Великобритания - тема [91] Пролетно - Пролетно Лятна Нековидна

  • 28 501
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 234
Мари, и твоя Великден да е слънчев, празничен и пълен с весели емоции!

Да ви покажа с какво се занимавам последните дни. Почнах да разчиствам гардероба и ми щукна идеята да рециклирам стари дрехи. Ще е за двора лятото. Нямам търпение да се стопли вече. Дребната много му се радва.

# 676
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Много е хубаво, Pampers, браво!

Козунаци и тая година няма да има Simple Smile) мързи ме, какво да правя. Взех боя за яйца и ще купя готови hot cross buns и панетоне, стига толкова. Имам машина за хляб, но не ми стават както ги искам, а половинчати резултати не обичам.
Още 2,5 часа до отпуската, нямам търпение (а имам много работа да отметна за това време).
Трябва да намеря време да си оправя саксиите, накупила съм сума цветя, а не са засадени, а с малко късмет ще почистя и наръся със семена за трева и голите места по тревата. Мъжът ми ги "оправи" миналата година с препарат за бурени - кой да чете, че продават специфични препарати за морава.
Имам билети за два мюзикъла тоя месец, взех билети за опера през ноември и март, през юни съм на концерт също, ще се разбия от култура Grinning

# 677
  • UK
  • Мнения: 2 869
Момичета, може ли линк или снимка, с какво ръсите тревата. Нашата трева сме косили само веднъж от както се затопли о се появиха едни тъмни петна трева и сякаш умира, в началото бяха едно две, сега се увеличава страшно много. Все едно някой е минал и е залял с нещо.
ММ иска да вика градинари, но в момента сме фокусирани върху лофта и не ми се иска да харчим пари за друго.
 Памперс, много хубаво килимче е нали? Как си ти, какво стана с изследванията ти?

 Дорет, много неприятна здравословна серия при теб. Дано скоро отмине!

 Момичета, аз се бях оплаквала тук че не мога да си намеря работа. Вчера получих оферта и съм много щастлива. Работата е много начално ниво, заплащането е минимално, но ще ми стига да покривам афтерскуул клуба. Хубавото е, че има надежда за развитие и след като изтече пробния период мога да работя флексибъл, когато си избера и от където искам.

# 678
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
GreenP,  браво за работата! За тревата имаме кутия с не помня какво, ще снимам като мъжа извлече от гаража нещата за градината.

Pampers, това изглежда супер!

# 679
  • Мнения: 3 234
Green P честито! Много се радвам. Понякога човек трябвада се оплаче публично, за да му пратят малко положителна енергия и да потръгнат нещата.

Изследванията ми са наред. Чакам час за скан. Мисля другата седмица пак да звънна да подпитам какво става и да ги информирам, че взех и да се задъхвам от нищото и съм все подута. Та няма да е без причина. Може пък да задвижи нещата малко.

Ние ръсим семена за трева от Амазон. Бяха с добър отзив. Но с тези ниски температури не знам, дали няма да измръзне. Сутринта пак чистих стъклото на колата.

Бу, аз от Алди вземам едни много хубаво същински козунаци. Но така и не поня как се казват.

Имате ли при вас новото приложение на Асда? В едната нашенска са го пуснали и днес ходих да го тествам. По-хубаво е за сега от Лидл-ското и ти трупа пари. Ще вземат да ме върнат  да пазарувам в магазина пак😂 Или поне докато не започне да рабори и в сайта им.

# 680
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
GreenP, супер новина. Късмет и да имаш готини колеги Simple Smile

Pampers, какво е това ново приложение? 🤔

За тревата ръся с препарати специално за трева, които убиват бурени, мъх, подхранват тревата и са комбинирани и с малко семена, 4 в 1 го водят и във всички магазини ги има, различни брандове, Азда, Теско, уилко, B&Q и тн. Аз на този бранд купих от Теско
https://www.amazon.co.uk/Miracle-Gro-Evergreen-Complete-4in1-7kg … mp;th=1&psc=1
Предната морава беше покрита с много мъх, сега трябва с гребло да го почистя, след като го уморих с препарата и вече ще наръся само със семена. Където е расъл мъх, буквално е задушил тревата Sad
Купих и аератор за тревата, да понабучкам земята, преди да пръсна семената. Не знам дали е добър, следващата седмица пристига и ще го пробвам
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01BYA8WRC?ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image

# 681
  • Мнения: 3 234
Мери, това приложение
Освен в аквариума, къде другаде мижем да отидем на закрито с децата във вашия район? Надявам се прогнозата ще се промени и няма да се наложи, но все пак трябва да имам план Б.

# 682
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Pampers, We the curious (Преди беше @Bristol, а още по-преди музей на науките).
В Watershed има едно кино по-нестандартно. Там за децата  уикендите пускаха филми с тематичен workshop след това, но трябва да се види програмата.
SS Great Britain кораба, ако още не сте ходили си заслужава.
Безплатно е посещението в MShed и Bristol Museum & art gallery. Не са нещо особено, но децата да потърчат и разнообразят безплатно става Simple Smile
Не го дават толкова лошо времето следващата седмица, че съвсем да се затворите. Ако отскочите до Bristol Museum да не пропуснете голямата картина на входа, devolved Parliament, която е на Банкси плюс една статуя пак негово творение Simple Smile Ако не вали, изкачете Brandon Hill и на върха е Cabot Tower. Дано да е отворена, може да я изкачите до върха и видите Бристол от високо. Входът е свободен. https://www.bristol.gov.uk/museums-parks-sports-culture/brandon-hill
После може да се спуснете по другия склон на Brandon Hill в посока канала и реката. Да вземете фери да ви метне на другия бряг на реката и да се разходите до MShed Simple Smile

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 21:44 от Merry

# 683
  • nowhere
  • Мнения: 313
Здравейте момичета,

Pampers, страхотно творение!

Тревата и ние ще трябва да я поръсваме със семена или не знам и аз какво, че е заприличала на оплешивяващ мъж.

Ние вече сме в България! Много съм щастлива, много ми е мило всичко, видях се със семейството си. Но странното е, че ми е и малко чуждо. Може би е нормално след 7 месеца отсъствие. Не чувствам еуфорията, която имаше при предното прибиране. Явно съм започнала да свиквам в Англия.
Вчера валя сняг, та го видяхме най-сетне и ние тази зима Smile

Хубав ден на всички и поздрави от студена София!

# 684
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Добро утро и успешна седмица, само 4 работни дни са, за който работи.
Blue Dress, приятна почивка 🤗 Аз обичам в София да излизам за баничка и кафе сутрин и да зяпам хората, как бързат за някъде.

Вчера пристигна устройството за аериране на тревата. Сглобих го, много страшно ми изглежда, сега се чудя, къде най-безопасно да го съхранявам 🤔 Днес ще го пробвам.
Аз в съботата лъснах къщата, а неделята излязох с колелото самичка. Почти 50 мили от Бристол през Tetbury, Cirencester та до ферма за пъстърва в Bibury. Мъжът ме чакаше там, за да ме прибере 😊 Беше пълно с китайски туристи там, с големи автобуси ги докарваха и изсипваха. В Бат беше така преди Ковид, голям гъч. По време на Ковид стана по-спокойно, сега сигурно пак се е напълнило с туристи, не съм ходила скоро.
Скрит текст:

# 685
  • Мнения: 3 234
От кога му се каня на Bibury и дори ни е в плана за събота, но като те чате, може пак да пропусна. По същата причина още не съм ходила и в Бат. Изобщо не обичам тълпите.

Аз тази седмица работя само 2 дни. Днес спрягаме глагола мотам се с детето у нас. Трябваше да го водя на ваксина, но се събуди болен. Следващите два дни е с мен в офиса и в четвъртък пак почиваме. Оговарям му среща с децата от стария клас тогава.

Blue Dress хубава да ви е почивката!

Да се похваля - най-накрая ядохме кекс след товалкова години Simple Smile Много съм доволна от новата печка. Тъкмо си взех и форма. Обаче правих един само с белтъци (останаха ми от пилето фрикасе). Давайте изпитани рецепти за пухкаф мек кекс моля. Този беше с кокосови стърготини и е плътен.

Последна редакция: пн, 11 апр 2022, 14:52 от Pampers

# 686
  • Мнения: 258
Изглежда много добре, Памперс! Не знам рецепти за пухкав кекс, но много обичам кокос и няма да откажа рецептата.

# 687
  • Мнения: 8 924
Нашата по-съществена част от ваканцията приключи. Ходихме за седмица във Франция. Поседяхме на село с нашите. Разходихме се малко по Шанз-елизе, видяхме Париж от Сакре кьор, насладихме се на импресионистите в Орсе и... доникъде не ми стигна.

На моите сладки десерти "сгъстявам" тестото с кокосови стърготини или смлени бадеми. В никакъв случай не стават пухкави, но и така си ги харесваме.

# 688
  • Мнения: 3 234
много обичам кокос и няма да откажа рецептата.

5те останали от пилето фрикасе белтъка разбих със 150гр захар.
Добавих пресяти 200гр брашно + 10гр бкпулвер + щипка сол
50 гр кокосови стърготини
125 гр олио
125 гр прясно мляко
Пече се 30-на мин на 180 градуса

# 689
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Pampers, We the Curious са имали пожар на покрива от слънчевите батерии и няма да работи баш по великденската ваканция Sad
https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-bristol-61051868

Пробвах устройството за моравата вчера и нещо не останах доволна. Но снощи и сутринта валя дъжд, почвата е омекнала. Пак го пробвах и останах доволна от резултата. Един вид, на суха и твърда почва не може да се ползва. Наръсих и семена, да видим до 2-3 седмици дали ще има видимо подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт