Групи за алкохолна зависимост

  • 1 841
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 548
Здравейте,
Виждам, че много теми са създадени от близки на алкохолици, които търсят помощ. Чудех се дали има такива Facebook общности, където се споделя опит? Иска ми се родителите ми да се включат в подобни, за да разберат, че не се случва само на тях, както те си мислят. (брат ми е алкохолик).
В търсачките нищо не ми излиза.

# 1
  • Мнения: 11 358
За съжаление това, че не се случва само на вас е ясно, но по никакъв начин няма да помогне на родителите ви.
Групи за взаимопомощ във Фесбук няма да е никаква взаимопомощ от психологическия и аспект - евентуално някакви съвети и рецепти да се разменят, но срамът и отхвърлянето на проблема са големи и надали много хора ще зстанат с реалните си профили в такава група. Въобще това с групите е предимно по филмите и евентуално в други държави, но такава група не е просто сбирка на хора с проблеми и за споделяне, а се води от човек, който знае какво прави с цел не просто да си говорят разни неща, а да се търси някакво развитие и градивност. Съответно щом някой има знания и опит и си отделя от времето би следвало да му се плаща, а щом става дума да се плаща групите рязко намаляват ...

# 2
  • Мнения: 774
Най-добре потърсете специалист психиатър или психолог,който
 ще помогне на близките  и болния/това си е болест/

# 3
  • София
  • Мнения: 38 518
В София има Анонимни Алкохолици, имат срещи веднъж седмично. Има страница на АА за България, има посочени местата за сбирки във всеки град, места, телефони....

# 4
  • Мнения: 548
Хора, аз търся група във фейсбук! Благодаря за насоките, всичко това ми е ясно и с него се работи.
Не я търся за него, а за НАС. Идеята ми е обмяна на реплики, които алкохолиците използват, описания как протича абстиненцията при другите, етапи в поведението. Конкретни имена на специалисти, как семейството се справя и тн. и тн..
Искам да видя, дали има такива общности, където просто се обсъждат ситуации.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 108
При нас алкохоликът приключи земния си път на 48 г., падна на улицата, лежа в кома 15 дни и не излезе от нея.
Последните две години поведението се състоеше в спане цял ден, пиене скришом, търсене на работа и изгонване от работа след първа заплата.
От наша страна пълен игнор, имаме своите основания за това.
Съветът ми е да вложите усилия да установите какви дългове е натрупал. Ние сега сме ежедневно при ЧСИ, колекторски фирми, съдилища и т.н. за да отървем децата му от наследството на баща им. С майката починаха през няколко дни.

# 6
  • Мнения: 1 752
Съчувствам ви... Имах приятел, с влечение към алкохола... Брат му беше още по-зле.
По БТВ, Петя Дикова има рубрика и историите са покъртителни.
Съжалявам, че не мога да се включа по темата, не знам за Фейсбук групи, но съжителството със зависими хора е тормоз. Винаги съм си мислила, че зависимите са слабо волеви хора и им е липсвала любов. Няма спасение, докато самите те не го осъзнаят.
Успех!

# 7
  • Мнения: 345
Ал анон е група за близки на алкохолици. Имат онлайн сбирки.

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте имам брат на 32 години който е зависима от алкохола преди 2 години баща ни почина,след 1 година се раздели с приятелката си бяха 5 години заедно и след това положението излиза извън контрол пие абсолютно всичко до безсъзнание ако не употреби алкохол ръцете му треперят държи се не адекватно за сега поне само като е на работа не пие,но вечер като се прибере и се започва до късно вечерта спи няколко часа и тръгва на работа и така следващата вечер всичко се повтаря всички близки сми говорили с него ами не той изобщо не приема и вече даже не се храни само пие моля за съвет как да му помогнем защото няма да отиде да се лекува доброволно а е млад и живота е пред него

# 9
  • Мнения: 774
Ако той не се осъзнае,няма кой да му помогне.Трябва да се случи нещо и да се стресне.Щом толкова пие,някоя сутрин няма да е адекватен,за да отиде на работа и това може би ще го стресне.Всичко е в неговия мозък.Трябва сам да го иска иначе не става.

Общи условия

Активация на акаунт