Малки трикове за по-ниски сметки

  • 16 980
  • 343
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 41 011
Ч.С- ти не забеляза ли малка икономия откакто ползваш термосмесителна батерия? Аз малко усетих.

Не ми е и хрумвало да гледам и засичам. Нямам представа. Но ако имам някаква икономия, то ще е след като поправиха циркулационната помпа и сега топлата вода идва до 10 секунди, а преди след минута и повече чакане.

# 196
  • Мнения: 2 911
Офф, ако и при нас водата стане 5 лв ще плащаме м/у 75 и 100лв всеки месец. Ние нямаме съдомиялна, защото ММ е много против! С една малка таблетка която е много вредна химия, измиваш всякаква гнус по съдовете! Чел е че предизвиква рак и е съгласен той да мие, само да не купуваме.

# 197
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Нат, ако само това е съображението - купувайте. Има био препарати без химия колкото ти душа иска. Даже скоро гледах един прах за съдомиялна със сода и лимонтозу. Таблетката е обезмаслител с абразив, вредна е точно колкото и препарата за миене на ръка. Даже през кожата ще проникне повече.

# 198
  • Мнения: 2 911
Няма как, 7 година шкафа предвиден за съдомиялна стои пълен с всякакви препарати, омекотители и прахове. Не ще и не ще Simple Smile!

# 199
  • Мнения: 13 191
Таблетката не е по-вредна от верото, а водата, която спестява съдомиялната, тока, ако сте на бойлер с топла вода - несравнимо е.
Трик за пестене уж на ток - готвя само в тенджери под налягане, не в обикновени и ползвам индукционен котлон - всичко, вкючително боба е готово за 17-20 минути. Винаги изключвам фурната по-рано и оставям да се допече.
Много съм зиморничева, но откакто сме със завивки с патешки пух спим на ниски температури - 18-19 градуса е предостатъчно.

# 200
  • Мнения: 12 888
Съдомиялната сравнена с миене на ръка си е както пералнята сравнена с пране на същото нещо на ръка - много повече отива и вода, и препарати като количество, че и енергия за затопляне на тая същата вода. За време и труд да не отварям работа, на всички ни е ясно. Не се сещам кое би му било по-безвредното и за мен, и за природата.
Странно ми е как някой дето има възможност за миялна не я иска, но същият сигурно няма да се навие да пере на ръка Grinning За себе си съм решила че при първа възможност ще имам миялна и няма шанс някой да ме спре.

# 201
  • Мнения: 2 911
Еми и на мен много неща, които се споделят във форума са ми странни! И винаги съм се чудила защо хората не могат да приемат различното мнение и се опитват да те убедят в тяхното! Ама различни сме и Слава богу Simple Smile!

# 202
  • Мнения: 54 474
За двама души не бих купила миялна. Не мога да събирам цяла седмица съдове за миене. Нямам и не планирам.

# 203
  • Мнения: 13 191
Охооо, няма такова нещо като събиране по седмица. Що народ съм убедила, никой не съжалява.

# 204
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 745
За двама души не бих купила миялна. Не мога да събирам цяла седмица съдове за миене. Нямам и не планирам.
Ако това е проблем, за цял ден, двамата я пълним до вечерта. Абе бързо се пълни 😆

# 205
  • Мнения: 13 307
Има и малки съдомиялни, но не събират големи съдове.

# 206
  • Мнения: 12 888
Малка бих си взела, просто в момента и такава няма къде да наместя... иначе нямам нужда от убеждаване че ще ми пести ток (не съм на ТЕЦ) и вода и че си струва дори и за сам човек. Препаратите за миене на ръка също масово не са хич екологични и безвредни, за съжаление. Но няма как без тях. И те също са вредни ако не се изплакнат напълно, също както и таблетките за миялната. Ако са добре изплакнати (което при правилно дозиране би трябвало да е гарантирано в миялната), няма вреда за нас и в двата случая.
Скрит текст:
Баба ми преди много години си беше навила на пръста че верото е много вредно и ще мие съдовете само с вода. Добре че не я държа дълго, че известно време се миеха тайно след нея...
Извинявам се ако съм прозвучала сякаш настоявам че само моето е правилно, определено не ми беше цел. Предполагам че човекът няма вяра на машината че ще изплакне всичко добре и затова се притеснява от остатък от препарат, доколкото знам това става само при слагане на повече от нужното а не в общия случай.

# 207
  • Мнения: 10 454
Ние сме 4ма, пълним малка миялна средно за 2 дни. Събира си и тави, и тенджери идеално. Ама сме и по цял ден на работа, училище. Не съжалявам, че я взехме.
Свеки са 2ма, пълнят голяма за 2 дни.
Майка ми е сама, понякога с баба ми стават 2ма, пуска я и тя на 2-3 дни.
Въпрос на домакинство...

# 208
  • Мнения: 54 474
В нашата кухня едва има място за пералня с горно зареждане. Миялна абсурд. Преди 5 години сменихме кухнята, няма вариант изобщо за някакво разместване. Трябва да е върху плота и да е хем грозно, хем да няма използваема площ на плота.
Банята е голяма, но в мокро помещение не искам нито пералня, нито миялна.

# 209
  • Мнения: 13 191
Мястото като не стига няма как, но съм по-склонна да се лиша от долен шкаф, не и от миялна. Но то тази зависимост и любов узряват едва след ползване.
За икономиите - не знам дали пестим така, но в коридора сме с лампа с фотоклетка и се включва някой като минава. Основно заради кучето е така, че ходи нощем до банята и ми писна да ме буди да го водя, на светло се оправя самичко.

Общи условия

Активация на акаунт