Ревматоиден артрит - тема 6

  • 24 839
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Милена, не искам да те плаша, но болестта е агресивна и трябва да вземеш мерки. Има много информация в нета, аз в началото много четях в групата във фейса, има много видеа и презентации от ревматолози и имунолози, и ще научиш много.
Аз пия планкенил от година и 3-4 месеца и от есента съм в ремисия. Но как ще реагира твоя организъм, никой не знае. Пия и много добавки, правя детокс 2 пъти в годината за изчистване на червата и мога да кажа, че се чувствам чудесно.
Хората с ревматологични заболявания се лекуват и живеят нормално, поне до колкото е възможно. Намери читав ревматолог, слушай го и ти желая скоро да преминеш в ремисия.

Плакенила и антималариците са най слабитие, билогчните с анай силните. така го прочитам аз, което значи, че теи на плакенил сме добре, на фона на останалите.

Само да питам от къде се снабдяваш с този Плакенил за постоянно и дразни ли ти стомаха?
 Аз съм с ерозии имах язви, чета че разкзавал майката на стомаха и много ме страх да го започна.
Първия месец по 2 тр да пия мисля в неделя да го започна дано не ме разсипе стомаха SobSob Sob

# 31
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Записвам се за да чета за опита ви, а може някой от вас да знае някое ефикасно лечение.
От 2019 съм диагностицирана с РА, по- точно артроза на колянната става. И двете колена. Преди години имах проблеми с кутрето на дясната ръка. Оправи се с един крем от Алое вера. Сега си мажа краката с един подобен крем, предписан, който ми загрява болните места, но те не минават като кутрето. Rolling Eyes  Пия три месеца Кондросан, два месеца си почивам от него. Лекарствата, за които говорите тук, не съм ги чувала. Rolling Eyes Скоро ще ходя отново на преглед и очаквам вече да ми изтеглят течностите, които са натрупани около колената!
Постоянната умора и при мен я има. В началото, когато ми поставиха диагнозата, ме налегна депресия, плачех постоянно. Мисълта, че ще се влошавам, вместо да се подобрявам, ме влудява! Все се чудя дали ще свикна с тази мисъл? Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 25
Здравейте! Може ли да ми кажете тези Изследвания добри ли са, защото ме притеснява ана скрининг, че е на границата 1:80 кръвната картина е в норма, и срп в норма, и суе в норма. Симптомите, които ме тревожат са от една година температура 37, 37,1, 37,2 вдигам я следобед за някой час и към 20 ч пада сама не се влияе от лекарства

# 33
  • Мнения: 1 751
Записвам се за да чета за опита ви, а може някой от вас да знае някое ефикасно лечение.
От 2019 съм диагностицирана с РА, по- точно артроза на колянната става. И двете колена. Преди години имах проблеми с кутрето на дясната ръка. Оправи се с един крем от Алое вера. Сега си мажа краката с един подобен крем, предписан, който ми загрява болните места, но те не минават като кутрето. Rolling Eyes  Пия три месеца Кондросан, два месеца си почивам от него. Лекарствата, за които говорите тук, не съм ги чувала. Rolling Eyes Скоро ще ходя отново на преглед и очаквам вече да ми изтеглят течностите, които са натрупани около колената!
Постоянната умора и при мен я има. В началото, когато ми поставиха диагнозата, ме налегна депресия, плачех постоянно. Мисълта, че ще се влошавам, вместо да се подобрявам, ме влудява! Все се чудя дали ще свикна с тази мисъл? Rolling Eyes

И аз съм с депресия и го отдавам на постоянната болка и притеснения. Изобщо не е лесно да се свикне с мисълта, че ще е доживот. Хроничната болка и затруднено движение скапва психиката. Напълно ви разбирам!

# 34
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Записвам се за да чета за опита ви, а може някой от вас да знае някое ефикасно лечение.
От 2019 съм диагностицирана с РА, по- точно артроза на колянната става. И двете колена. Преди години имах проблеми с кутрето на дясната ръка. Оправи се с един крем от Алое вера. Сега си мажа краката с един подобен крем, предписан, който ми загрява болните места, но те не минават като кутрето. Rolling Eyes  Пия три месеца Кондросан, два месеца си почивам от него. Лекарствата, за които говорите тук, не съм ги чувала. Rolling Eyes Скоро ще ходя отново на преглед и очаквам вече да ми изтеглят течностите, които са натрупани около колената!
Постоянната умора и при мен я има. В началото, когато ми поставиха диагнозата, ме налегна депресия, плачех постоянно. Мисълта, че ще се влошавам, вместо да се подобрявам, ме влудява! Все се чудя дали ще свикна с тази мисъл? Rolling Eyes

И аз съм с депресия и го отдавам на постоянната болка и притеснения. Изобщо не е лесно да се свикне с мисълта, че ще е доживот. Хроничната болка и затруднено движение скапва психиката. Напълно ви разбирам!

Благодаря за разбирането и съжалявам, че минавате през същото!
Сега съм в период, в който самите колена много ме болят при сядане и ставане. След сън е голяма мъка ставането от леглото!

# 35
  • Мнения: 1 751
Същата работа... На мен, китките са ми проблем и сутрин е ад! Едва ги помръдвам, даже и през нощта усещам сковяването.
Напоследък и колената ме болят.
Много е неприятно и влошава качеството на живот...

# 36
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Уви, така е, влошава! Sleepy
Пиеш ли някакви лекарства? Мажеш ли си с нещо китките? Както писах в предишен коментар, има един загряващ крем, помага.

# 37
  • Мнения: X
На дъщеря ми като се подуе коляното й правя компрес за през нощта от равни части спирт и риванол,напоявам памук и слагам на коляното,вързвам с ластичен бинт и така спи до сутринта, много облекчава. Може и на други стави,на китките и т.н. Пробвали сме и с лук,и зелев лист,и жълтък и морска сол,но този компрес най-върши работа.

# 38
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Flowers Sunflower
На дъщеря ми като се подуе коляното й правя компрес за през нощта от равни части спирт и риванол,напоявам памук и слагам на коляното,вързвам с ластичен бинт и така спи до сутринта, много облекчава. Може и на други стави,на китките и т.н. Пробвали сме и с лук,и зелев лист,и жълтък и морска сол,но този компрес най-върши работа.

Благодаря за споделянето! Flowers Sunflower Ще пробвам този компрес, дано и при мен да има ефект. Казаха ми за чай с пресен джинджифил. Пробвах, но е гадно и се отказах. Сега ям всеки ден кисело мляко с джинджифил. Колко помага, не знам. Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 751
Мажа с всякакви кремове, от аптеките. От типа на Алгасан. Имам и инфрачервена лампа, с която си правя нагревки.
Иначе пия Сулфасалазин.
Нищо не помага...

# 40
  • Мнения: X
Flowers Sunflower
На дъщеря ми като се подуе коляното й правя компрес за през нощта от равни части спирт и риванол,напоявам памук и слагам на коляното,вързвам с ластичен бинт и така спи до сутринта, много облекчава. Може и на други стави,на китките и т.н. Пробвали сме и с лук,и зелев лист,и жълтък и морска сол,но този компрес най-върши работа.

Благодаря за споделянето! Flowers Sunflower Ще пробвам този компрес, дано и при мен да има ефект. Казаха ми за чай с пресен джинджифил. Пробвах, но е гадно и се отказах. Сега ям всеки ден кисело мляко с джинджифил. Колко помага, не знам. Rolling Eyes
Може да си вземете джинджифил на капсули.Аз пия целогодишно куркума и босвелия на добри марки с висока бионаличност+ омега 3 и вит. Д и да чукна на дърво така си поддържам артрита ,аз съм със съмнения за Бехтерев и преди 3 години имах жестоки кризи,едва дишах.За жалост дъщеря ми е много непостоянна с добавките и артрита й обикаля ставите както намери за добре.

# 41
  • Мнения: 724
Би ли дала линк за добавките?

# 42
# 43
  • Tenerife
  • Мнения: 140
Flowers Sunflower
На дъщеря ми като се подуе коляното й правя компрес за през нощта от равни части спирт и риванол,напоявам памук и слагам на коляното,вързвам с ластичен бинт и така спи до сутринта, много облекчава. Може и на други стави,на китките и т.н. Пробвали сме и с лук,и зелев лист,и жълтък и морска сол,но този компрес най-върши работа.

Благодаря за споделянето! Flowers Sunflower Ще пробвам този компрес, дано и при мен да има ефект. Казаха ми за чай с пресен джинджифил. Пробвах, но е гадно и се отказах. Сега ям всеки ден кисело мляко с джинджифил. Колко помага, не знам. Rolling Eyes
Може да си вземете джинджифил на капсули.Аз пия целогодишно куркума и босвелия на добри марки с висока бионаличност+ омега 3 и вит. Д и да чукна на дърво така си поддържам артрита ,аз съм със съмнения за Бехтерев и преди 3 години имах жестоки кризи,едва дишах.За жалост дъщеря ми е много непостоянна с добавките и артрита й обикаля ставите както намери за добре.

И аз май съм като дъщеря Ви относно добавките, а и спазване на всякакви неща.  Rolling Eyes
Дано не е Бехтерев! Къде точно са болките? Мен от миналото лято ми се появи болка в началото на гръбнака, в горната част. Скоро имам среща с травматоложката, точно заради това. Много се надявам да не е каквото мисля!...
Чудя се как не са ми предписали витамин Д, но може и да го има в някое лекарство. Пиех едно за кръвообращението, не му помня сега името. Благодаря за информацията за капсулите! Hug

# 44
  • Мнения: X
Болката започна през нощта със страшна сила,точно между плешките.Сума време ме лекуваха за междуребрена невралгия безрезултатно,че и в неврология лежах седмица,но понеже покрай псориатичния артрит на дъщеря ми бях чела много по симптомите вече знаех какво ми е.Освен в гърба съм усещала как болката обикаля ставите по цялото тяло.Витамин Д не чакайте някой да ви изписва,той е имуномодулатор,има и протективно противораково действие,за хората с автоимунни е от ключово значение да поддържате високи нива,които не са тези,които четете в лабораторните резултати.

Общи условия

Активация на акаунт