За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 101

  • 21 749
  • 769
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 13 507
Моят е бил по-голям, но миналата година също имаше тен, че беше денонощно гол навън. Винаги съм нанасяла слънцезащита, но няма как да не хващат тен, просто уж мазилата предпазват от вредните лъчи и от изгаряне.

# 736
  • Мнения: 8 585
Ама какъв хубав загар на 3-месечно бебе 🤨
И да не изгори, слънчевите лъчи пак са вредни, особено за тънката бебешка кожа.
Подчертаното е медцински некоректно,
Слънчевите лъчи не са вредни- от тях се образува / синтезира Вит Д в кожата.
Вредно е изгарянето.
Използването на защитни кремове с висок фактор вреди много (по отношение достатъчността на Вит Д)
Използвайте защитни кремове с до 25 фактор, и в редки случаи, и изолирано до 50.

Цитат
Моят е бил по-голям, но миналата година също имаше тен, че беше денонощно гол навън. Винаги съм нанасяла слънцезащита, но няма как да не хващат тен, просто уж мазилата предпазват от вредните лъчи и от изгаряне.
Чудесно че има тен... .

# 737
  • Мнения: 4 852
Birdie, много бих искала да споделиш достоверен медицински източник, а не собственото си мнение, по въпроса с тена и слънцезащитата. Досега не съм попадала на подобни мнения, ще ми е интересно да прочета.
За витамин Д е ясно, но никога не съм срещала, че е чудесно новородено да има тен, а даже обратното. За слънцезащитата също.

# 738
  • София
  • Мнения: 3 448
То принципно не е хубаво никой да има тен. Аз съм с бяла и чувствителна кожа, с доста бенки. При какви ли не лекари съм била, единодушно мнение "висок фактор защита, абсолютно никакво печене на слънце". Та предпочитам допълнително да взимам вит.Д, а не да си докарам по-сериозни неща.
И себе си, и детето мажа с 50 фактор. Детето миналата година го мазах с Мустела. За тази има Биодерма.

# 739
  • Мнения: 1 033
Слънцето вече е различно, от там може би е неправилно да се излагаме много на него. Миналото лято излизам в 7 сутринта , то вече пече ще ме запали. Излизам зимата, сняг уж студено , а на слънце не се седи. Като бях дете зимата само светеше слънцето, а лятото 30 градуса бяха изключение и се водеха опасни горещини Simple Smile

# 740
  • Мнения: 6 769
Слънцезащита нанасям само на плажа. В ежедневните разходки, не. Обаче винаги е с шапка. Лятото е с тен моето дете, който не е от изгаряне, защото като си на слънце ежедневно, тен се получава естествено без да се "печеш" умишлено. За плаж съм доволна от спрея на Бочко. Попива много бързо, няма филм и бяло зацапване. Като малка не търпеше шапки, но прие кърпи. Такива тънички, с ластик, те са като лента за коса, но покриват цялата глава. Та си ходеше с тях.

# 741
  • Мнения: 709
Момичета, за почти 6 месечно бебе удобни ли са чувалчетата с крачетата на Angel baby? Чудя се дали да й взема с крачета или без?

# 742
  • Мнения: 8 585
Слънцезащита нанасям само на плажа. В ежедневните разходки, не. Обаче винаги е с шапка. Лятото е с тен моето дете, който не е от изгаряне, защото като си на слънце ежедневно, тен се получава естествено без да се "печеш" умишлено. За плаж съм доволна от спрея на Бочко. Попива много бързо, няма филм и бяло зацапване. Като малка не търпеше шапки, но прие кърпи. Такива тънички, с ластик, те са като лента за коса, но покриват цялата глава. Та си ходеше с тях.
Да, точно. "Тенът" не от изгаряне. Възрастните, а и децата, може да носят леки дрешки на плажа, и да се излагат на слънце само ръце, лице... намазани с крем.
Но, определено, силните кремове блокират синтезата на Вит Д в кожата. Важи и за възрастни.

Цитат
Birdie, много бих искала да споделиш достоверен медицински източник, а не собственото си мнение,
"Собствените мнения" се базират на достоверни източници. Иначе биха били некоректни.
Простете, отдавана съм спрял да се интересувам от чужди патерналистични съждения. Само резултатът в работата ме интересува.

Последна редакция: пн, 28 мар 2022, 16:11 от Birdie

# 743
  • Мнения: 494
Да, въпреки бялата кожа, крачетата и ръчичките хванаха тен, не е изгаряла, защото е била сутрин от 8 ч. до към 10 на плажа и послед след 18 ч. Не е излагана на пряка слънчева светлина . Аз изгорях, тя не.

# 744
  • Мнения: 1 021
Препоръки за качествен инхалатор за бебе? Нещо наистина ефикасно. Благодаря ви.

# 745
  • София
  • Мнения: 18 717
Омрон.

# 746
  • Мнения: 1 021
Това поръчах, дано да ни помогне.

# 747
  • Мнения: 72
Преди имуницазия давате ли панадол превантивно или изчаквате ако има температура тогава?

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Няма никакъв смисъл да се дава превантивно.

# 749
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 803
Преди имуницазия давате ли панадол превантивно или изчаквате ако има температура тогава?

Преди две седмици слагахме две ваксини, дадох Панадол 30-40 мин след ваксината по съвет на педиатъра на детето, тоест около 11 ч и вечерта към 18.30. Сложихме лепенки Куул пач още в кабинета, които смених след около 5 часа. На следващият ден поддържаше около 37 градуса, но не съм давала нищо повече. Сама си спадна до вечерта, само я следях през час-два.

Общи условия

Активация на акаунт