко крила, може ли да го направи фирма, която не я поставяла (отново не знаем кой го е правил).

Благодаря предварително на отзовалите се.

В интериорната тема имаше снимки на плисе комарници монтирани върху ролетна щора. Недостатък е, че са скъпи.
https://bg-mam.ma/p/1422510/44747561

# 38
  • София
  • Мнения: 891
Скрит текст:
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам.


Имаме външни ролетни щори (не знам от коя фирма са поставяни - така си купихме жилището) и съответно искаме да добавим на няколко прозореца комарници. Има ли начин това да стане без да се махат външните щори.

Ако искаме да се сменим начина на отваряне на дограмата на няколко крила, може ли да го направи фирма, която не я поставяла (отново не знаем кой го е правил).

Благодаря предварително на отзовалите се.
Комарници може да сложите само ролетни. Не знам какво ви е разпределението на щорите, но ще трябва да се демонтират и после пак да се монтират. Не всяка фирма се наема на това. Допълнително се слагат алуминиеви кутии на местата, където трябва да се изравни с комарниците напред, за да стъпят щорите. Не казвам голяма дума, но демонтажа и монтажа на щорите може да струва колкото комарниците, ако не и пвече. Ролетните комарници, единият струва над 130 лв, ако е бял, пак казвам, че зависи от размера.
Ако искате, на мястото на фиксове, да сложите отваряеми крила, може и друга фирма, зависи дали се наема. Правили сме крила на Алупласт в друга дограма: Трокал и ще една. Другата правихме с Профилинк. От Прфилинк, не ни дадоха гаранция, че ще стане. Никой, казаха не е питал за такъв вариант. Не се сещам в момента, но зависи от техника, който ще дойде да взема размери. Дали се наема фирмата и дали профилът е съвместим. Цената пак не е малка и мже и да не паснат уплътненията както трябва, ако са различни марките на профилите. Рискува се. При нас се получи

Питала съм в няколко фирми, и ми казаха точно това - демонтаж на външните, ролетни комарници и отново поставяне на външните щори, ако оцелеят от демонтажа, тъй като са на повече от 10г. Та въобще не ми се рискува. Идеята е да се намери евтино и лесно решение. И се чудя се дали някой ще се съгласи да ми сложи комарник отвън на ролетните щори, дори и да е на две крила, дори и да не се отварят.

А другото ми питане беше, за крила, които се отварят нормално, дали може да се добави отваряне на ножица.

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 12:18 от bubanka

# 39
  • Мнения: 6 292
Скрит текст:
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще пробвам.


Имаме външни ролетни щори (не знам от коя фирма са поставяни - така си купихме жилището) и съответно искаме да добавим на няколко прозореца комарници. Има ли начин това да стане без да се махат външните щори.

Ако искаме да се сменим начина на отваряне на дограмата на няколко крила, може ли да го направи фирма, която не я поставяла (отново не знаем кой го е правил).

Благодаря предварително на отзовалите се.
Комарници може да сложите само ролетни. Не знам какво ви е разпределението на щорите, но ще трябва да се демонтират и после пак да се монтират. Не всяка фирма се наема на това. Допълнително се слагат алуминиеви кутии на местата, където трябва да се изравни с комарниците напред, за да стъпят щорите. Не казвам голяма дума, но демонтажа и монтажа на щорите може да струва колкото комарниците, ако не и пвече. Ролетните комарници, единият струва над 130 лв, ако е бял, пак казвам, че зависи от размера.
Ако искате, на мястото на фиксове, да сложите отваряеми крила, може и друга фирма, зависи дали се наема. Правили сме крила на Алупласт в друга дограма: Трокал и ще една. Другата правихме с Профилинк. От Прфилинк, не ни дадоха гаранция, че ще стане. Никой, казаха не е питал за такъв вариант. Не се сещам в момента, но зависи от техника, който ще дойде да взема размери. Дали се наема фирмата и дали профилът е съвместим. Цената пак не е малка и мже и да не паснат уплътненията както трябва, ако са различни марките на профилите. Рискува се. При нас се получи

 се чудя се дали някой ще се съгласи да ми сложи комарник отвън на ролетните щори, дори и да е на две крила, дори и да не се отварят.

А другото ми питане беше, за крила, които се отварят нормално, дали може да се добави отваряне на ножица.

Ако изтупвате нещо или се протягате отвън при миене на прозорци как ще става ако тези комарници са фиксирани, ще има ли достатъчно място?

Едноосово отваряне МОЖЕ да се смени с двуосово, не е проблем по принцип, в класната стая на децата ми така направиха.

# 40
  • Мнения: 181
Здравейте, имам нужда от помощ по отношение на избор на производител за дограма за къща. Живеем в Скопие и тук няма голям избор на фирми, предлагащи качествена алуминиева дограма. Рехау в момента нямат наличности и вариант е да сложим дограма на Етем..дали някой от вас е запознат с качеството на Етем (гръцки производител)? По принцип тук най-използвани са дограмите на Алумил (също гръцка фирма), но и те нямат наличности (а виждам, че в бг май не са особено познати). Порових назад в темите, но не видях нито Етем, нито Алумил да се обсъждат като предпочитани.. ще съм много благодарна ако някой сподели мнение Simple Smile ❤️

# 41
  • Мнения: 1 982
Порових назад в темите, но не видях нито Етем, нито Алумил да се обсъждат като предпочитани.. ще съм много благодарна ако някой сподели мнение Simple Smile ❤️
Ние сложихме цветна тъмна Етем на къща преди 2-3 год. Не живея постоянно там за да имам кой знае какви впечатления, но си е ок досега. Подложих я на тест с мощна водоструйка отвън и нямаше дори капчица вода проникнала на нито един прозорец. Препоръча ми я наш познат, който я и монтира. Скоро трябваше да поръчвам за друго жилище, но ми каза, че цената е скочила почти двойно и взех пвц.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Здравейте, имам нужда от помощ по отношение на избор на производител за дограма за къща. Живеем в Скопие и тук няма голям избор на фирми, предлагащи качествена алуминиева дограма. Рехау в момента нямат наличности и вариант е да сложим дограма на Етем..дали някой от вас е запознат с качеството на Етем (гръцки производител)? По принцип тук най-използвани са дограмите на Алумил (също гръцка фирма), но и те нямат наличности (а виждам, че в бг май не са особено познати). Порових назад в темите, но не видях нито Етем, нито Алумил да се обсъждат като предпочитани.. ще съм много благодарна ако някой сподели мнение Simple Smile ❤️
Ние може да предложим алуминиева термопрофилна система Финеастра, турска имаме две серии WT75 и WT85 с вложка 24 и съответно 34 мм. Отскоро е на пазара и покрива всички характеристики. По-добра е от БГ системите. Не е като гръцките, но е висок клас на ставнително сносни цени. Има и един испански профил Кортизо, висок клас, но е по-скъп от гръцкия

# 43
  • Мнения: 688
Някой има ли впечатления от НОВА ПЛАСТ и СИТИПЛАСТ (и двете имат производствена база в Божурище) - цени, качество, монтаж?

# 44
  • София
  • Мнения: 405
Привет,
Може ли да ми препоръчате фирма за алуминиева дограма, която да ни остъкли тераса?

Общи условия

Активация на акаунт