Кюретаж и забременяване след това - тема 87

  • 29 763
  • 735
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 465
Благодаря ви за загрижеността момичета!
Ходих на преглед още вчера и всичко беше наред! Казаха ми, че е възможно да е  от прогеснерона, т.к както писах аз освен на глобули съм и на инжекция прогестерон и Зарзио.
При мен беше само сутринта, без болки и мирис, но не ме свърташе и следобед отидох да ме видят на ехограф... Не ме прегледа моят лекар, т.к той е в София, а аз съв от Варна, но ще му споделя всичко като се видим на 12ти!
Моля се само всичко да е наред-въпреки че ме успокоиха, че няма нищо притеснително... на мен си ми е останала травма и докато не чуя сърдечна дейност ми е стрес!

Още веднъж ви благодаря момичета! 🍀

# 316
  • София
  • Мнения: 5 487
Миличката,всичко ще бъде наред този път ,ще е до щастлив финал 🙂

# 317
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Разбирам те напълно. И аз, ако даде Господ пак да ни се получат нещата когато му дойде времето, си представям как ще съм постоянно шаш и паника. С първата ми бременност всичко беше цветя и рози и не се тревожех за втората, но след тоя ад, който преживях, сигурно бих търчала постоянно за всяко нещо на преглед...

# 318
  • София
  • Мнения: 11 772
Привет момичета, записвам се с трети кюретаж, не питайте, да, много са... Кухо яйце този път. Понеже този път пробвахме медикаментозен, не беше успешен, смисъл падна сака но имах много задържана кръв и се наложи 5 дни по-късно кюретаж. От кога броя дните за цикъл, от падането на сака или от кюретажа? Благодаря предварително ❤️

# 319
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 410
От падането на сака, рестартира се цикъла на хормоните тогава и пада прогестерона.

# 320
  • София
  • Мнения: 11 772
Абе беше бая отпадане та очаквам +/- някакви дни. На предния кюретаж ми дойде на 28 ден, та ще видим. Реално вече съм на почти 12 дни от МА.

# 321
  • Мнения: 405
Момичета, според вас възможно ли е след кюретаж(заради мисед аборт) и последвала хистероскопия да се променят нещата с цикъла от гледна точка на болка. Преди имах болки на всеки цикъл. Сега вече няколко месеца след процедурите и особено последните 2 цикъла усещам дискомфорт и лека болка, но нищо общо с преди. Снощи ме позаболя и ми мина и чак след 2 часа видях,че ми е зацапало и ми е дошло. Днес ме наболява на моменти, но като цяло я няма тази силна свиваща болка от преди и особено в момента като ти идва. Винаги ме е боляло първите 2 дни. Нормално ли е според вас?

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 11:54 от HOPE.LOVE.PATIENCE

# 322
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 410
4-5 месеца след миседа не ме боля както преди, после се “нормализира” болката. Нормално е, матката е мускул.

# 323
  • Мнения: 1 804
Нормално е и аз бях така.
Мацето, съжалявам! 😔🤗

# 324
  • Гр. София
  • Мнения: 182
Здравейте,
Ще съм благодарна, ако някоя от вас може да сподели повече информация, в случай, че е имала подобен опит:

На 29-ти май ми направиха кюретаж, понеже ембрионът спря да се развива и нямаше пулс. (Преди 4 години пак имах неуспешна бременност). Знам, че е препоръчително да се изчакат 2-3 цикъла преди нови опити, но (не ме питайте защо - страст ли, какво ли) мъжът ми свърши в мен на 11-ти юни. По същото време (11-14-ти юни имах характерното за периода на овулация течение).
Чудя се за колко време след кюретаж ЧХГ пада, защото в моя случай е много важно да установя възможно най-рано евентуална бременност, за да започна да си бия Фраксипарин, (което не помогна при последната бременност, но...). Т.е. ако сега си направя уринен тест и покаже положителен резултат, дали има вероятност той да е вследствие на остатъчен ЧХГ от неуспешната бременност?
Благодаря предварително за всеки отговор!

# 325
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 410
Направете 2 кръвни теста в рамките на 48 часа и ще стане ясно.
Колко време се чисти ЧХГ зависи от колко е била напреднала бременността.
А необезопасен секс 2 седмици след кюретаж е чиста безотговорност, можете да си докарате такова възпаление на матката, че никога да не забременеете пак.

# 326
  • Гр. София
  • Мнения: 182
Направете 2 кръвни теста в рамките на 48 часа и ще стане ясно.
Колко време се чисти ЧХГ зависи от колко е била напреднала бременността.
А необезопасен секс 2 седмици след кюретаж е чиста безотговорност, можете да си докарате такова възпаление на матката, че никога да не забременеете пак.


Така е, наистина не трябваше.
Когато ми направиха кюретажа, бях в 8-ма г.с., а максималната стойност, до която се покачи ЧХГ, беше 48 000.

# 327
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 410
Като цяло до месец трябва да е спаднало, но всеки организъм е индивидуален. Кръвният тест е единственият достоверен вариант.

# 328
  • Гр. София
  • Мнения: 182
Като цяло до месец трябва да е спаднало, но всеки организъм е индивидуален. Кръвният тест е единственият достоверен вариант.

Благодаря за насоката!

# 329
  • Мнения: 23
Здравейте, дами. При задържан аборт януари месец в 9г.с. (развитието на ембриона бе спряло през 7г.с., причина - Тризомия) сега пак имам две черти. По мои изчисления и тези на апликацията ми за следене на цикъл, сега съм в 5г.с. и 5 дни. Днес си направих изследвания на витамини и ТСХ, като ТСХ-то е 3.5. Лекарката ми е отпуск и ме посъветва да се консултирам с еднокринолог, а до тогава да пия Еутирокс 25. Утре съм при ендокринолог, но се притеснявам. Моята лекарка ще ме види чак началото на август, а аз за всеки случай си запазих час при друго АГ другия четвъртък, когато ще влизам в 7г.с. всякакви съвети и споделяния на опит са добре дошли!

Общи условия

Активация на акаунт